در راستای تعامل و همکاری بیشتر اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف تهران
تاریخ: ۹:۵۴ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دیدار هئیت مدیره اتحادیه چلو کباب و چلو خورش با رئیس و نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران

رئیس و اعضای هئیت مدیره جدید اتحادیه چلوکباب و چلو خورش با قاسم نوده فراهانی رئیس و ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران در محل این اتاق دیدار و به گفت‎و‎گو پرداختند. در جریان این دیدار علی‎اکبر نریمانی رئیس و دیگر اعضای هئیت مدیره اتحادیه ضمن تشکر از اقدام هئیت رئیسه اتاق به […]

رئیس و اعضای هئیت مدیره جدید اتحادیه چلوکباب و چلو خورش با قاسم نوده فراهانی رئیس و ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران در محل این اتاق دیدار و به گفت‎و‎گو پرداختند.

در جریان این دیدار علی‎اکبر نریمانی رئیس و دیگر اعضای هئیت مدیره اتحادیه ضمن تشکر از اقدام هئیت رئیسه اتاق به جهت تعامل نزدیک و اطلاع آنها از امور اصناف در قالب دیدار با هئیت مدیره اتحادیه ها و بازدید از محل اتحادیه ها، به بیان مطالب خود در ارتباط با مسائل مبتلابه صنف متبوع پرداختند.

موضوع ارزش افزوده- نبود حدود صنفی- تداخل صنفی- توزیع چلوکباب و چلوخورش توسط افراد در میادین و خیابان ها با قیمت های بسیار پایین و در اشکال غیرمتعارف- دست‎اندازی مراکز مختلف(مساجد، مدارس و. . ) به فعالیت صنف- محاسبه بیمه اعضای صنف به عنوان صنوف توزیعی از مهمترین مشکلات و چالش هایی بودند که اعضای هئیت مدیره ضمن تاکید بر حفظ اصالت و سابقه چلوکباب و چلوخورش به عنوان یک غذای اصیل ایرانی و سنتی، خواستار رسیدگی و پیگیری آنها از سوی هئیت رئیسه اتاق گردیدند.

در ادامه این نشست قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران ضمن تاکید بر اهتمام هئیت رئیسه اتاق در راستای پیگیری و رسیدگی به مشکلات صنوف مختلف در ارتباط با مطالب عنوان شده گفت: با توجه به شرایط کنونی جامعه بویژه در حوزه اقتصاد از تداخل صنفی گریزی نیست و وضعیت به گونه‎ایی است که باید همه با همکاری و مدارا از این دوره عبور کنیم؛ اما رعایت ضوابط در این امر باید مورد توجه قرار گیرد؛ ضمن اینکه پیگیر رعایت حدود صنفی بویژه برای برخی صنوف هستیم.

فراهانی در همین خصوص به عملکرد شهرداری در راه‎اندازی واحدهایی در خیابان۳۰ تیر اشاره کرده و گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا شاهد فعالیت بازارهای شبانه هستیم که اصول، ضوابط و دستورالعمل خاص خود را دارد؛ اما متاسفانه شهرداری در این خیابان اقدام به راه‏اندازی بازاری نموده که مورد توافق ما نیست؛ لذا در جلسه ای که با حضور معاونت های مختلف و ساماندهی شهرداری داشتیم با اعلام نظرات خود، مقرر شد تا تدوین دستورالعمل و تصمیم‏گیری نهایی که متضمن منافع اصناف باشد، هیچ کس حق دادن جواز به این افراد را ندارد.

در این جلسه همچنین ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق در خصوص مشکلات مالیات ارزش افزوده گفت: پیگیر چالش های مالیاتی اصناف هستیم و با توجه به تصویب استفاده از صندوق پوز در مجلس امیدواریم از مرحله ممیزسالاری عبور کنیم و شاهد ساماندهی و تخصصی شدن کارها باشیم.

درستی با بیان اینکه الان در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم ابراز داشت: در این دوره بسیار حساس باید با همکاری و تعامل، با شرایط کنار بیاییم ولی در محدوده‎ای که در توان و اختیار ماست تمام تلاش خود را برای رفع چالش ها و ارتقای اصناف به کار خواهیم گرفت.  

پاسخی بگذارید