بهروز چوداری میلانی رئیس اتحادیه صنف تزئینات داخلی ساختمان
تاریخ: ۱۴:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
چالش های موجود در مسیر واردات، کشور را با مشکلات عدیده ای رو‎به‎رو می کند

رئیس اتحادیه صنف تزئینات داخلی ساختمان با اشاره به همراهی این صنف در جهت تولید داخلی کشور بیان داشت: مشکلات در مسیر واردات، کشور را با مشکلات عدیده ای رو به رو می کند. بهروز چوداری میلانی، وجود برخی از محصولات را موجبات رقابت در سطح تولید و بازار  و باعث رونق تولید کالای مرغوب  […]

رئیس اتحادیه صنف تزئینات داخلی ساختمان با اشاره به همراهی این صنف در جهت تولید داخلی کشور بیان داشت: مشکلات در مسیر واردات، کشور را با مشکلات عدیده ای رو به رو می کند.

بهروز چوداری میلانی، وجود برخی از محصولات را موجبات رقابت در سطح تولید و بازار  و باعث رونق تولید کالای مرغوب  برشمرد وافزود: با توجه به اینکه در حال حاضر لمینت به نسبت سایر کفپوشها بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و طرفداران خاص خود را دارد اما کیفیت این محصول به نسبت نوع وارداتی آن بسیار پایین تر بوده و تولید کنندگان این محصول در ایران به دلیل عدم حضور رقبای خارجی، لمینت را با قیمت بالا و کیفیت پایین عرضه می کنند، بنابراین به مرور زمان و رفته‎رفته به دلایل مذکور مشتریان از صحنه خارج شده و این رسته از فعالیت خارج می شود، مسئولان این موضوع را در نظر داشته باشند که وجود برخی از محصولات موجبات رقابت را در سطح تولید و بازار ایجاد و باعث رونق تولید کالای مرغوب خواهد شد.

وی با بیان اینکه صنف تزئینات داخلی ساختمان دارای رسته های مختلفی می باشد ادامه داد: تزئیینات داخلی ساختمان- تولید پرده‎های عمودی و افقی- دفتر نقاشی ساختمان- گچ بری پیش ساخته و شومینه- فروش و نصب لمینت- دوخت و نصب پرده های پارچه ای- تولید موکتهای سی سوزنه- دفتر کار جزو رسته های این اتحادیه است.

چوداری میلانی در ادامه گفت: پرده های عمودی و افقی از چند دسته  تشکیل شده ۱-پرده کرکره های قدیمی فلزی عمدتاً لوازم آنها وارداتی و قسمتی در ایران باکیفیت پایین‎تر تولید می شود که اکنون مصرف آن کم شده است ۲-کرکره های چوبی که همگی وارداتی هستند و قیمت آنها بالا بوده و قشر خاصی آن را استفاده می کنند. از سویی دیگر نسل پرده های لوردراپه که به نسبت کمتر استفاده می شود و صد در صد تولید داخل بوده و تا حدودی منسوخ شده و تنها در شهرستانها استفاده می شود.

میلانی در ادامه به نسل‎های بعدی پرده پرداخته و گفت: نسل پرده های جدید بنام زبرا وارد بازار ایران شده که در ابتدای ورود همگی خارجی بود اما رفته رفته ایرانیان با تسلط بر تولید آن توانستند ۹۰درصد آن را در کشور به یاری خدا تولید کنند و به نسبت پرده های دیگر از استقبال خوبی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: کفپوشهای پی وی سی حدوداً ۶۰ درصد وارداتی بوده و ۴۰ درصد تولید داخل می باشد، کاغذ های دیواری ۸۰ درصد وارداتی و ۲۰ درصد آن تولید داخل است که  نوع وارداتی آن از کیفیت پایین تری برخوردارند؛ البته در واردات با مشکلاتی بسیار روبه رو هستیم بطوریکه هر تاجر فقط می تواند با کارت بازرگانی خود کالا وارد کند و باید سابقه واردات داشته باشد حال آنکه بسیاری از آنها به تازگی واردکننده شده اند و قبلاً از طریق حق العمل کاران کالاهای خود را وارد می کردند. این مشکلات در مسیر واردات، کشور را با مشکلات عدیده ای رو به رو می کند.

پاسخی بگذارید