تاریخ: ۱۵:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
همایش غذای سالم، لبنیات سالم برگزار شد

همایش غذای سالم، لبنیات سالم با حضور دکتر ایازی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، دکتر رئیسی معاونت بهداشت، دکتر عباسی، قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران، خسرو ابراهیمی نائب رئیس دوم اتاق اصناف تهران، علی رجبی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لبنیات و هئیت مدیره این صنف و عده […]

همایش غذای سالم، لبنیات سالم با حضور دکتر ایازی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، دکتر رئیسی معاونت بهداشت، دکتر عباسی، قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران، خسرو ابراهیمی نائب رئیس دوم اتاق اصناف تهران، علی رجبی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لبنیات و هئیت مدیره این صنف و عده کثیری از روسای اتحادیه های صنفی و اعضای صنف لبنیات و تعداد کثیری از اصحاب رسانه با هدف توسعه استفاده از لبنیات سنتی جایگزین لبنیات صنعتی در سالن همایش های رازی برج میلاد مورخ ۳۰/۷/۹۷ برگزاز شد.

در آغاز این همایش دکتر شکری دبیر کمیته همایش با تأکید بر لزوم قرار گرفتن لبنیات در سبد مصرف خانوار بیان داشت: شیر و لبنیات منبع غنی از ویتامین ها و کربوهیدرات ها هستند که مصرف دو واحد از این فرآورده‏ها در روز باعث جلوگیری از مرگ و میر ناشی از بسیاری از بیماری‎ها می شود؛ فارغ از اینکه لبنیات چرب یا کم چرب است؛ در کشورهای پیشرفته مانند فنلاند مصرف سرانه هر فرد در سال ۳۰۰ تا ۳۳۰ کیلوگرم و در ایران ۷۰ کیلوگرم می باشد.

شکری در ادامه افزود: اکنون ستادی تحت عنوان ترویج تخم مرغ ایجاد شده است؛ لذا پیشنهاد دارم تا با هدف سلامتی آحاد جامعه، ترویج استفاده از لبنیات نیز انجام گیرد.

وی با اشاره به لزوم آموزش استفاده از لبنیات در مدارس و رسانه ها گفت: آموزش استفاده از لبنیات در مدارس و رسانه ها باید به گونه‎ایی انجام گیرد که کودکان به مصرف لبنیات مشتاق شده و به خوردن آن عادت نمایند تا از این طریق در بلند مدت از بسیاری از بیماریها و هزینه ها در کشور جلوگیری شود.

در ادامه این همایش به دلیل حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دستور ریاست جمهوری در کربلای معلی، پیام وی به همایش به صورت ویدیویی به شرح ذیل پخش گردید:

مصرف سرانه لبنیات هر کشور نشان دهنده سلامت جامعه است؛ لذا مهمترین کمک، تشویق مردم جهت استفاده از مواد لبنی می باشد. در این راستا می توان حوزه های بسیاری از جمله حوزه خانگی را در تولید ثروت و ایجاد اشتغال مشارکت داد. بر این اساس وزارت خانه های کشاورزی- اقتصادی- صنعت و معدن- بهداشت و سازمان برنامه و بودجه، مجلس شورای اسلامی و صدا و سیما، با نگاه ویژه و موثر به هدف اصلی که همان ارتقای سلامت مردم است می توانندکمک‏های شایانی باشند.

دکتر هاشمی با اشاره به قشر ضعیف جامعه بیان داشت: بسیاری از افراد توانایی و قدرت خرید لبنیات را ندارند اما با کمک و ارائه راهکارهای موثر می توان از اشاعه بسیاری از بیماریها جلوگیری نمود که همانا باعث کاهش هزینه های درمان در آینده خواهد شد.

دکتر رئیسی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این همایش اظهار داشت: با توجه به پایین بودن رتبه و سرانه استفاده لبنیات هر فرد در کشور که در سال ۷۰ کیلوگرم بوده و به نوعی کمتر از یک لیوان در روز است؛ لذا با بیماریهایی نظیر پوکی استخوان- کوتاهی قد- عدم بهداشت دهان و دندان، مشکلات گوارشی، تخمدانها، کاهش و افزایش فشارخون، انقباض عضلات، قدرت عضلانی و …. مواجه خواهیم شد که این خود به هزینه کشور سنگینی می کند.

رئیسی در ادامه افزود: کشور ایران با جمعیت جوان می تواند در حوزه لبنیات فعالیت‏های موثری انجام دهد، هر چند مصرف سرانه لبنیات ارتباط مستقیم با وضعیت اقتصادی کشور دارد، در کشور بیش از ۱۲۰ هزار نفر در حوزه لبنیات فعالند و ۹ هزار واحد صنفی در فرایند تولید، عرضه و توزیع مشارکت دارند .

