تاریخ: ۱۱:۰۶ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
ادامه رویه تصمیم گیری برای اصناف، پشت درهای بسته

رئیس اتحادیه صنف چلوکباب و چلوخورش با انتقاد از ادامه رویه برخی مراگز در تصمیم‎گیری برای اصناف اما بدون حضور اصناف در پشت درهای بسته گفت: متاسفانه در موضوع مالیات، مسئولان ذیربط بدون مشورت با مسئولان اتحادیه برای ما تصمیم‎گیری می کنند. ناصر حسینی‎تبریزی در تبیین چالش‎های صنف متبوع خود افزود: اصلی‎ترین چالش این صنف […]

رئیس اتحادیه صنف چلوکباب و چلوخورش با انتقاد از ادامه رویه برخی مراگز در تصمیم‎گیری برای اصناف اما بدون حضور اصناف در پشت درهای بسته گفت: متاسفانه در موضوع مالیات، مسئولان ذیربط بدون مشورت با مسئولان اتحادیه برای ما تصمیم‎گیری می کنند.

ناصر حسینی‎تبریزی در تبیین چالش‎های صنف متبوع خود افزود: اصلی‎ترین چالش این صنف و شاید بسیاری از صنوف، تداخل صنفی است که باعث نارضایتی همه اعضاء و ایجاد مشکلات متعدد برای اتحادیه های صنفی شده است؛ از سوی دیگر نبودن عامل اجرایی و نظارت بر واحدهای فاقد مجوز و نیز کنترل کیفیت و کمیت و نحوه ارایه غذا از مهمترین مسائل پیش رو می‏باشد که نیاز به تعامل و اقدامات اساسی می‎باشد.

وی در ارتباط با نحوه تعیین نرخ چلوکباب و چلوخورش گفت: نرخ چلوکباب و چلوخورش بر اساس قیمت ریز کالاهای مصرف شده، هزینه‏های جانبی از قبیل آب، برق، گاز، مالیات، حق بیمه، حقوق کارکنان و کرایه محل تعیین و مجموع ارقام مشخص شده با ضرایب حداکثر ۱۵ درصد سود معین شده از طریق اتحادیه به اعضاء اعلام می گردد.

حسینی‏تبریزی وجود تفاوت در قیمت محصولات عرضه شده را از دو منظر قابل توجه برشمرد و افزود: این دو آیتم یکی قیمت‎های پایین است که به مصرف مواد اولیه نامناسب و عدم رعایت ضوابط صنفی و بهداشی و نداشتن مجوز برمی‏گردد و منجر به ارایه غذا با قیمت های بسیار پایین می‏شود و دیگری بالا بودن قیمت‎هاست که به دلیل ارایه خدمات جانبی و سرویس‏های ویژه رخ می دهد.

او توضیح داد: در این میان، مورد اول یعنی عرضه با قیمت پایین از اهمیت بیشتری به لحاظ ساماندهی و بررسی برخوردار است و در مجموع نظارت ارگان‎های ذیربط می‏تواند هر دو مورد را کنترل نماید.

حسینی تبریزی در خصوص تاثیر وضعیت فعلی بر شرایط بازار گفت: کمبود مواد اولیه باعث افزایش قیمت و در نتیجه بالا رفتن نرخ غذا خواهد شد.

رئیس اتحادیه صنف چلوکباب و چلوخورش در پایان خواستار افزایش ارتباط اتاق اصناف با اتحادیه در جهت اجرای قوانین و مقررات از سوی اتحادیه شد.

پاسخی بگذارید