با حضور هئیت رئیسه اتاق و روسای اتحادیه های صنفی
تاریخ: ۹:۴۱ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
ششمین اجلاس اتاق اصناف تهران برگزار شد

 اجلاس ماهانه اتاق اصناف تهران با حضور قاسم نوده فراهانی ریاست و اعضای هئیت رئیسه اتاق، همچنین اکثریت روسای اتحادیه های صنفی در محل تالار سپیده روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت برگزار شد. در جریان این اجلاس قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران طی سخنانی ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور چشمگیر همه اصناف […]

 اجلاس ماهانه اتاق اصناف تهران با حضور قاسم نوده فراهانی ریاست و اعضای هئیت رئیسه اتاق، همچنین اکثریت روسای اتحادیه های صنفی در محل تالار سپیده روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت برگزار شد.

در جریان این اجلاس قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران طی سخنانی ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور چشمگیر همه اصناف در کمک‎رسانی به سیل زدگان اخیر گفت: باید از کلیه اصناف  سراسر کشور بخصوص اتحادیه های صنفی تهران که به مانند همیشه با تمام توان مادی و معنوی خود در این اتفاق دردناک طبیعی کنار هموطنان آسیب‎دیده حضور داشتند تشکر و قدردانی کنم.

فراهانی ادامه داد: حضور پررنگ و باشکوه اصناف در این جریان، تداعی هشت سال دفاع مقدس بود که اوج همدلی، وفاق و همکاری در آن نمود پیدا کرد و به طور قطع در دوره بازسازی نیز همچنان در کنار هموطنان‎مان خواهیم بود.

رئیس اتاق اصناف تهران در بخشی از صحبت های خود به برگزاری نمایشگاه ضیافت در ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: بنا نداشتیم نمایشگاهی را برگزار کنیم اما به دلیل تصمیم هئیت دولت و صلاحدید آنها مقرر می باشد در چند روز آینده برای تنظیم بازار در حوزه مواد غذایی نمایشگاه ضیافت برپا گردد.

وی به نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با مسایل اقتصادی کشور نیز اشاره کرد و گفت: در این دیدار وزیر کشور با قدردانی و سپاسگزاری از تمام تلاش اصناف در مدیریت بازار خواهان دقت نظر اصناف نسبت به استفاده از برچسب قیمت بر روی کالا، خرید و فروش با فاکتور و رعایت حال مصرف‎کنندگان و مردم به مانند همیشه بودند.

در ادامه ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق نیز با اشاره به وظایف تعیین شده برای کمیسیون های مختلف اتاق و اتحادیه های صنفی گفت: برای پیشبرد و روند مطلوب کارها آن چیزی که مهم است حرکت بر اساس قانون و در چارچوب وظایف تعیین شده می باشد.

درستی با تاکید بر حمیت و توجه تمامی هئیت مدیره اتحادیه های صنفی بر انجام امور تعریف شده افزود: در شرایط فعلی و با توجه به وجود برخی چالش ها و نگرانی ها به طور قطع با وفاق و همدلی اگر در چارچوب قانون پیش رویم و نسبت به انجام وظایف تعیین شده خود همت و دقت نظر داشته باشیم، می توانیم از بروز برخی مسائل، مشکلات و دخالت دیگران در امور اصناف جلوگیری کنیم.

در این اجلاس همچنین خسرو ابراهیمی‎نیا نایب رئیس دوم اتاق در سخنان خود ضمن تاکید بر وفاق و همدلی بیشتر میان اتحادیه های صنفی گفت: واقعیتی که در میان اصناف علی‎رغم وجود اختلاف نظر و وجود سلایق، انکارناپذیر و بدون تغییر در تمام برهه هاست موضوع تبعیت از قرآن و عترت، کسب حلال ودستگیری از نیازمندان و نیز هوای همدیگر را داشتن می باشد که تاریخ نیز گواه و شاهد این ادا است.

ابراهیمی با بیان اینکه در انجام امور مربوط به اصناف، هئیت رئیسه مجری تصمیمات اکثریت به عنوان خردجمعی می باشد تصریح کرد: موضوع تعدد نظرات، سلایق و راهکارهای متفاوت هیچ وقت به معنای وجود اختلاف نیست و مهم تدوین برنامه راهبردی بر اساس خرد جمعی می باشد که همه باید برای ارتقای مجموعه از آن تبعیت کنند.

نایب رئیس دوم اتاق ضمن تشکر از عملکرد تمام اتحادیه های صنفی در موضوع کمک‎رسانی به مناطق سیل‎زده گفت: هئیت رئیسه اتاق از همان ابتدای وقوع این اتفاق ناگوار همراه با تمام اتحادیه های صنفی و اصناف پای کار آمد و خوشبختانه مثل همیشه شرافت، معرفت و انسان‎دوستی ذاتی اصناف در این جریان نمود واقعی خود را دوباره را به نمایش گذاشت.

شایان ذکر است پس از ایراد بیانات ناطقین پیش از دستور و رسیدگی به برخی بندهای دستور جلسه از مدعوین و میهمانان حاضر با سفره افطاری پذیرایی به عمل آمد.

 

پاسخی بگذارید