عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران:
تاریخ: 8:20 :: 2019/02/02
برگزاری نمایشگاههای بهاره باید با محوریت اتاق های اصناف باشد

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: برگزاری نمایشگاههای بهاره اگر با محوریت اتاق های اصناف باشد مشکلی ندارد و نمایشگاه باید محلی برای عرضه مستقیم کالا باشد. محمودبنانژاد در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: اصناف بخش مهمی از جامعه هستند که نقش موثری در توزیع کالا دارند و برگزاری نمایشگاه بهاره اگر […]

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: برگزاری نمایشگاههای بهاره اگر با محوریت اتاق های اصناف باشد مشکلی ندارد و نمایشگاه باید محلی برای عرضه مستقیم کالا باشد.
محمودبنانژاد در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: اصناف بخش مهمی از جامعه هستند که نقش موثری در توزیع کالا دارند و برگزاری نمایشگاه بهاره اگر با نظارت اتاق های اصناف باشد اشکالی ندارد و باید کالاها با قیمت مناسب عرضه شود.
وی هدف از برگزاری این نمایشگاه‌ها را تنظیم بازار عنوان کرد و تصریح کرد: امسال با توجه به احساس ضرورت، دولت در تعامل با اتاق‌های اصناف تصمیم به برگزاری نمایشگاه‌های بهاره عرضه مستقیم کالا در استان‌هایی که ضرورت برگزاری آن احساس می‌شود با همکاری استانداری‌ها و اتاق اصناف آن استان گرفته است.
رئیس اتاق اصناف مشهد افزود: نمایشگاههای بهاره مخاطبان خاص خودش را دارد و اگر تولیدکنندگان در نمایشگاه حضور داشته باشند آسیبی برای بازار نخواهد داشت .
بنانژاد حمایت از تولیدکنندگان و حذف واسطه‌ها را یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه‌های بهاره عنوان کرد و افزود: در نمایشگاه‌های بهاره الزام بر عرضه کالاهای ایرانی و تولید داخل وجود دارد، کالاها باید تولید داخل باشد و از سوی دیگر نیز تخفیف ۱۵ تا ۲۰ درصدی در عرضه این محصولات اعمال می‌شود.
وی اظهار کرد: اتاق های اصنافی که اقدام به برگزاری نمایشگاههای بهاره می‌کنند بایستی نمایشگاه را تا قبل از ۱۵ اسفند برگزار کنند تا برای خریدهای روزهای پایان سال مشکلی برای واحدهای صنفی پیش نیاید.

پاسخی بگذارید