در ادامه همایش سردار رحیمی فرمانده  نیروی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اهمیت سلامت، امنیت و آرامش بیان داشت: پلیس اماکن مسئولیت انجام وظایف مراقبت از صنوف را بر عهده دارد و اینکه فضای کسب و کار از آرامش برخوردار باشد ما وظیفه داریم از اصناف حمایت و حفاظت کنیم .

رحیمی تأکید کرد: لزوم پروانه کسب به واحدهای صنفی ضروری است.

در ادامه علی رجبی رئیس اتحادیه صنف لبنیات سخنانی به شرح ذیل بیان نمود:

با سلام و ادای احترام و عرض خیر مقدم خدمت مدعوین محترم و تشکر و قدردانی از وزارت محترم بهداشت مقام عالی وزارت جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی، قائم مقام محترم جناب آقای دکتر حریرچی، معاونت های محترم وزارتخانه جناب آقای دکتر ایازی، جناب آقای دکتر رئیسی، جناب آقای دکتر فرشاد، سرکار خانم مهندس فرساد، دبیر اجرائی همایش، جناب آقای دکتر شکری دبیر علمی همایش جناب آقای دکتر جنیدی مدیرکل مرکز سلامت محیط و کار، جناب آقای مهندش فرهادی معاونت محترم مر کز سلامت محیط کار و وزارت بهداشت،

سرکار خانم مهندس مظهری و دیگر دست اندرکاران محترم که در راستای اهداف عالیه و سلامت محور جامعه، حداکثر تلاش و همکاری خود را با اتحادیه و صنف مبذول داشته اند.

از تشریف فرمائی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، هیئت رئیسه محترم اتاق  اصناف تهران، رئیس پلیس محترم تهران بزرگ سردار رحیمی، روسای محترم اتحادیه های صنفی، هیئت امنای محترم بازار و عزیزان و زحمتکشان صنف لبنیات سنتی سپاسگزاریم.

اتحادیه صنف فروشندگان لبنیات تهران از سال ۱۳۲۴ تاسیس و اولین فرد صنفی که به صورت رسمی موفق به اخذ پروانه کسب گردیده محمدرضا سعادت و البته قبل از تشکیل اتحادیه واحدهای لبنیاتی وجود داشتند که توسط افرادی مانند: حاج غلامحسین عراقی و حاج محمد کاظم باغ‎پسته مشغول فعالیت بوده اند. ما خانواده هایی داریم که چندین نسل مشغول به این حرفه هستند مانند حاج علی‎اکبری ها که چندین نسل این حرفه را پیشه خود کرده اند.

وجه تفاوت لبنیات سنتی کارگاهی به لبنیات صنعتی، طعم و بافت خاص و اصیل آن است و این به دلیل استفاده از مایه های اصلی است که نسل به نسل به دست ما رسیده و در تولید لبنیات سنتی از آن استفاده می کنیم و مانند لبنیات صنعتی از کالچر و آنزیم های وارداتی خارجی استفاده نمی کنیم.

در لبنیات صنعتی ابتدا شیرخام خامه گیری می شود و سپس با کشت های آغازگر و یا آنزیم های وارداتی، مواد طعم دهنده و دیگر مواد افزودنی و نگهدارنده برای آن طعم و مزه ایجاد می کنند و در حقیقت محصول خود را فرمولاسیون می کنند، به این دلیل است که طعم و مزه ناآشنا و مصنوعی دارد. حال آنکه همانطور که گفتیم در لبنیات سنتی طعم و مزه اصیل و مساعد ذائقه ایرانی با مایه های اصیل به دست می آید و حاصل یک فرایند طبیعی است و هیچ چیز دیگری به آن اضافه نمی شود. ضمناً برای آنکه بتوانیم محصول با کیفیت و مشتری پسند عرضه کنیم مجبور به استفاده از شیرخام با کیفیت و با چربی کامل هستیم. به همین دلیل شیری که ما در واحدهای صنفی خریداری می کنیم همیشه گران تر از شیرخام خریداری شده توسط کارخانجات است.

البته اتحادیه و اعضای آن با در پیش گرفتن یک رویکرد علمی ضمن به روز رسانی تجهزات و فضاهای تولید برای رعایت هر چه بیشتر بهداشت محیط و محصولات تولیدی، حفظ طعم و بافت اصیل و کیفیت محصولات را هم مدنظر دارند. ما همواره با شرکت های ماشین‎سازی که تجهیزات تولید می کنند در تعامل دو طرفه هستیم تا تجهیزات مناسب و به روز شده و بهداشتی برای اعضا آماده گردد.

قابل ذکر است اکثر اعضای اتحادیه با دفاتر خدمات سلامت دارای قرارداد هستند؛ ضمن اینکه اتحادیه، دیگر اعضا را هم جهت بهبود وضعیت بهداشتی واحدها به این مسئله تشویق می‎کند و از طرف دیگر به علت حساسیت بسیار اتحادیه تصویب نموده است که خود اتحادیه هم راساً به صورت مستقل نمونه برداری و محصولات را از نظر سلامت به صورت ماهانه بررسی نماید. همه این مسائل نشان دهنده مسئولیت اجتماعی در اتحادیه و اعضای آن است.

