برگزاری اجلاس اتاق اصناف تهران

اولین اجلاس اتاق اصناف تهران در سال۹۷ با حضور هیات رییسه دور دوم وروسای اتحادیه های صنفی به ریاست قاسم نوده فراهانی برگزار شد . به گزارش خبرنگار ما در این اجلاس که در فضای صمیمی و بر محوریت همدلی برگزار شد ابتدا قاسم نوده فراهانی رییس اتاق اصناف تهران در گذشت  مرحوم مغفور حاج […]

اولین اجلاس اتاق اصناف تهران در سال۹۷ با حضور هیات رییسه دور دوم وروسای اتحادیه های صنفی به ریاست قاسم نوده فراهانی برگزار شد .

به گزارش خبرنگار ما در این اجلاس که در فضای صمیمی و بر محوریت همدلی برگزار شد ابتدا قاسم نوده فراهانی رییس اتاق اصناف تهران در گذشت  مرحوم مغفور حاج محمد پور مزرعه رییس  اسبق مجمع صنوف تولیدی واتحادیه صنف کشباف را تسلیت گفت .

رییس اتاق اصناف تهران ضمن آرزوی موفقیت برای هیئت رئیسه وهمه اعضای اجلاس گفت: اجلاس اتاق اصناف تهران در هر ماه و روز مشخص ثابت برگزار خواهد شد.

وی همه را به وحدت و یکدلی دعوت نمود و گفت: همه انتقاد داریم همه باید اظهارنظر داشته باشیم ولی هدف از اجتماع در اجلاس بیان نظرات با هدف ارائه راهکار اجرایی است وباید احترام به یکدیگر بگذاریم .

رییس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه هیئت رئیسه قبلی اتاق در حد توان تلاش و کوشش کردند که قدردانی می کنم.اضافه کرد: بنا داریم دانشگاه عالی اصناف را راه اندازی کنیم می خواهیم قانون نظام صنفی را اصلاح کنیم به خصوص عضویت در هیئت مدیره و منع اعضای هیئت مدیره در شورا و مجلس را پیگیری کنیم .

نوده فراهانی گفت: در اتحادیه ها ستاد بحران تشکیل داده و مشکلات اتحادیه را شناسایی و به اتاق ارسال کنید و از اتاق حتماً بخواهید به شما جواب بدهد.

نوده فراهانی گفت: اگر از حقوق خودمان با برنامه دفاع نکنیم کسی از حقوق ما دفاع نمی کند.

رییس اتاق اصناف تهران گفت: به دلیل بروز برخی از مشکلات از مصاحبه با افراد ناشناس که تحت عنوان خبرنگار هستند به طور جدی خودداری کنید.

ابراهیم درستی نایب رییس اول اتاق اصناف نیز طی سخنانی گفت : اجلاس محل بیان نقد و نظر است . اجلاس محل شناسایی مشکلات است.

وی اضافه کرد:  این روزها بیشترین هجمه و حمله ها به اصناف می شود وضعیفت تر از اصناف گیر نیاوردند در هر مشکلی اصناف را مقصر نشان می دهند در حالی که اصولاً اصناف در این مشکلات نقشی ندارند راستی سازمان مالیاتی الان کجاست؟.

درستی گفت: اینکه در چنین شرایطی در اجلاس بخواهیم به گونه ای دیگر عمل کنیم که افتراق باشد درست نیست. اجلاس به صورت ماهیانه برگزار می شود در این اجلاس ها مشکلات را با کمک روسای اتحادیه ها حل می کنیم .

حسین  درودیان عضو هیات رییسه وخزانه دار اتاق اصناف هم گفت: با همکاری روسای اتحادیه امیدواریم وفاق وهمدلی بین اعضای هیات رئیسه به وجود آید تا بتوانیم از این پیچ تاریخی اقتصاد بگذریم .

خسرو ابراهیمی نیا نایب رییس اول اتاق اصناف هم گفت : هرگز نباید این تفکر را داشته باشیم که اصناف تهران دو دسته اند بلکه با اتحاد وهمدلی می توانیم بر همه مشکلات پیروز شویم.

وی اضافه کرد: ما اصناف  کاسب حبیب اله هستیم پس موظفیم  تا بیشتر مراعات بسیاری از مسایل را بکنیم. باید قبول کنیم که  اجلاس محل تضارب آرا است .

نایب رئیس دوم اتاق اصناف تهران گفت: بسیاری از روسای اتحادیه ها صندلی ها و میزها را گذاشتند ورفتند وما هم اگر الان اینجاییم باید درس عبرت بپیریم.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون انتخابات هیئت مدیره اتحادیه ها انجام شد که در اتحادیه میوه و سبزی آقای اسداله کارگرگلشن آبادی، در اتحادیه قنادان و شیرینی فروش  آقای  بهره مند، در اتحادیه اتوسرویس آقای  فقیهی ، در اتحادیه محصولات گوشتی اقای سمنانی ، در اتحادیه تزئینات داخل ساختمان  آقای میلانی میلانی، در اتحادیه کاغذ و مقوا آقای میر باقری ، وردر اتحادیه تولیدکنندگان نان فانتزی  آقای کرمی به عنوان رییس ااتحادیه انتخاب شدند.

و در ادامه محمد عبدالهی رییس اتحادیه صنف صنایع دستی و اشیاء قدیمی به عنوان تنها سخنران پیش از دستور طی سخنانی گفت:  در پی برگزاری انتخابات اتاق اصناف تهران حالا وقت همدلی وهمراهی است  الان باید با هم متحد شویم تا بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

وی اضافه کرد:  نیاز است با توجه به شرایط اقتصادی کشور ستاد بحران در اتاق اصناف تهران برای همکاری و برون رفت از مشکلات موجود تشکیل شود.

عبدالهی تصریح نمود: ما نیاز داریم تا بتوانیم با اتحاد و همدلی نسبت به رفع مشکلات موانع تولید در اصناف گام برداریم .

همچنین در این اجلاس ابتدا اعضای اجلاس اختیار تعیین اعضای کمیسیون ها را به هیات رییسه دادند ودر ادامه پتج دستور جلسه اجلاس به اتفاق آرا به تصویب رسید.

پاسخی بگذارید