تاریخ: ۱۶:۳۶ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
همایش بزرگ گرامی‎داشت هفته نیروی انتظامی در اتاق اصناف تهران

همایش بزرگ گرامی‎داشت هفته نیروی انتظامی با حضور فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ سردار رحیمی، هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران، مهندس صادقی ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، دکتر احمدی رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان، جمعی از فرماندهان و فعالان عرصه نیروی انتظامی و تعداد کثیری از هیئت مدیره‏ اتحادیه‏‎های صنوف تولیدی […]

همایش بزرگ گرامی‎داشت هفته نیروی انتظامی با حضور فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ سردار رحیمی، هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران، مهندس صادقی ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، دکتر احمدی رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان، جمعی از فرماندهان و فعالان عرصه نیروی انتظامی و تعداد کثیری از هیئت مدیره‏ اتحادیه‏‎های صنوف تولیدی و توزیعی تهران در سالن اجتماعات اتاق اصناف تهران برگزار شد.

در این دیدار پس از تلاوت آیاتی از قران کریم و ذکر مصیبت توسط مداح اهل بیت حمید منتظر، قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران سخنانی را ایراد کرد.

قاسم نوده‎فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران در شروع بیانات خود گفت: بر خود وظیفه می دانم، صمیمانه هفته مقدس نیروی انتظامی را محضر شما سروران و تمامی سبزپوشان گرانقدر در سراسر کشور تبریک و تهنیت عرض نمایم و از خداوند متعال موفقیت و سلامتی  را برای شما عزیزان خواستارم. گرامی می‎داریم  یاد و خاطره شهدای گرانقدر و عزیز نیروی انتظامی را در هشت سال دفاع مقدس و شهدایی که برای حفظ آرامش و امنیت در جای جای ایران اسلامی جان نثاری کردند.

قاسم نوده‎‏فراهانی افزود: بدون شک مهمترین عاملی که در تمامی کشورها و در تمامی عرصه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تاثیر مستقیم دارد امنیت آن کشور است؛ چرا که بدون وجود امنیت و آرامش نباید انتظار داشت در حوزه اقتصادی و کسب وکار، کشوری بتواند چندان موفق باشد.

او تاکید کرد: امنیت یکی از اصلی ترین نیازهای هر کشور برای انجام تمامی فعالیت ها محسوب می‎شود. ایران کشوری است که در سال ۱۳۵۷ با یک انقلاب مردمی آن هم با حمایت قاطع و صد درصدی مردم به رهبری امام راحل علیه سلطنت ظلم و بیداد مواجه شد، طبیعتاً کشورها بعد از هر انقلابی دچار بی نظمی و مشکلات زیادی می شوند که ممکن است سال‏‎های زیادی هرگز روی امنیت و آرامش را نبینند و از طرفی بعضی از این انقلاب‏ ها هرگز به نتیجه نمی رسند؛ اما  انقلاب ایران یکی از بزرگترین انقلاب های جهان است که بعد از پیروزی، دشمن با تحمیل هشت سال جنگ  انتظار داشت با وجود مشکلات فراوان هرگز روی آرامش و امنیت را نبیند.

 رئیس اتاق اصناف تهران در ادامه خاطرنشان کرد: علی‏‎رغم تمام این شرایط سخت، ما شاهد بودیم که کلیه نیروهای مسلح و نیروی انتظامی در ایجاد نظم و امنیت آن هم با کمترین امکانات چه کردند. شاهد بودیم که چه فداکاریها و شجاعت ها و شهادت ها اتفاق افتاد تا این کشور با همه مشکلات از امنیت کامل برخوردار شود، امروز هم شاهد هستیم در مرزها، در برخی از شهرها و مناطق کشور دشمن به دنبال ایجاد چالش و مشکل است؛ اما این سبزپوشان سرافراز همانند همیشه تاریخ با شجاعت بیمانند اجازه نداده اند کمترین آسیبی به امنیـت و آرامش مردم وارد شود. با  اینکه ایران گسترده ‏ترین مرزها را با ۱۵ کشور همسایه دارد و مرتب از این طریق توسط دشمنان و بدخواهان مورد تهدید قرار دارد؛ اما نیروی قدرتمند انتظامی ایران هرگز اجازه جسارت به کشور را نداده است.

او تصریح کرد: هر چندکه در راه دفاع، عزیزانی به شهادت رسیدند؛ اما این مرزهای گسترده و استقرار دشمنان در برخی از کشورهای همسایه با هدف آسیب زدن به مردم ایران نیز نتوانست از امنیت کشور چیزی کم کند.

