تاریخ: ۱۱:۴۲ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
یوسفخانی: افزایش قیمت جوجه یک روزه دلیل اصلی گرانی مرغ است

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ، ماهی و پرنده تهران با اعلام افزایش قیمت مرغ در چند روز اخیر بیان داشت: افزایش قیمت جوجه یک روزه دلیل اصلی گرانی مرغ است و تخم جوجه یک روزه از مبادی قانونی و غیر قانونی بشدت صادر می شود. مهدی یوسف‎خانی، افزایش قیمت نهاده‎ها برای مرغداران را از دیگر […]

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ، ماهی و پرنده تهران با اعلام افزایش قیمت مرغ در چند روز اخیر بیان داشت: افزایش قیمت جوجه یک روزه دلیل اصلی گرانی مرغ است و تخم جوجه یک روزه از مبادی قانونی و غیر قانونی بشدت صادر می شود.

مهدی یوسف‎خانی، افزایش قیمت نهاده‎ها برای مرغداران را از دیگر دلایل گرانی مرغ، خوانده و گفت: متاسفانه چند مرکز که از صفر تا صد این نهاده‎ها را (واردات تا حمل و توزیع) به تنهایی خود در دست دارند و به هیچ فرد دیگری اجاره ورود نمی دهند، با در اختیار داشتن بسیاری از شرکت‏های حمل و نقل قیمت را انحصاری در دست دارند. بنابراین قیمت مرغ از ۱۰هزار و ۹۰۰ تومان کشتارگاه با مبلغ ۱۱هزار و ۱۰۰تومان  به دست پخش کننده رسیده و در ادامه با مبلغ ۱۲هزار و ۱۰۰ تومان به مصرف‎کننده می رسد.

وی ملاک قیمت مرغ را کشتارگاه برشمرد و تاکید کرد: قیمت مرغ در مرغ فروشی‎ها بر اساس قیمت کشتارگاه تعیین می شود؛ میدان بهمن به جهت اجحاف در حق مرغداران و خرید با نازل‏ترین حالت، قیمت عرضه در این میدان را پایین نگه داشته که این ظلم مستقیم به تولیدکننده است که عدم رضایت مردم تبعات خود را دارد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ، ماهی و پرنده افزود: به قدر نیاز ذخیره‎سازی دام و خوراک در بندر امام داریم اما به دلیل اینکه یکسال اجازه ترخیص داده نمی‎شد مرغداران با مشکل بسیار جدی مواجه شده بودند؛ اما اخیرا این مشکل در حال رفع می باشد.

پاسخی بگذارید