مردم پول خود را به خودرو تبدیل می کنند. رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: این روزها بسیاری از مردم نه برای تامین نیاز شخصی؛ بلکه برای حفظ ارزش پول خود اقدام به خرید خودرو می کنند. این وضعیت منجر به هجوم تقاضا به طرح های فروش خودروسازان شده است. سعید […]

مردم پول خود را به خودرو تبدیل می کنند.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: این روزها بسیاری از مردم نه برای تامین نیاز شخصی؛ بلکه برای حفظ ارزش پول خود اقدام به خرید خودرو می کنند. این وضعیت منجر به هجوم تقاضا به طرح های فروش خودروسازان شده است.

سعید موتمنی در گفت گو با خبرگزاری ایسنا، اظهار کرد: در شرایط فعلی بسیاری از مردم برای حفظ  ارزش پول و سرمایه خود به دنبال تبدیل ریال به کالاهای سرمایه ای و با ارزش هستند.

وی با بیان اینکه به همین دلیل بسیاری از افراد وارد بازار خودرو شده اند، خاطر نشان کرد: در این شرایط تفاوت بالای قیمت رسمی و آزاد خودروها نیز مزید بر علت شده تا بسیاری از شهروندان به دنبال خرید خودرو به قیمت های رسمی از کارخانههای سازنده باشند .

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران ادامه داد: در جدیدترین مورد در این زمینه ۵۰ هزار دستگاه از محصولات سایپا ظرف یک روز فروخته شد که با قاطعیت می گویم حتی یک خودرو نیز از  سوی نمایشگاه داران خریداری نشد بلکه تمام خریداران مردم عادی بودند که با هدف حفظ و افزایش سرمایه خود اقدام به خرید کردند.

وی افزود : در این شرایط مسئولان باید به گونه ای عمل کنند که خودرو از حالت کالای سرمایه ای خارج شده و عطش خرید خودرو از بین برود در غیر اینصورت خودروسازان هر چه خودرو عرضه کنند بازار سیر نخواهد شد.

موتمنی با بیان اینکه متأسفانه بیشتر کسبه در اصناف مختلف اجناس خود را با نرخ دلار آزادقیمت گذاری می کنند، تصریح کرد: در بازار خودرو نیز برخی فروشندگان و واسطه ها بویژه در سایت ها و شبکه های اجتماعی قیمت های غیرواقعی برای خودرو اعلام می کنند که این کار باعث ایجاد التهاب بیشتر در  بازار و فریب مردم عادی برای خرید با قیمت های غیر واقعی  می شود. در این زمینه شهروندان آگاه باشند که فریب این افراد را نخورند.

پاسخی بگذارید