تاریخ: ۱۱:۵۴ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
تأسیس کمیته کارگروه بررسی و پیگیری تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی پوشاک

   تأمین مواد اولیه برای واحدهای تولیدی پوشاک اهمیت اساسی دارد در اقدامی قابل تحسین، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به پیشنهاد واحدهای تولیدی پوشاک و بازارجوابی مثبت داد و کارگروهی را برای بررسی و پیگیری تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی پوشاک تاسیس و راه‎اندازی کرد. صنعت پوشاک کشور که طی سالیان متمادی […]

 

 تأمین مواد اولیه برای واحدهای تولیدی پوشاک اهمیت اساسی دارد

در اقدامی قابل تحسین، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به پیشنهاد واحدهای تولیدی پوشاک و بازارجوابی مثبت داد و کارگروهی را برای بررسی و پیگیری تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی پوشاک تاسیس و راه‎اندازی کرد.

صنعت پوشاک کشور که طی سالیان متمادی توانسته است به بخش مهمی از توانمندی‎ها و خودکفایی برسد امروزه دچار مشکل اساسی به نام تأمین مواد اولیه برای تولید می باشد.

بیش از ۲۰۰ هزار شغل وابسته به صنعت پوشاک در ایران، امروز چشم نیاز و هویت وجودیشان با تأمین مواد  اولیه گره خورده است که اگر به زودی و با فوریت آنی برای صنعت پوشاک تأمین نشود قطعاً این فاجعه عظیم در صنعت پوشاک، تولیدکنندگان و فروشندگان و خانواده‏های وابسته به آنان رخ خواهد داد و در این میان خوشحالی کشورهای رقیب نیز بماند که با این نرخ دلار به جبر باید بازار داخلی را به آنان تقدیم کرد .

بر همین اساس شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ در دفتر مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت تمامی بزرگان صنعت پوشاک کشور جمع شدند تا با ایجاد راهکاری در خصوص تأسیس کارگروهی با هدف و مأموریت بررسی و پیگیری تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی پوشاک برای حل این بحران چاره اندیشی نمایند.

یدالله صادقی ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به عنوان ریاست این کارگروه طی سخنانی در  این ارتباط گفت: ما برای حفظ جامعه و بازار به دنبال مباحث و گفتگوهای ایجاد شده، گرد هم جمع شده ایم تا پیشنهاد بازاریان و تولیدکنندگان صنعت پوشاک را عملیاتی نماییم و از طریق این کار گروه بتوانیم سوالات و دغدغه‏های عمومی را پاسخ بدهیم.

در این جلسه همچنین ابراهیم درستی نائب رئیس اول اتاق اصناف تهران با تاکید بر لزوم رفع برخوردها و رفتارهای پلیسی در بازار افزود: در این زمینه، نخست باید از وزیر محترم صنعت تشکر کنم که به توصیه و پیشنهاد بازار و بخش خصوصی اعتماد کردند و باعث تأسیس این کار گروه شدند.

منتخب اول استان تهران در پارلمان اصناف کشور گفت: رفع موانع در سطح تولید را باید با خود اعضای این کار گروه پیگیری کرد و نظر کف بازار و بخش خصوصی باید برای عبور از این بحران اعمال گردد.

در ادامه این جلسه اعضای دیگر این کارگروه از جمله ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک کشور به تبادل نظر پرداختند و بر تامین امنیت سطح عرضه در بازار تأکید کردند که نقطه اجرایی و راهکارهای آن نیز ترخیص سریع ۸۰ هزار کانتینر مانده در گمرک را شامل می شد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم، احکام اعضای کمیسیون توسط صادقی ریاست سازمان صنعت، معدت و تجارت استان تهران و ابراهیم درستی نائب رئیس اول اتاق اصناف تهران به شرح زیر اعطا گردید:

ابراهیم درستی_ نائب رئیس اول اتاق اصناف تهران

ابوالقاسم شیرازی_ رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و پوشاک

مجتبی درودیان_ رئیس اتحادیه صنف پیراهن دوزان و پیراهن فروشان

سعید حیاتی_ رئیس اتحادیه چرم

محمد توکلی_عضو هئیت امنای بازار تهران

مجیدافتخاری_ عضو هئیت مدیره اتحادیه پوشاک

دکتر منصور تیرگر_ رئیس مرکز پژوهش اتحادیه پوشاک

مصطفی پروانه_ کارشناس پوشاک

همچنین با توجه به حضور نداشتن سید علی‏اصغر بهبهانی رئیس اتحادیه صنف کشباف، حکم وی به عباس‏زاده عضو هئیت مدیره اتحادیه مذکور داده شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید