احمد رحمانی رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوستر و بلور و چراغ های تزئینی
تاریخ: ۱۰:۴۰ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
برای رونق تولید باید معضلات پیش روی تولیدکنندگان هموار شود/مواد اولیه مانند خون در رگ است

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوستر و بلور و چراغ های تزئینی اظهار داشت: اگر به معنای واقعی بخواهیم رونق تولید داشته باشیم باید معضلات سر راه تولید هموار شود. احمد رحمانی در همین خصوص گفت: بسیاری از مواد اولیه‎ای که محصولات تولیدی از آن حاصل می شود در داخل موجود نبوده و بایستی […]

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوستر و بلور و چراغ های تزئینی اظهار داشت: اگر به معنای واقعی بخواهیم رونق تولید داشته باشیم باید معضلات سر راه تولید هموار شود.

احمد رحمانی در همین خصوص گفت: بسیاری از مواد اولیه‎ای که محصولات تولیدی از آن حاصل می شود در داخل موجود نبوده و بایستی از خارج وارد شود؛ اما موانع وارداتی اجازه این عمل را نداده؛ لذا تولید با وقفه یا عدم آن مواجه می شود.

رحمانی با تاکید بر اینکه مواد اولیه مانند خون در رگ تولید است افزود: ورود مواد اولیه ارزان نیز خود معضلی است که بی‏کیفیتی را در پوشش خود داشته و منجر به تولید کالاهای بی‏کیفیت می شود، در حال حاضر از کشورهای چین، پاکستان و هندوستان واردات صورت می پذیرد.

وی در ادامه تاکید کرد: تولیدکنندگان پول نمی خواهند؛ بلکه به مانند تمامی تولیدکنندگان جهان، خواهان دریافت تسهیلات هستند مانند بیمه کارگران که هر چه کارگر بیشتر می شود ارائه تسهیلات به کارفرما افزایش  می یابد، اما در ایران تا پنج کارگر را بیمه تامین اجتماعی تقبل می کند در حالی که با حمایت دولت می توان کارگر بیشتر را به کار گرفت و در نتیجه به اشتغال زایی بیشتر امیدوار بود که در این صنف تولیدکنندگان از ۲۰ تا ۴۰۰ کارگر را تحت پوشش خود دارند.

رحمانی از موانع تولید را حاملهای انرژی دانسته و گفت: دولت با اختصاص یارانه به تولیدکنندگان در امر ارائه حامل های انرژی می تواند گام موثری برای تولید بردارد، هیچ تولیدکننده‎ای خواهان اخذ پول نیست؛ چرا که تولید رانت می کند؛ اما ارائه تسهیلات امری متداول در تمام دنیا برای افرادی است که کشورشان را مستقل و قدرتمند می کنند که قطعاً تولیدکنندگان از بازوهای قوی در این راه هستند.

پاسخی بگذارید