نوده‎فراهانی به همکاری و همفکری اصناف با نیروی انتظامی پرداخت و گفت: اصناف به دلیل نوع فعالیت اقتصادی و خدماتی خود در بخش های مختلف با نیروی انتظامی همکاری دارد، که در طول این سالها این همکاری هر روز بیشتر، نزدیکتر و مؤثرتر هم شده است، نیروی انتظامی با ایجاد آرامش و امنیت در حوزه اصناف زمینه‏‎ساز فعالیت و رونق کسب وکار در حوزه اصناف شده است ، به طوری که جامعه صنفی کشور، نیروی انتظامی را همراه و حامی خود در عرصه های مختلف می‏ داند و نسبت به حضور آنها ابراز رضایت و خرسندی دارد.

فراهانی با تأکید بر حسن رفتار سردار رحیمی و فرماندهان تمامی حوزه ها بیان داشت: ما درس اخلاق را از شما فرا گرفتیم.  اصناف از عملکرد و زحمات جنابعالی که به همه ما درس اخلاق میدهید، همچنین از تلاش همکارانتان از سردار لطفی، جناب سرهنگ نوروزی و جناب سرهنگ رضادوست و تمام نیرویهای انتظامی تشکر و قدردانی می کنیم؛ ولی به علت اینکه همه کارهای اصناف با جناب سرهنگ افرند و همکارانشان می باشد از جنابعالی خواستاریم برای تسهیل در حوزه صدور پروانه کسب دستور لازم را صادر فرمایید.

رئیس اتاق اصناف با  اشاره به وجود مشکلاتی در زمینه های کاری اصناف با نیروی انتظامی گفت: وجود و الزام اجرای مواد ۲۷ و ۲۸ قانون نظام صنفی نیاز به همکاری اماکن نیروی انتظامی دارد،  یک سری از اتحادیه ها در این خصوص مشکلات زیادی دارند که نیاز به همکاری مطابق با دستورالعمل سابق است.

فراهانی در ادامه افزود: روساء و هیئت مدیره‏ های اتحادیه‏ های مرتبط نیاز به هماهنگی و همکاری مداوم با نیروی انتظامی دارند؛ لذا درخواست دارم برای آنها کارت شناسایی مختص به خود ایشان صادر شود تا در مراجعه نیاز به شناسایی نباشد؛ هر چند که همه پروانه کسب دارند و از فیلترهای زیادی عبور کرده اند تا این مدرک معتبر را دریافت کنند.

در ادامه این مراسم سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ طی سخنانی با تاکید بر اهمیت و وجود امنیت و جایگاه آرامش در بین مردم اظهار داشت: وظیفه اصلی نیروی انتظامی ایجاد نظم و امنیت در کشور است، ما برای به دست آوردن امنیت در کشور شهدای زیادی تقدیم کردیم.

او تاکید کرد: دشمن به دنبال نابودی اتحاد، وحدت و همدلی در بین ماست و همیشه از ابتدای انقلاب به فکر نابودی کشور خصوصاً از طریق اقتصاد بوده است.

سردار رحیمی افزود: در هر جامعه ای بازاریان، قلب و بطن جامعه هستند و می دانند ضربه دشمن از ابتدای انقلاب محاصره اقتصادی سپس جنگ تحمیلی و اکنون تحریم اقتصادی است. کشورهای اروپایی و آمریکا هر روز با طرحهای پیشنهادی خود عرصه را به ما تنگ تر می کنند؛ اما به گفته ریاست محترم جمهور با اینکه هر چه تیر  در کمان داشتند پرتاب کردند موفق نشدند و ملت ما بزرگوارانه ایستادگی کرده‏‎اند.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: ما نوکر اصناف و بازاریان هستیم و در راه حل مشکلات اصناف دست همکاری می فشاریم. اماکن نیروی انتظامی در جهت تأیید صلاحیت اصناف وظیفه دارد با شناسایی افراد اجازه رسوخ افراد بی‏‎صلاحیت و مجرم در بدنه اصناف را ندهد، لذا تا حد ممکن سعی بر بررسی صلاحیت‏‎های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی افراد جهت گذراندن مراحل دریافت پروانه کسب را دارد.

 او تاکید کرد: درب نیروی انتظامی به روی همه شما عزیزان صنفی باز بوده و با کمال میل همه همکاری های لازم و ضروری را انجام می دهیم. ما وظیفه داریم با رافت و مهربانی و تکریم با اصناف برخورد کنیم، با تمام قدرت پشتیبان روسای اتحادیه ها هستیم تا بتوانند اهداف خود را پشتیبانی کنند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم هیئت رئیسه اتاق در راستای قدردانی از زحمات سردار رحیمی سرهنگ رضادوست- سرهنگ نوروزی- سرهنگ مرادی و سرهنگ افرند لوحها و هدایایی را تقدیم کردند.

پاسخی بگذارید