تاریخ: ۱۲:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
نشست هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران با هئیت مدیره اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان ساعت

اعضای هئیت مدیره اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان ساعت تهران در راستای بیان چالش‎ها و مشکلات صنف متبوع خود با هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران روز سه‎شنبه ۱۳ آذر ۹۷ در محل اتاق  دیدار و گفت‎و‎گو کردند. در ابتدای این نشست عبدالرحیم احمدی رئیس و اعضای هئیت مدیره اتحادیه به طور جداگانه مشکلات و مسائل […]

اعضای هئیت مدیره اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان ساعت تهران در راستای بیان چالش‎ها و مشکلات صنف متبوع خود با هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران روز سه‎شنبه ۱۳ آذر ۹۷ در محل اتاق  دیدار و گفت‎و‎گو کردند.

در ابتدای این نشست عبدالرحیم احمدی رئیس و اعضای هئیت مدیره اتحادیه به طور جداگانه مشکلات و مسائل مبتلابه صنف را بازگو نموده و با تاکید بر اوضاع دشوار صنف خواستار پیگیری و مطالبه حقوق اعضای خود از سوی هئیت رئیسه اتاق در مراکز ذیربط شدند.

شایان ذکر است بنا به اظهارات اعضای هئیت مدیره اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت، اکثریت اعضای این صنف مشمول بند جیم و تک فروش بوده و با توجه به اینکه تک محصولی می باشند، شرایط کنونی اقتصاد، مسائل مربوط به گمرک و طولانی بودن پروسه ترخیص کالا، هزینه های سرسام‎آور متعدد و تداخل صنفی با وجود تک رسته ای بودن این اتحادیه، آنها را در وضعیت وخیم و پیچیده‎ای قرار داده است.

بر این اساس اعضای هئیت مدیره با تشریح وضعیت صنف، خواهان پیگیری و رسیدگی به مطالبات اعضای صنف متبوع خود به شرح ذیل شدند:

  • هماهنگی با بانک مربوطه جهت اختصاص ۱۵۰میلیون دلار الی ۲۰۰ میلیون دلار ارز جهت واردات و احیای صنف طی سال
  • الحاق رسته فروش بدلیجات مربوط به ساعت با توجه به تک محصولی بودن صنف و اینکه بیشتر ساعت‏های وارداتی همراه با زیورآلات جانبی می باشد
  • تسهیل در ترخیص کالا از گمرک( توقف کالاهای صنف به مدت ۶ الی ۸ ماه در گمرک) با عنایت به اینکه ساعت های برند با طولانی شدن مراحل ترخیص از مد افتاده و مشتری خود را از دست می دهند و این به زیان صنف منجر می گردد.
  • جلوگیری از ورود کالاهای فیک با نام برندهای معروف از طریق گمرک
  • رسیدگی به موضوع و جلوگیری از تداخل صنفی برخی از خرازی فروشان نسبت به فروش ساعت

در ادامه این جلسه رئیس اتاق اصناف تهران گفت: اوضاع و شرایط کنونی اقتصاد، بسیاری از اصناف اصیل و واقعی را که سلامت کار می کنند با چالش های بسیاری رو‎به‎رو کرده است هر چند که عده‎ای فرصت‎طلب با عنوان اصناف به هر طریق ممکن و بدون رعایت قانون و موازین کار خود را انجام می دهند.

قاسم نوده‎فراهانی تاکید کرد: بدون شک اتاق اصناف، با توجه به تک محصولی بودن فعالیت این صنف مسایل مطرح شده را با هماهنگی اتحادیه  از طریق مراکز ذیربط پیگیری خواهد کرد.

پاسخی بگذارید