تاریخ: ۸:۲۸ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی:لزوم ساماندهی خروج دام از کشور

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گوشت گوسفندی با اظهار نگرانی از گرانی لحظه‎ای گوشت گوسفندی گفت: خروج دام از کشور به صورت قانونی یا به شکل قاچاق موجب عرضه کم آن در بازار مصرفی و به تبع گرانی‏های ممتد و روزبه‎روز گوشت را ایجاد کرده است. علی‏ اصغر ملکی افزود: با توجه به لزوم استفاده گوشت […]

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گوشت گوسفندی با اظهار نگرانی از گرانی لحظهای گوشت گوسفندی گفت: خروج دام از کشور به صورت قانونی یا به شکل قاچاق موجب عرضه کم آن در بازار مصرفی و به تبع گرانی‏های ممتد و روزبهروز گوشت را ایجاد کرده است.

علی‏ اصغر ملکی افزود: با توجه به لزوم استفاده گوشت به عنوان اصلی‏‎ترین ماده غذایی و پروتئین مورد نیاز بدن، عرضه این ماده غذایی در کشور لازم و واجب است؛ حال آنکه خروج دام از کشور بازار داخلی را با کمبود و گرانی آن مواجه می کند.

وی در ادامه گفت: گوسفند زنده با قیمت کیلویی ۲۶ هزار تومان به کشور عراق، صادر و پول آن با سی و هشت هزار تومان با دلار برمی‏‎گردد این در حالی است که وقتی به کشورهای امارات و روسیه صادر می شود با قیمت و ارز بالاتری وارد کشور می گردد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گوشت گوسفندی با تأکید بر ورود وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و سپاه پاسداران جهت جلوگیری از قاچاق گوسفند ادامه داد: اگر این چالش مرتفع نشود با پیامدهای بسیار سنگین گرانی و تبعات اسفبار آن مواجه خواهیم شد.

پاسخی بگذارید