دبیر ستاد تنظیم بازار
تاریخ: ۱۲:۲۹ :: ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
عرضه کالاهای اساسی ۱۰درصد زیر قیمت در نمایشگاه‌های طرح ضیافت

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: اقلام پرمصرف مواد غذایی در ماه مبارک رمضان ۱۰درصد زیر قیمت مصوب بازار در نمایشگاه‌های طرح ضیافت عرضه می‌شود.  عباس قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار شب با اشاره به اقدامات ستاد  تنظیم بازار در آستانه ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در این دوره ۳۷روزه (۱۰ اردیبهشت تا ۱۷ خرداد ۹۸) […]

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: اقلام پرمصرف مواد غذایی در ماه مبارک رمضان ۱۰درصد زیر قیمت مصوب بازار در نمایشگاه‌های طرح ضیافت عرضه می‌شود.

وی گفت: در این نمایشگاه مواد غذایی ۱۰ درصد زیر قیمت مصوب بازار عرضه می‌شود.

قبادی ادامه داد: نمایشگاه‌های طرح ضیافت در میادین تره‌بار شهرداری تهران بدون دریافت وجه در نظر گرفته می‌شود و در شهرستانها یک نمایشگاه بنا بر ضرورت برپا می‌شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: حدود ۳۰ هزار تن برنج هندی با قیمت ۷ هزار و ۴۰۰ تومان، ۱۲۰ هزار تن برای صنوف مصرف‌کننده شکر و ۲۰ هزار تن شکر با قیمت ۳ هزار و ۴۰۰ تومان برای مصرف‌کننده، ۱۰ هزار تن روغن خام برای صنوف در بسته‌های ۱۶کیلویی و ۲۰ هزار تن با ۱۰ درصد زیر قیمت مصوب برای خانوارها در نظر گرفته شده است.

وی همچنین گفت:  ۲۵ هزار تن سهمیه گوشت مرغ با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، ۵ هزار تن گوشت قرمز برای مصرف خانوارها در تمام کشور از روز اول ماه مبارک رمضان (۱۶ اردیبهشت) در نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها توزیع می‌شود.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی نیز از تنظیم و کنترل مواد غذایی پرمصرف از جمله زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان خبرداد و اضافه کرد: این سازمان از تاریخ دوشنبه ۹ اردیبهشت فعالیت خود را آغاز می‌کند.

او به‌نقل از دبیر انجمن خرما گفت: قیمت خرما ۶برابر قیمت واقعی در بازار است که باید به‌درستی قیمت‌گذاری شود.

یاسر رایگانی افزود: کار سازمان تعزیرات حکومتی بعد از گزارش تخلف اتحادیه یا گزارشات مردمی، شروع می‌شود.

رایگانی اعلام کرد: ثبت شکایات در سازمان تعزیرات حکومتی از طریق تارنمای tazirat135.ir، شماره تماس ۱۳۵ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ قابل انجام است.

سخنگوی اتاق اصناف ایران در ارتباط تلفنی گفت: تجارب قبلی در برپایی نمایشگاه‌ها نشان می‌دهد هزینه‌ها برای فروشندگان کمتر و برای مردم قیمت‌ها منصفانه‌تر است.

مجتبی صفایی اضافه کرد: اگر نرخ‌گذاری دولت ثابت باشد بازرسان اصناف هم راحت‌تر می‌توانند نظارت کنند.

پاسخی بگذارید