محمدجواد کرمی رئیس اتحادیه صنف نانهای حجیم و نیمه حجیم تهران
تاریخ: ۸:۳۵ :: ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
برای اجرای عدالت،نان باید تک‎نرخی شده و یارانه آن مستقیم به دست مردم برسد/اتحادیه صنف نان‎های حجیم از پیش‎قراولان کمک به سیل‎زدگان

رئیس اتحادیه صنف نانهای حجیم و نیمه حجیم تهران با تاکید بر حذف یارانه در سیستم نان گفت: یکسان سازی قیمت نان و ارائه مستقیم یارانه به خود مردم باعث می شود تا رانت از بین رفته و عدالت نیز بین همه یکسان تقسیم شود. محمدجواد کرمی دونرخی بودن قیمت نان را از معضلات این […]

رئیس اتحادیه صنف نانهای حجیم و نیمه حجیم تهران با تاکید بر حذف یارانه در سیستم نان گفت: یکسان سازی قیمت نان و ارائه مستقیم یارانه به خود مردم باعث می شود تا رانت از بین رفته و عدالت نیز بین همه یکسان تقسیم شود.

محمدجواد کرمی دونرخی بودن قیمت نان را از معضلات این روزهای نانوایان برشمرد و افزود: در حال حاضر نرخ ۶۶۵ تومان دولتی‏پز و ۹۰۰ تومانی آزاد‎پز که البته نرخ ۱۸۵۰ تومانی برای آزاد پزها اعلام شد با فاصله ۸۵ درصدی با نرخ دولتی‎پز با توجه به عدم تغییر قیمت نان، از سویی ایجاد رانت می کند و از سوی دیگر عدالت را از بین می برد.

او تصریح کرد: راه حل این معضل؛ یکسان سازی قیمت نان و ارائه مستقیم یارانه به خود مردم است که باعث می شود تا رانت از بین رفته و عدالت نیز بین همه یکسان تقسیم شود.

کرمی درادامه با اشاره به لزوم ایجاد فضای سالم رقابت بیان داشت: شرایط موجود، نارضایتی مردم، تولیدکننده و دولت را به دنبال خود دارد در حالی که حذف یارانه نان منجر به ایجاد رقابت سالم و ارتقای کیفیت تولید شده و رضایت مردم ، تولید کننده و دولت حاصل می شود.

 

اتحادیه صنف نانهای حجیم از پیشفراولان کمک به سیل زدگان

رئیس اتحادیه نانهای حجیم و نیمه حجیم همچنین از کمک های اعضای این اتحادیه به هموطنان آسیب دیده از سیل خبر داد و گفت: با هماهنگی انجمن‎های استان‎های لرستان و گلستان و شرکت های تولید نان که در منطقه مستقر گردیدند مبادرت به پخت نان شد، همچنین اتحادیه با ارسال پنج کامیون شیرخشک به استان لرستان و واریز ۱۰ میلیون تومان به حساب اعلام شده از سوی اتاق اصناف سعی کردیم تا به هموطنان سیل زده کمک نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف تهران اتحادیه نانهای حجیم با ارسال دو کامیون نان تست،باگت و لواش صنعتی به استان گلستان در همان روزهای اول قدم در عرصه همیاری به هموطنان گذاشت و با همکاری انجمن آرد سازان استان گلستان توزیع انجام شد.

پاسخی بگذارید