سید علی‎اصغر بهبهانی رئیس اتحادیه صنف توليدكنندگان و فروشندگان كالاي كشباف و جوراب
تاریخ: ۱۰:۱۰ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
این صنف فعالیتی بیش از یک قرن در صنعت کشباف دارد

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف و جوراب تهران اظهار داشت: با توجه به فعالیت گسترده صنف که بیش از یک قرن در صنعت کشباف دارد می توان این صنف را جزو قدیمی ترین صنوف فعال برشمرد. سید علی‎اصغر بهبهانی در خصوص تاریخچه فعالیت اتحادیه گفت: تشکیل اتحادیه به سال ۱۳۵۲ با ۳۰۰ […]

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف و جوراب تهران اظهار داشت: با توجه به فعالیت گسترده صنف که بیش از یک قرن در صنعت کشباف دارد می توان این صنف را جزو قدیمی ترین صنوف فعال برشمرد.

سید علی‎اصغر بهبهانی در خصوص تاریخچه فعالیت اتحادیه گفت: تشکیل اتحادیه به سال ۱۳۵۲ با ۳۰۰ عضو برمی‎گردد و اولین رئیس اتحادیه آقای عبداله محمدیان بوده است. مرحوم محمد پورمزرعه از سال ۱۳۷۴ تا سال ۱۳۹۴ ریاست را برعهده داشت و اینجانب در تمام این سال‎ها نایب رئیس اتحادیه بودم و در حال حاضر اولین دوره مسئولیت اتحادیه را می گذرانم. اتحادیه دارای ۴۵۰۰ عضو بوده و عمده محل استقرارشان در خیابان جمهوری- بوذرجمهر غربی- بازار عباس‎آباد و خیابان فلسطین است.

بهبهانی در ادامه با اشاره به رسته‎های اتحادیه گفت: اتحادیه دارای ۱۵ رسته فعال می باشد که عبارتند از کشبافی-گردبافی- جوراب‎بافی-کتن و راشل بافی- نوار قیطان بافی- تریکو دوز- پنجه‎گیر جوراب- نخ تاب-کامواپیچ- نواربر و نواردوز پتو- فروشندگی عمده کالاهای فوق- دفتر فروش کارگاههای تولید کشباف-فروشندگی مواد اولیه کالاهای کشباف، گردباف و جوراب- پتو بافی.

او افزود: در مجموع سه نوع سیستم در نساجی وجود دارد ۱- بافت تاروپودی۲- بافت حلقوی۳- بافت نمدی و کلیه ماشین آلات بافت سیستم حلقوی دارند که منحصراً دراختیار این اتحادیه می باشد،

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف و جوراب تاکید کرد: در سال هایی که مرحوم پورمزرعه ریاست اتحادیه را بر عهده داشتند با زحمات زیادی توانستند همزمان به عنوان ریاست مجمع تولیدی، خدمات فنی ساختمان فعلی که اتاق در آن استقرار دارد را بناگذاری و بسازند و نتیجه تلاش آن اکنون مورد استفاده اصناف قراردارد.

وی با اشاره به مهمترین مشکل اتحادیه ادامه داد: در حال حاضر عمده مشکل موجود، کمبود مواد اولیه جهت تولید است که دولتمردان باید در اسرع وقت تمهیدات درستی را در این خصوص بیندیشند، مشکل تولید تنها با شعار حل نخواهد شد. این در حالی است که ۸۰ درصد صنف کشباف تولیدکننده هستند و مابقی فروشنده می باشند.

وی در رابطه با صادرات بیان داشت: عمده صادرات این صنف به کشورهای اروپا یی و روسیه می باشد که شامل بسیاری از تولیدات در عرصه جوراب – پلیورهای مردانه، زنانه و بچه گانه است و با سیستم های حلقوی تولید می گردد.

بهبهانی تولیدات این صنف را در محصولات مختلف برشمرده و گفت: کشباف شامل انواع پلیور- مانتو- ژاکت و بلوزهای زنانه، مردانه و بچه گانه– شلوار گرمکن و ساپورت-گردباف شامل پارچه‎های موردنیاز رسته تریکو دوز انواع گرمکن ورزشی- لباس زیر- تولید انواع فتیله،کش و نوارهای دور لباس و البسه کاموایی می باشد.

پاسخی بگذارید