عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران
تاریخ: ۱۳:۰۳ :: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مجتبی صفایی: ادغام برخی صنوف در راستای تسهیل داد و ستد مردم کرمانشاه انجام می گیرد

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و استان کرمانشاه از ادغام برخی صنوف در راستای تسهیل داد و ستد مردم کرمانشاه خبر داد. مجتبی صفایی اظهار کرد: در فصل هشتم تخلفات نظام صنفی مبحثی به نام تخلف صنفی دیده شده اما باید قانون این نظام صنفی و اصلاحیه جدید آن مورد بحث قرار گیرد. وی […]

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و استان کرمانشاه از ادغام برخی صنوف در راستای تسهیل داد و ستد مردم کرمانشاه خبر داد.

مجتبی صفایی اظهار کرد: در فصل هشتم تخلفات نظام صنفی مبحثی به نام تخلف صنفی دیده شده اما باید قانون این نظام صنفی و اصلاحیه جدید آن مورد بحث قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دایره تداخل صنفی رو به گسترش است، افزود: در یک واحد فروش پوشاک ممکن است کیف، کمربند و کفش هم دیده شودکه باید راهکاری برای مقابله با آن دید.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و استان کرمانشاه گفت: ادغام خیلی از صنوف بر اساس این نگاه وزارتخانه مطرح شده است از این باب صنوفی که فعالیت همگن و مشابه دارنداما دراین فعالیت موجبات تضییع حقوق واحدهای صنفی یا حقوق مصرف کننده را ایجاد می کنند از این طرق که واحد صنفی برای یک فعالیت صنفی واحد خود دو سه پروانه بگیرد هزینه هایی دارد که باید بر هزینه تمام شده بیفزاید که ضرر نهایی آن متوجه مصرف کننده است.

وی بیان کرد: اتاق اصناف سیاست های خوبی دراین راستا اعمال کرده و در این راستا اتحادیه هایی که با هم در تعارض بودند و مشکلات متعددی داشتند از جمله صنف پوشاک و لباس فروشان را باهم ادغام کرد که این ادغام ها علاوه بر موجبات نظارت بیشتر سبب کاهش هزینه های سربار نیز می شود.

صفایی از ادغام صنف کبابی‌ها و چلوکبابی‌ها که با یک نگاه غیرکارشناسانه ای قبلا جدا شده بودند خبر داد و گفت: این دو صنف مشکلات زیادی به ویژه در ماه رمضان ایجاد می کردند وقتی یک واحد چلوکبابی حلیم عرضه می کرد یا برعکس دیگری علیه آن یکی اخطاریه پلمپ صادر می کرد.

وی همچنین از ادغام صنف سقط فروشان، لبنیاتی‌ها و سوپرمارکتها خبرداد و عنوان کرد: این ادغام ها در راستا تسهیل داد و ستد مردم انجام شده است.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف استان کرمانشاه گفت: امسال دو صنف مواد غذایی و و خوار و بارفروشان و کابیت سازان و درودگران نیز بایکدیگر ادغام شدند.

پاسخی بگذارید