با حضور نایب رئیس اول و عضو هئیت رئیسه اتاق
تاریخ: ۱۴:۴۱ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اولین جلسه کمیسیون امور اقتصادی اتاق اصناف تهران در دوره جدید برگزار شد

با حضور ابراهیم درستی نایب رئیس اول و علی فاضلی عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران اولین جلسه کمیسیون اقتصادی این اتاق در دور جدید صبح امروز ۱۶ دی ۹۷ در محل برگزاری کمیسیونها برگزار شد. در این جلسه ابراهیم درستی در سخنانی ضمن یادآوری اهمیت کمیسیون اقتصادی و خروجی های آن بیان کرد: متاسفانه […]

با حضور ابراهیم درستی نایب رئیس اول و علی فاضلی عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران اولین جلسه کمیسیون اقتصادی این اتاق در دور جدید صبح امروز ۱۶ دی ۹۷ در محل برگزاری کمیسیونها برگزار شد.

در این جلسه ابراهیم درستی در سخنانی ضمن یادآوری اهمیت کمیسیون اقتصادی و خروجی های آن بیان کرد: متاسفانه در حال حاضر با توجه به شرایط خاص اقتصادی، سرمایه اصناف به یک سوم تقلیل یافته است و در چنین وضعیتی وقتی مسئله مالیات پیش می آید مشکلات و چالش های متعدد اصناف نیز چندین برابر می‎شود و اینجاست که کمیسیون اقتصادی اهمیت خود را  نشان می دهد.

درستی تاکید کرد: با توجه به حضور کارشناسان و متخصصان صنفی، این کمیسیون می تواند در شرایط مشابه امروزی که اصناف با آن مواجه شده اند با تحقیق و بررسی کارشناسانه، راهکارهای تخصصی خود را برای برون رفت از چالش ها ارایه نماید.

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران افزود: این کمیسیون هر خروجی داشته باشد با حمایت و پشتیبانی هئیت رئیسه مواجه خواهد بود؛ پس جا دارد اعضای آن بر اساس دیدگاه های صنفی و کارشناسانه خود تمام‎قد حرکت کنند تا به امید خدا و همکاری همدیگر گام های موثری برای رفع مشکلات اصناف برداریم.

در این جلسه همچنین علی فاضلی عضو هئیت رئیسه و ریاست کمیسیون های اتاق اصناف تهران گفت: این کمیسیون می تواند در حوزه های مختلف از جمله توزیع، تولید، وارادات و مالیات با تحقیق و کارهای کارشناسانه، راهکارهای بسیار موثری را پیش روی اصناف بگذارد.

فاضلی با اشاره به تشکیل کمیته های تخصصی در زیرمجموعه این کمیسیون بیان کرد: با توجه به حضور افراد کارشناس و متخصص صنفی در این کمیسیون بدون تردید تشکیل کمیته های تخصصی می تواند عملکرد و اقدامات کمیسیون را انتظام ببخشد و خروجی های آن را مفید و موثر گرداند.

علی‎اکبر بخشی ریاست این کمیسیون نیز ضمن تشکر از حضور نایب رئیس اول اتاق در اولین جلسه کمیسیون خواستار تعامل بیشتر و تفویض اختیار از سوی هئیت رئیسه به اعضای کمیسیون شده و بیان کرد: ما باید حرف ها و مطالبات خود را با دیدگاه صنفی و واقعیات کف بازار اعلام نماییم؛ لذا نیاز به یک ساختارسازی برای پاسخگویی به اتحادیه ها بویژه در بحث مالیات هستیم که برای تحقق این امر حمایت و پشتیبانی هئیت رئیسه می تواند بسیار کارساز باشد.

بخشی افزود: یکی از کارهای مهمی که می توانیم انجام دهیم ایجاد ارتباط موثرتر این کمیسیون با مراکز و مسئولان ذیربط در مباحث مالیاتی، امور اقتصادی و بسیار مسائل دیگر می باشد که برای ایجاد و گسترش این ارتباطات کمک هئیت رئیسه می تواند موثر باشد.

پاسخی بگذارید