گروه: خبر اصلی
تاریخ: ۱۳:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
گردهمایی مشترک اتاق و اتحادیه های مرتبط با ماده ۱۳ قانون اخذ صلاحیت بهداشتی

گردهمایی روسای اتحادیه‏ های مشمول ماده ۱۳ قانون و اخذ صلاحیت بهداشتی با حضور خسرو ابراهیمی نایب رئیس دوم اتاق اصناف تهران و مدیران اجرایی اتحادیه های ذیربط روز دوشنبه ۱۴ آبان ۹۷ در سالن اجلاس انجام شد. در این گردهمایی که موضوع بند ب ماده ۳ آئین‏‎نامه اجرایی با مضمون نحوه صدور و تمدید […]

گردهمایی روسای اتحادیه‏ های مشمول ماده ۱۳ قانون و اخذ صلاحیت بهداشتی با حضور خسرو ابراهیمی نایب رئیس دوم اتاق اصناف تهران و مدیران اجرایی اتحادیه های ذیربط روز دوشنبه ۱۴ آبان ۹۷ در سالن اجلاس انجام شد.

در این گردهمایی که موضوع بند ب ماده ۳ آئین‏‎نامه اجرایی با مضمون نحوه صدور و تمدید پروانه کسب (موضوع ماده ۱۲ قانون نظام صنفی)مورد بحث و بررسی قرار گرفت برخی از روسا و مدیران اجرایی اتحادیه ها به طرح مشکلات ایجاد شده از سوی اداره بهداشت برای اخذ تاییدیه بهداشتی پرداختند.

خسرو ابراهیمی در این خصوص اظهار داشت: در راستای مشکلات زیادی که اتحادیه‎های مرتبط با ادارات بهداشت داشتند جلسات بسیاری با مدیران و روسای مراکز و دانشگاههای ذیربط انجام شد که با بررسی‎های زیاد نتایج مطلوبی حاصل گردید.

ابراهیمی در ادامه بیان داشت: در این ارتباط با راه‎اندازی سیستم اتوماسیون اتاق با ادارات بهداشت راه رسیدن به نتایج نامه‎نگاری‎ها و پاسخ استعلامات از اداره بهداشت بسیار هموار گردیده است، بدین صورت که تقاضا از سوی اتحادیه به دبیرخانه اتاق ارسال می شود و اتاق با ارسال آن به مراکز بهداشت مورد نظر پس از ۱۵ روز کاری پاسخ را دریافت و به اتحادیه مورد نظر می‎فرستد.

نایب رئیس دوم اتاق اصناف تهران تاکید کرد: در صورت گذشت زمان ۱۵ روزه و عدم پاسخ استعلام از سوی ادارات بهداشت یا اتاق اصناف اتحادیه ها می توانند پروانه کسب را صادر نمایند.

در این گردهمایی هانی کاشی رئیس انفورماتیک اتاق اصناف تهران ضمن توضیح در خصوص روند کار بیان داشت: از مدت‏ها پیش در حال بررسی و مذاکره با دانشگاه‎های ذیربط جهت الکترونیکی کردن مکاتبات اتحادیه های مرتبط با مراکز بهداشت بوده‎ایم و تلاش‎های بسیاری نیز در این خصوص صورت پذیرفته تا خللی در روند کار ایجاد نشود؛ اما چنانچه ابتدای راه‎اندازی یعنی اول آذر ۹۷ ایراداتی وجود داشته باشد مطمئنا با کمی صبر و مدیریت در طول زمان حل وفصل خواهد شد.

پاسخی بگذارید