بهروز میلانی؛رئیس اتحادیه صنف تزئینات داخلی ساختمان
تاریخ: ۱۳:۱۳ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
تغییرات غیرکارشناسانه قوانین گمرک، یکی از مشکلات اساسی این صنف می باشد

رئیس اتحادیه صنف تزئینات داخلی ساختمان با اشاره به عملکرد زیان‎آور گمرک بیان داشت: کالاها در گمرک روزها معطل می ماند و ترخیص نمی شود و این تاخیر اکثراً بدون دلایل قانع کننده و منطقی است بطوریکه زیان های زیادی بر پیکر اقتصاد کشور وارد می کند. بهروز میلانی تاکید کرد: در بسیاری از موارد، […]

رئیس اتحادیه صنف تزئینات داخلی ساختمان با اشاره به عملکرد زیانآور گمرک بیان داشت: کالاها در گمرک روزها معطل می ماند و ترخیص نمی شود و این تاخیر اکثراً بدون دلایل قانع کننده و منطقی است بطوریکه زیان های زیادی بر پیکر اقتصاد کشور وارد می کند.

بهروز میلانی تاکید کرد: در بسیاری از موارد، مواد اولیه، مواد ضروری، لوازم الکترونیکی و انواع اجناس دارای زمان معین مصرف و گاهی بهداشتی و… می باشد، که هر کدام اگر دیر ترخیص شود بر بخشی از اقتصاد کشور صدمات جبران ناپذیری وارد می سازد، بسیاری از این کالاهای ثبت سفارش شده لازم و پرمصرف است؛ لذا لزوم ترخیص بموقع آن کاملاً محرز می باشد.

میلانی گفت: تا هفته گذشته افراد می توانستند با کارت بازرگانی اشخاص دیگر کالاها را ترخیص کنند، اما بتازگی با قوانین جدید فرد تنها با کارت بازرگانی خود و به همان میزان که همیشه وارد می کرد و سابقه واردات می تواند کالا راترخیص کند، پس افرادیکه برای بار اول موفق به تجارت شده اند چگونه می توانند دارای تجربه شوند؟

میلانی معترضانه اظهار کرد: متاسفانه از برج سوم واردات لمینت به صرف تولید داخلی ممنوع شد؛ اما کیفیت این محصول داخلی مغفول ماند؛ چرا که اصلاً تولیدات داخلی کیفیت خارجی را نداشته و حتی ممنوعیت لمینت باعث گرانی نوع داخلی آن گردید.

وی در رابطه با مالیات ادامه داد: در صورت تسویه حساب با اداره مالیاتی بایستی قطعی ها صادر گردد؛ اما شنیده ها حاکی از آن است که با توجه به تسویه، فعالان صنفی هنوز قطعی سال ۹۶ را دریافت نکرده اند، چرا سازمان قطعی ها را صادر نمی کند.؟

 

 

پاسخی بگذارید