رئیس اتاق اصناف ایران:
تاریخ: 9:00 :: 2019/02/18
آرامش بر بازار میوه شب عید حاکم خواهد بود

 اتحادیه های بارفروشان و میوه فروشان در نشستی با رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کردند با تمهیداتی که تاکنون اندیشیده شده، «تامین، تهیه و توزیع میوه ایام پایانی سال» با هیچ مشکلی مواجه نخواهد شد و آرامش بر فضایبازار شب عیدحاکم خواهد بود. به گزارش ایرنا، با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال بازار تامین کالاهای اساسی […]

 اتحادیه های بارفروشان و میوه فروشان در نشستی با رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کردند با تمهیداتی که تاکنون اندیشیده شده، «تامین، تهیه و توزیع میوه ایام پایانی سال» با هیچ مشکلی مواجه نخواهد شد و آرامش بر فضایبازار شب عیدحاکم خواهد بود.

به گزارش ایرنا، با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال بازار تامین کالاهای اساسی همچون مواد غذایی، میوه و پوشاک داغ است و هر کدام از مسئولان راهکارهایی برای تامین این اقلام ارائه می کنند.
البته در این میان نقش اصناف به عنوان حلقه اتصال بین تولیدکننده و مصرف کننده چشمگیر است و آنها نیز پیشنهادهایی در این زمینه دارند.
براین اساس نشست امروز رئیس اتاق اصناف ایران کشور با تشکل هایاتحادیه بارفروشان و میوه فروشان تهران به آخرین وضعیتتامین و توزیع مرکبات در ایام پایانی اختصاص داشت.
«سعید ممبینی» در این نشست گفت: با وجود اینکه متولی تنظیم و تامین بازاوزارت جهاد کشاورزی است اما اتاق اصناف نیز باید علاوه بر شیوه مدیریت وافزایش شبکه های توزیع، برای افزایش نظارت کالاهای پرمصرف و اقلام مورد نیاز مردم از جمله مرکبات تصمیم هایی اتخاذ کند.
در این نشست مقرر شد از آن جا که احتمال افزایش قیمت مرکبات از جمله سیب و پرتقال در روزهای پایانی سال وجود دارد، در مکاتبه ای با وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت، درخواست ممنوعیت صادرات این اقلام مطرح شود تا تأمین آن ها با مشکل روبه رو نشود.
همچنین تصمیم گرفته شد در مکاتبه ای با ستاد تنظیم بازار، درخواست شود میزان دقیق ذخیره سازی اقلام یادشده و سیاست های توزیعی این ستاد همراه با شبکه های مورد نظر برای نظارت در سطح خرده فروشی به اتاق اصناف ایران اعلام شود.
علاوه بر این، طرفین تایید کردند در صورت نیاز به تامین برخی میوه ها، مجوزهای لازم برای واردات آن به فعالان بخش خصوصی خوش نام و معتمد داده شود.

پاسخی بگذارید