از مسئولان درخواست دارم؛ حدود صنفی را برگردانند
تاریخ: ۱۴:۲۵ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
علی اکبر نریمانی: چلوکباب و چلوخورش غذاهای ملی و اصیل ایرانی هستند

رئیس اتحادیه صنف چلوکباب و چلو خورش در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف تهران اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین چالش صنف، مشمولیت در قانون ارزش افزوده است؛ بطوریکه بسیاری از اعضای صنف تغییر شغل داده و از این خارج شده اند. علی اکبر نریمانی گفت: سالیان سال زحمت کشیدیم تا اعضاء […]

رئیس اتحادیه صنف چلوکباب و چلو خورش در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف تهران اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین چالش صنف، مشمولیت در قانون ارزش افزوده است؛ بطوریکه بسیاری از اعضای صنف تغییر شغل داده و از این خارج شده اند.

علی اکبر نریمانی گفت: سالیان سال زحمت کشیدیم تا اعضاء به شکل امروز در بیاید، از سوی دیگر چلوکباب غذای ملی و اصیل ایرانی است؛ اما به جهت شرایط سختی که بر صنوف حاکم است و بسیاری را مجبور به خروج از صنف نموده، برخی با پخت این غذا و سرو آن در کنار خیابان و یا صندوق خودروها وجهه و شان این غذا را پایین آورده اند.

نریمانی افزود: فعالیت این صنف از سال۱۲۸۵ و تاسیس اتحادیه به شماره ثبت ۱۰۰ در سال ۱۳۱۷ آغاز شد و اکنون دارای ۹۳۷ عضو با پروانه کسب و ۵۰۰ تا ۶۰۰ پرونده در دست اقدام  است. تاکنون هفت رئیس اتحادیه ؛حاج عبدا..گودرزی- علی یزدان منش- ناصرحجازی– رحمان رحیم‎پور مطلق- ناصر حسینی و اینجانب که اکنون در خدمت صنف هستم مسئولیت را پذیرفته ایم که همه همکاران تمام تلاش خود را در جهت پیشرفت اتحادیه به کار گرفته اند، مصمم هستیم آموزش و ایجاد کادر فنی فعال را در اتحادیه راه اندازی کنیم، معتقدم اولین گام در راه موفقیت و پیشرفت صنف آموزش و فعالیت افراد با اشراف کامل به این صنف و تخصص همراه با تجربه است؛ چرا که افراد بی تجربه، هم به خود آسیب می رسانند و هم اتحادیه را زیر سوال برده و تفکر مردم در مورد تخصصشان را تغییر و منحرف می کنند در حالیکه آمیختگی دانش در این صنف و تجربه می تواند باعث ترقی شود.

او افزود: در حال حاضر مساجد، حسینیه ها، مدارس و… دارای آشپزخانه و تهیه غذای بیرون‎بر شده اند و سرخود و بدون پروانه مبادرت به پخش غذا می کنند که از سویی کسادی را برای افرادی که مالیات، بیمه و عوارض پرداخت می کنند به بار می آورد  و از سوی دیگر با ارائه غذاهای بی کیفیت این صنف را بدنام می کنند.

نریمانی تاکید کرد: از همه مردم استدعا دارم هرگز از مکانهای بدون پروانه خرید نکنند؛ چرا که مهمترین عامل که بهداشت است را اعضای با پروانه رعایت می کنند و اداره بهداشت کاملاً بر آنها نظارت دارد، چلوکباب ۵۰۰۰ تومانی با چه شرایط و موادی تهیه می شود خدا می داند، مردم مراقب سلامتی خود باشند.

وی از معضلات صنف را برداشتن حدود صنفی عنوان کرده و ادامه داد: این کار باعث کسادی کار شده است در حالیکه در گذشته با کارشناسی تشخیص می دادند در یک شعاع معلوم و میزان تجمع و نیاز آن منطقه  چند چلوکبابی باید باشد؛ اما اکنون در یک منطقه کوچک چندین صنف چلوکبابی وجود دارد که فقط هزینه های کرایه مغازه، مالیات، عوارض، کارگرو… را می پردازند و درآمدی ندارند، پس نه تنها اشتغال زایی نکردند بلکه باعث زیان زیادی به صنف شده اند؛ لذا از مسئولان درخواست دارم شرایط را اصلاح و حدود صنفی و مقررات را برگردانند.

پاسخی بگذارید