رئیس اتاق اصناف ایران مطرح کرد
تاریخ: ۹:۲۳ :: ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
فروش های فوق العاده و تخفیفات مناسب با در نظر گرفتن قدرت خرید مردم

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: برای استقبال مردم از بازار پایان سال و در نظر گرفتن توان خرید مصرف کنندگان  را خواهیم داشت. سعید ممبینی در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: از واحدهای صنفی کشور خواستیم با برگزاری فروش های فوق العاده و تخفیف های ویژه، زمینه سهولت خرید مردم در بازار شب […]

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: برای استقبال مردم از بازار پایان سال و در نظر گرفتن توان خرید مصرف کنندگان  را خواهیم داشت.
سعید ممبینی در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: از واحدهای صنفی کشور خواستیم با برگزاری فروش های فوق العاده و تخفیف های ویژه، زمینه سهولت خرید مردم در بازار شب عید را فراهم کنند.
وی تصریح کرد: با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال همواره دغدغه تامین کالای اساسی و مایحتاج ضروری مردم و تنظیم بازار مطرح است؛ یکی از نکات مورد تاکید به اصناف سراسر کشور برای شب عید آن است که کمبود کالا همچون آجیل و خشکبار، میوه و اقلام تره باری مشاهده نشود زیرا سبب افزایش قیمت ها می شود.
ممبینی افزود: رصد بازار و مشارکت جدی در تنظیم بازار را دو خواسته مهم از اصناف است و همچنین الزامات قانونی همچون برچسب قیمت و نرخ نامه باید در محل نصب و اطلاع رسانی های لازم انجام شود.
رئیس اتاق اصناف ایران اظهار کرد: دولت با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی، کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را تامین می‌کند اما بحثی که وجود دارد مربوط به توزیع این کالاهاست که در قالب مشخص انجام نمی‌شودو همچنین توزیع این کالاها از طریق تعاونی ها و فروشگاه های زنجیره ای مورد انتقاد است و کنترلی بر شیوه توزیع آنها نیست.
وی گفت: شبکه توزیع اصناف آماده همکاری در توزیع این اقلام اساسی بوده و پیشنهاد ما این است که به واحدهای صنفی نیز سهمیه ای برای توزیع اختصاص یابد اما دولت و با استقرار سامانه های نرم افزاری در محل، بر شیوه توزیع کنترل کند.
رئیس اتاق اصناف کشور گفت: البته این پیشنهاد به وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت تا از این طریق کالاها در اختیار مصرف کنندگان اصلی قرار گیرد.

پاسخی بگذارید