نایب رئیس اتاق اصناف ایران
تاریخ: ۸:۴۷ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
کارگروه تدوین آیین نامه های قانون نظام صنفی تشکیل می شود

نائب رئیس اتاق اصناف ایران از تشکیل کارگروه تدوین آیین نامه های قانون نظام صنفی در اتاق اصناف ایران خبر داد. مجتبی صفایی در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: به منظور تدوین و بررسی آیین نامه و اصلاح قانون نظام صنفی کارگروهی برای آن مشخص خواهد شد تا با جدیت به دنبال مباحث […]

نائب رئیس اتاق اصناف ایران از تشکیل کارگروه تدوین آیین نامه های قانون نظام صنفی در اتاق اصناف ایران خبر داد.
مجتبی صفایی در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: به منظور تدوین و بررسی آیین نامه و اصلاح قانون نظام صنفی کارگروهی برای آن مشخص خواهد شد تا با جدیت به دنبال مباحث اصلاح قانون نظام صنفی باشیم و به جمع بندی برسیم و خوشبختانه کمیسیون اقتصادی مجلس قول مساعدت و همکاری برای اصلاح قانون نظام صنفی را داده اند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل اینکه در روزهای پایانی سال مجلس شورای اسلامی و کمیسیون تلفیق مشغول تهیه و تنظیم بودجه هستند بحث اصلاح و تدوین قانون نظام صنفی را به ابتدای سال ۹۸ موکول کرده ایم .
نائب رییس اتاق اصناف ایران اظهار کرد: تمامی موارد مربوط به اصلاح قانون نظام صنفی که برای اصناف ضرورت دارد از جمله حذف دو دوره متوالی شرکت در انتخابات صنفی، حذف محدودیت ها برای حضور اصناف در کانونهای سیاسی و اجتماعی و تسهیل مجوزهای کسب و کار و ایجاد فضای بهبود محیط کار و دیگر قوانین را اصلاح خواهیم کرد.
صفایی افزود: اصلاحیات قانون نظام صنفی در قالب چند ماده و تبصره الحاق و حذف و در ابتدای سال ۹۸ به مجلس فرستاده خواهد شد تا بعد از بررسی به تصویب برسد و بخشی از مشکلات صنفی مرتفع شود و همچنین بخشی از کار مربوط به اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده انجام شده است.

پاسخی بگذارید