گروه: خبر اصلی
تاریخ: ۱۲:۰۵ :: ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
پیگیری چالش های صنف فروشندگان مواد شیمیایی در اتاق اصناف

در جلسه‎ای با حضور خسرو ابراهیمی نایب رئیس دوم اتاق و هئیت مدیره اتحادیه صنف فروشندگان مواد شیمیایی، چالش ها و مشکلات واحدهای مستقر در پاساژ کیمیا و اعضای صنف متبوع به بحث و بررسی گذاشته شد. در این جلسه که در دفتر نایب رئیس دوم اتاق برگزار شد طاهری رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مواد […]

در جلسه‎ای با حضور خسرو ابراهیمی نایب رئیس دوم اتاق و هئیت مدیره اتحادیه صنف فروشندگان مواد شیمیایی، چالش ها و مشکلات واحدهای مستقر در پاساژ کیمیا و اعضای صنف متبوع به بحث و بررسی گذاشته شد.

در این جلسه که در دفتر نایب رئیس دوم اتاق برگزار شد طاهری رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مواد شیمیایی ضمن خطرناک خواندن شرایط ناصرخسرو گفت: بازار ناصر خسرو در حال حاضر به دلیل عرضه ترکیبات شیمیایی بسیار خطرناک شده است که نیاز مبرم به توجه مسئولان مربوطه دارد.

طاهری با ابراز نگرانی از دپوی نامتعارف کالا در مغازه های این خیابان افزود: هفته ای نیست که در این منطقه مغازه ای باز نشود؛ در مقابل اعتراض ما ادعای واحدهای صنفی بر این است که از اتحادیه‎‏های  دیگری جواز اخذ نموده‎اند.

وی همچنین در خصوص وضعیت پاساژ کیمیا گفت: وجود مشکلات و وضعیت نابسامان پاساژ کیمیا باعث شده از ۱۲۰ واحد مستقر در این مرکز نیمی از واحدها با تغییر کاربری دوباره به منطقه ناصرخسرو برگردند.

طی این جلسه هئیت مدیره اتحادیه، مشکلات واحدهای مستقر در پاساژ کیمیا را به شرح ذیل عنوان نمودند:

  • نداشتن زیرسازی‎های مناسب ساختمان با توجه به نیاز مبرم خرده فروشی در بخش ایمنی
  • مجهز نبودن به سیستم سپتیک فاضلابی( فاضلاب شیمیایی از شهری جدا نیست)
  • قرار گرفتن در موقعیت سخت جغرافیایی و دسترسی دشوار افراد به منطقه و در نتیجه نداشتن جاذبه و عدم مراجعه مشتری
  • نداشتن تجهیزات ایمنی و حفاظتی
  • وجود کمپ معتادان در نزدیکی پاساژ
  • تردد اتباع غیرایرانی به هنگام شب و در نتیجه ناایمن شدن منطقه
  • دپوی بیش از اندازه جنس

در ادامه هئیت مدیره اتحادیه خواهان رسیدگی  و رفع مشکلات و چالش‎های صنف از سوی اتاق در راستای تجمیع تمام واحدهای تحت پوشش در مکانی مجهز به تمام امکانات و در شان آنها و تشکیل بورس فروشندگان مواد شیمیایی شدند.

در این جلسه و در همین راستا مقرر شد مشاور اتاق اصناف تهران سرهنگ حسینی با بررسی و مطالعه مصوبات پیشین در ارتباط با تعریف دفتر عمده‏ فروشی که در ضوابط اتحادیه ها پیش‎بینی شده است نسبت به هماهنگی‏ های بعدی برای ایجاد امکان درج و اخذ اجازه دفتر عمده‎فروشی در کد آیسیک  اقدام و نتیجه را اعلام نماید تا گام های بعدی برای بهبود وضعیت این صنف برداشته شود.

 

 

 

 

برچسب ها:

پاسخی بگذارید