هرچند که این اتحادیه و صنف همیشه با چالش هایی روبه رو بوده است؛ اما پس از سال‎ها تلاش، پیگیری و همکاری با دفتر سلامت محیط و کار وزارت بهداشت سرانجام توانست دستورالعملی را تحت عنوان ضوابط فنی و بهداشتی واحدهای تولید و عرضه محصولات لبنی صنفی تهیه کند که امروز شاهد رونمایی و ابلاغ آن خواهیم بود و این نشان از عزم جدی اتحادیه جهت ارتقای جایگاه اعضای خود است.

امید است با ابلاغ این دستورالعمل و شناسنامه‎دار نمودن صنف، بسیاری از دغدغه‏های شما همکاران گرامی اعم از بازرسی‏های سلیقه ای برطرف گردد و همچنین دیگر شاهد اتهام زنی‎های افراد ناآگاه برای این صنف مظلوم و زحمتکش که نه تنها هیچگونه بار مالی برای دولت نداشته‎اید؛ بلکه موجب ایجاد هزاران شغل برای تامین یکی از اصلی ترین گروه های غذایی می‎باشید در رسانه‎های گوناگون (که جدیداً شاهد نمونه ای از آن در رسانه ملی بودیم) نباشیم.

حال با توجه به اینکه محصولات تولیدی توسط اعضاء مستقیماً با سلامت جامعه در ارتباط است و دائماً واحدهای تولید و عرضه، توسط اتحادیه، دفاتر خدمات و مراکز بهداشت مورد پایش قرار می گیرند از رئیس پلیس محترم نیروی انتظامی تهران بزرگ سردار رحیمی خواستارم نسبت به برخورد با واحدهای غیرمجاز توزیع و حمل محصولات لبنی خارج از شبکه مانند اتوبوس های بین شهری و وانتی ها که تبعات بسیار ناگوار و جبران ناپذیری را برای این صنف و سلامت جامعه در بردارد دستورات لازم را مبذول نمایند.

از معاونت اجتماعی وزارت محترم بهداشت جناب آقای دکتر ایازی نیز خواستارم با توجه به حضور گسترده اعضای شریف و زحمتکش این صنف که برای دیدار با وزیر محترم و طرح مشکلات و دغدغه های خود به صورت رودررو از سراسر تهران بزرگ. جهت شرکت در این همایش قبول زحمت نموده اند، تا جائی که بسیاری از عزیزان واحدهای خود را تعطیل و مشتاقانه حضور پیدا کردند در اسرع وقت مقدمات جلسه ای را با شرکت گزیده‎ای از افراد حاضر جهت پیگیری در حضور وزیر محترم فراهم آورند.»

در این همایش همچنین رئیس اتاق اصناف تهران طی بیاناتی اظهار داشت: اتحادیه فروشندگان لبنیات جزو ۱۳۵ اتحادیه زیرمجموعه اتاق اصناف تهران است و از جمله اتحادیه هایی است که در حوزه سلامت و بهداشت فردی، کالاهای مورد نیاز آنها را توزیع می کند.

قاسم نوده فراهانی افزود: هر فرد ایرانی در سال ۱۰۰ کیلوگرم تا ۱۱۰ کیلوگرم لبنیات مصرف می کند که در مناطق محروم به ۷۰ کیلوگرم می رسد این در حالی است که سالانه مقادیر قابل توجهی محصولات لبنی به دیگر کشورها صادر می شود.

فراهانی با اشاره به نقش و اثرات اتحادیه لبنیات گفت: صنف لبنیات با سلامت افراد و خانواده‏ها ارتباط دارد و هر فردی که باعث اختلال در تامین سلامت شود قابل قبول نیست.

او تاکید کرد: محصولات سالم و با کیفیت و رعایت نکات بهداشتی از وظایف حساس و اساسی این اتحادیه و اعضای آن می باشد. با کمی دقت به وظیفه این اتحادیه می توان دریافت که عدم کنترل و نظارت می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به جامعه برساند؛ لذا تلاش این صنف از تولید تا عرضه ادامه دارد و اتاق اصناف با تمامی امکانات در کنار همه صنوف در همه مراحل می باشد.

رئیس اتاق اصناف تهران در راستای تامین رفاه بیشتر جامعه پیشنهاد داد تا طرحی تحت عنوان نمایندگی وزارت بهداشت در اتاق اصناف جهت بررسی برخی امور مربوطه ارایه گردد. او در این زمینه افزود: با توجه به گزارش های موجود در رابطه با رسته های صنفی جهت تأمین سلامت جامعه انتظار می رود سازمان طرح ترافیک با همراهی خود در جهت رفع مشکلات این قشر قدم های موثری بردارد.

شایان ذکر است در این همایش از تعدادی از فعالان و ممتازان این صنف با اهدای لوح تقدیر و تندیس قدردانی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید