تاریخ: ۱۴:۲۵ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
عطاری صنف اصیل ایرانی؛ اما جهانی

رئیس اتحادیه صنف عطار و سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده و دخانیات با تاکید بر پتانسیل نهفته در صنوف فعال در عرصه عطار و سقط فروش گفت: با تکیه و بهره‏مندی از تجربیات پیشکسوتان و استفاده از نیروی زنان سرپرست خانوار می‎توان این صنف را بارور و صادرات آن را جهانی کرد. به […]

رئیس اتحادیه صنف عطار و سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده و دخانیات با تاکید بر پتانسیل نهفته در صنوف فعال در عرصه عطار و سقط فروش گفت: با تکیه و بهره‏مندی از تجربیات پیشکسوتان و استفاده از نیروی زنان سرپرست خانوار می‎توان این صنف را بارور و صادرات آن را جهانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی اتاق اصناف تهران؛ علیرضا رضایی قهرودی رئیس اتحادیه صنف عطار و سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده با بیان اینکه عطاری یک صنف اصیل ایرانی؛ اما جهانی است افزود: استفاده از تجربیات پیشکسوتان عطاری، تجهیز به تکنولوژی نوین بسته‎بندی محصولات با بکارگیری زنان سرپرست خانوار نه تنها بستر بزرگی از اشتغال را فراهم می کند؛ بلکه در عرصه صادرات با بسته‌بندی های شکیل و مشتری‎پسند می توان این صنف را در عرصه جهانی به عنوان یک صنف اصیل ایرانی معرفی کرد.

رضایی تصریح کرد: اگر در سطح ایران، اتحادیه عطاران کشوری بخصوص در رشته گیاهان دارویی تشکیل گردد که بتواند با دانشگاه طب سنتی تعامل سازنده‎ایی را برقرار نماید، با هماهنگی معاونت غذا و دارو و افزایش اختیارات مسئول اتحادیه، عطاری ها را به سمت و سویی هدایت خواهیم کرد که جزو مهمترین نیاز خانواده در سبد خرید باشند.

رئیس اتحادیه صنف عطار و سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده در بخشی از صحبت‎های خود با بیان اینکه اوضاع و احوال صنف زیاد جالب نیست؛ گفت: اعضای این صنف با مشکلات و چالش های بسیاری از جمله بحث مالیات و ارزش افزوده و قیمت مواد اولیه وارداتی دست‏به گریبان هستند.

البته این مقام صنفی از افزایش واحدهای فعال در عرصه عطاری و اخذ پروانه کسب از اتحادیه خبر داد و گفت: تا سال ۹۲ آمار فعالان این صنف در سطح شهر ۲۰۵۰ فروشگاه بود که امروز این تعداد به بیش از ۳۰۰۰ واحد رسیده که یک رشد ۵۰ درصدی را نشان می‎دهد.

رضایی در خصوص ارائه برخی خدمات به اعضای صنف گفت: برای رفاه حال اعضاء و خانواده محترمشان در این دوره زائرسرایی را  به نام اتحادیه در مشهد خریداری کرده‎ایم که به صورت رایگان در اختیار اعضاء قرار داده می‎شود.

رئیس اتحادیه صنف عطار و سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده در پایان با تاکید بر رعایت سلامت کار بیان کرد: هر جایی که سلامت کار شود، برکت نیز آنجا وجود خواهد داشت، در این اتحادیه کمترین میزان هزینه حق عضویت در میان تمامی اتحادیه ها از اعضاء دریافت می شود و تنها اتحادیه ایی هستیم که بدهی نداریم و تمامی کسورات مصوب خود را بموقع تسویه کرده‎ایم.

پاسخی بگذارید