تاریخ: ۱۵:۰۱ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
ادامه اعمال فشار شهرداری به صنوف حمل‏ و‏نقل درون شهری

رئیس اتحادیه حمل‎ و نقل درون شهری شهرری نسبت به عملکرد همه جانبه، اخلال در نظم صنفی و دخالت در امور اصناف توسط شهرداری تهران هشدار داد. به دنبال اظهارات حسین زندی رئیس اتحادیه حمل ونقل درون شهری تهران در خصوص ایجاد مشکلات و چالش‎های فراوان ‎شهرداری برای اعضای صنف متبوع، رئیس اتحادیه حمل و […]

رئیس اتحادیه حمل‎ و نقل درون شهری شهرری نسبت به عملکرد همه جانبه، اخلال در نظم صنفی و دخالت در امور اصناف توسط شهرداری تهران هشدار داد.

به دنبال اظهارات حسین زندی رئیس اتحادیه حمل ونقل درون شهری تهران در خصوص ایجاد مشکلات و چالش‎های فراوان ‎شهرداری برای اعضای صنف متبوع، رئیس اتحادیه حمل و نقل درون‏شهری شهرری نیز با انتقاد از اقدامات شهرداری، خواستار رسیدگی عاجل به مسائل مبتلابه اعضای این صنف از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین اتاق اصناف ایران شد.

کریمیان با بیان اینکه شهرداری معضل بسیار بزرگی برای فعالیت صنف شده است گفت: تحریم آمریکا از ۱۳ آبان شروع می‏شود ولی برای صنف ما شهرداری خودش بزرگترین دشمن  بوده و تحریم و فشار غیر قانونی خود را از یک آبان برای صنوف ما آغاز می‏کند.

او افزود: متاسفانه در همین راستا و بر اساس اعلام شهرداری، سوخت افرادی که برای دریافت باربرگ اقدام نکنند قطع خواهد شد که این رویه ناشی از ضعف وزارت صنعت و معدن و اتاق اصناف ایران می باشد.

کریمیان با اشاره به اینکه حرفه و فعالیت تمام کامیون داران صنفی محسوب می شود گفت: بر همین اساس مرجع صاحب صلاحیت برای رسیدگی به امور اعضای این صنف اتاق اصناف می باشد و اگر هم این اختیار از سوی وزارت کشور به شهرداری داده شده یک کار کاملا غیر کارشناسانه می باشد.

رئیس اتحادیه صنف حمل و نقل درون شهری شهرری تاکید کرد: متاسفانه شهرداری با سوءاستفاده از این شرایط هر روز کار و عرصه را برای اعضا تنگ‏تر می‎کند و به بهانه و در قالب ساماندهی سوخت، گرفتن سوخت را منوط به اخذ پروانه کار  اعلام می کند؛ یعنی اگر کامیون‏داری پروانه کار نداشته باشد سوخت نمی‏تواند بگیرد.

او افزود: از سال ۹۳ که صدور پروانه کسب سیار از اتحادیه گرفته شد، شهرداری به بهانه ساماندهی سوخت اقدام به صدور پروانه کار نمود که کاملا به ضرر اصناف و اعضای تحت پوشش صنف بوده است؛ الان هم بحث دریافت باربرگ به عنوان سامانه اینترنتی را راه انداخته است که عملا اتحادیه را تضعیف کند.

کریمیان تصریح کرد: شهرداری با این اقدامات  قصد منحل کردن اتحادیه‏ها را دارد و در پی کم‎رنگ نمودن  نقش اتحادیه‏ها می باشد.

رئیس اتحادیه صنف حمل و نقل درون شهری شهرری با یادآوری مصوبات و قوانین مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: اقدامات شهرداری با استناد به مصوبات و قوانین مجلس شورای اسلامی خلاف می باشد و در  حقیقت دخالت در کار اصناف محسوب می‎شود؛ چرا که متولی این کار یعنی حمل ونقل درون شهری اتحادیه و حمل و نقل برون شهری وزارت راه است.

کریمیان برای حل این چالش با ارایه پیشنهادی گفت: برای رفع این مشکل اداره صنعت و معدن باید از طریق اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت وارد عمل شده و با طرح شکایت به مراجع قانونی از کارهای خلاف شهرداری جلوگیری به عمل آورد؛ ضمن اینکه اگر وزارت کشور قانونی هم در این خصوص دارد خلاف می‎باشد که باید اصلاح شود.

او همچنین تصریح کرد: صدور پروانه کسب سیار باید مجددا به اتحادیه ها برگردانده شود و بیمه رانندگان به حالت اول خود برگردد تا جلوی سوء استفاده از آن گرفته شود.

 

پاسخی بگذارید