مرادعلی شعبانلو رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم بهداشتی ساختمان
تاریخ: ۸:۳۷ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
تولید شیرآلات خانگی در کشور با موفقیت خوبی روبرو بوده است

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم بهداشتی ساختمان اظهار داشت: اتحادیه در سال ۱۳۴۵ تاسیس و اولین رئیس اتحادیه غلامحسین آجی گل، سپس محمد باقر فرهمند زاد و اکنون اینجانب پس از سه دوره عضویت در اتحادیه مسئولیت اتحادیه را برعهده گرفتم. در حال حاضر اتحادیه دارای ۸ رسته شغلی می باشد که عبارتند از عمده […]

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم بهداشتی ساختمان اظهار داشت: اتحادیه در سال ۱۳۴۵ تاسیس و اولین رئیس اتحادیه غلامحسین آجی گل، سپس محمد باقر فرهمند زاد و اکنون اینجانب پس از سه دوره عضویت در اتحادیه مسئولیت اتحادیه را برعهده گرفتم. در حال حاضر اتحادیه دارای ۸ رسته شغلی می باشد که عبارتند از عمده فروشی قیرگونی و مصالح عایق کاری-عمده فروشی لوازم نظافت منزل-خرده فروشی قیرگونی و مصالح عایق کاری و کنف-عمده فروشی کالاهای بهداشتی ساختمان-خرده فروشی کالاهای بهداشتی ساختمان- خرده فروشی لوازم نظافت منزل(جارودستی، برس، تی و…)-دفتر فروش قیرگونی و کتف.

مرادعلی شعبانلو با اشاره به اهداف و انگیزه خود از برای مسئولیت اتحادیه ادامه داد: اعتقاد دارم که هیات مدیره اتحادیه تنها مسئولیت بیشتری نسبت به دیگر اعضاء صنف دارند حال آنکه در همه کارها و تصمیمات بایداز همه اعضاء کمک گرفته شود و حضور و نقش اعضاء در به ثمر رسیدن اهداف و موفقیت اتحادیه بسیار موثر است بنابراین در نظر دارم با یک فراخوان که توسط پیامک انجام می شود همه اعضاء را در جهت همراهی در موضوعات مورد نظر اتحادیه و تمایل آنها در هر یک از امور دعوت نمایم.

شعبانلو  از دیگر اهدافش را احیاء کمیسیونهای فعال دانسته و گفت: در نظر دارم اعضاء را در کمیسیونهای مختلف دعوت کنم تا هر فردی با توجه به علاقه و تخصصی که دارد در آن کمیسیون حضور پیدا نماید. عضو اتحادیه  برای حضور در کمیسیون مورد نظر خود کاندید می شود سپس با ارائه مدرک و سوابق خود به اتحادیه منتظر کارشناسی می ماند، کارشناسان نیز از دو گروه سه نفره هیات مدیره اتحادیه بدون حضور رئیس تشکیل شده اند ، در هر کارگروه اگر دو عضو به کاندید رای اعتماد بدهند، آن کاندید کمیسیون انتخاب می شود.

وی انتقال ساختمان اتحادیه را از دیگر اهدافش خوانده و در ادامه گفت: با توجه به وجود ساختمانی در خیابان خیام که متعلق به اتحادیه بوده و با زحمات زیاد روسا و هیات مدیره های سابق خریداری شده و از سوی دیگر، استیجاری بودن ساختمان فعلی اتحادیه، لذا در نظر دارم ساختمان اتحادیه را به جهت صرفه جویی و قدردانی از روسای زحمتکش سابق ، به خیابان خیام منتقل نمایم.همچنین در نظر دارم با تشکیل کارگروه افرادی را که پروانه کسب ندارند شناسایی و مشکلاتشان را بررسی و در صدد راه حل باشم از این طریق وقتی مشکلاتشان حل شود به راحتی می توانند عضو اتحادیه شوند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم بهداشتی ساختمان با اشاره به مشکلات موجود در اتحادیه ادامه داد: از عمده مشکلات اتحادیه اداره گمرک می باشد، مصبوبه صادر شده جدید مبنی بر لزوم بررسی کالاها به جهت ایرانی یا خارجی بودن از برای واردات، کار را برای وارد کنندگان این صنف بسیار سخت کرده است چرا که اتحادیه به اطلاعات تولید درایران و چگونگی، جنس و یا مقدار آن به هیچ وجه دسترسی ندارد ،  عدم شفافیت میزان و نوع تولیدات داخلی کشور برای ما از سوی تولید کنندگان منجر به مشکلات عدیده ای شده است به همین سبب نیز توان تشخیص اینکه چه کالاهایی در کشور تولید می شود مشکل ساز شده است ، لذا در این موارد دست وارد کنندگان این دست کالاها بسته و نیاز داخلی نیز همچنان باقی و کالا در بازار ناپدید می شود که گرانی بیش از حد را به دنبال خواهد داشت . اما برخی کالاها معلوم و مشخص است و اتحادیه می تواند به گمرک اعلام نماید .

شعبانلو با اشاره به مشکلاتی که سازمان امور مالیاتی ایجاد نموده اظهار کرد: اصناف همیشه با سازمان تعامل می کند اما شرایط معامله و کاسبی در بازار بسیار نامساعد است لذا سازمان در محاسبه و اخذ مالیات رعایت انصاف و عدل را داشته باشد تا فشار مضاعف مالی بر اصناف برداشته شود.

وی در رابطه به تولیدات داخلی کشور گفت:  تولید شیرآلات خانگی در کشور با موفقیت خوبی روبرو بوده است بطوریکه می توان به کشورهای دیگری چون عراق،آذربایجان و… صادر کرد. خوبست تا دیگر کارگاههای کوچک تولیدی را تقویت نماییم تا در شیر آلات چدنی –فولادی و انواع لوله ها نیز خودکفا شویم.

پاسخی بگذارید