رئیس اتحادیه عطار و سقط فروش و عمده فروش
تاریخ: ۸:۳۲ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
علیرضا رضایی: مهمترین مشکل همه صنوف مالیات است

رئیس اتحادیه صنف عطار و سقط فروش و عمده فروش مواد شوینده و پاک‎کننده با انتقاد از عملکرد سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: مهمترین مشکل همه صنوف مالیات است؛ اما سازمان امور مالیاتی تنها به گرفتن مالیات می اندیشد. علی‎رضا رضایی قهرودی افزود: مگر کل ملت در یک کشور و سازمان مالیاتی در کشور دیگری […]

رئیس اتحادیه صنف عطار و سقط فروش و عمده فروش مواد شوینده و پاککننده با انتقاد از عملکرد سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: مهمترین مشکل همه صنوف مالیات است؛ اما سازمان امور مالیاتی تنها به گرفتن مالیات می اندیشد.

علی‎رضا رضایی قهرودی افزود: مگر کل ملت در یک کشور و سازمان مالیاتی در کشور دیگری زندگی می کند؟ که شرایط حاکم بر اقتصاد را نمی بیند و هر ساله مالیات را افزایش می دهد. مگر گردانندگان این سازمان به این بزرگی از صنوف مختلف خرید نمی کنند که کسادی و رکود کار را نمی بینند.

او تصریح کرد: همه ما یک ملت هستیم، اما عده ای باید برای آنچه روشن و آشکار است هزاران قسم و دلیل و بیداد کنند تا سازمان بشنود و مالیات ۱۰ برابر کرده را یک برابر کم کند و فعال صنفی را از هستی ساقط نماید تا مالیات بی حساب و کتاب دریافت کند. این نکته که مالیات بر درآمد است از سوی سازمان مغفول مانده، کدام درآمد که صنف از آن مالیات پرداخت کند.

رضایی قهرودی با اشاره به  مالیات بر ارزش ادامه داد: سازمان امور مالیاتی برای خود تنوع اخذ انواع مالیات ها را راه انداخته، در حالی که سالهاست صنوف مختلف درآمدی ندارند؛ اما مالیات بر ارزش افزوده هر ساله زیادتر می‏شود، بسیاری از موارد را پرداخت می کنیم اما دریافتی نداریم در حالیکه نهایتاً از مصرف‎کننده اخذ می شود.

وی با بیان اینکه بی‏ثباتی قیمتها عامل بسیاری از معضلات است. افزود: نوسانات قیمتها آنقدر شدید است که بسیاری از صنوف رمقی برای کسب و کار ندارند؛ چرا که امروز وقتی کالای خود را می فروشند از سویی بایستی با اضطراب منتظر برگشت پول خود باشند و از سوی دیگر نگران گران شدن همان کالای فروش رفته که قطعاً با مبلغ بالاتری به نسبت فروش خود در آن روز باید تهیه کنند.

رئیس اتحادیه صنف عطار و سقط فروش در بخشی از صحبت‎های خود با تاکید بر اینکه سلامت نفس مهمترین نقش را در موفقیت دارد به اقدامات انجام یافته در اتحادیه اشاره کرد و گفت: از زمان تحویل اتحادیه تاکنون بسیاری از مشکلات اقتصادی را با درایت، برنامه ریزی و صرفه جویی حل و فصل نموده ایم به عنوان مثال ۸۰ میلیون بدهکاری اتحادیه پرداخت شده است، اقدام به خرید زائرسرا در مشهد مقدس برای اعضای صنف نمودیم، در حال اقدام جهت مکان سیاحتی در یکی از شهرهای توریستی هستیم و از سوی دیگر حقوق و مزایای کارمندان را افزایش داده و بموقع پرداخت می کنیم و تاکنون بابت پرداخت ۲۰ درصد اتاق اصناف تعلل نکرده و خوش حساب بوده ایم، چرا که همه هیات مدیره با سلامت و درایت اتحادیه را اداره می کنند؛ لذا معتقدم آنچه بکاریم همان را درو خواهیم کرد.

پاسخی بگذارید