گروه: خبر اصلی
تاریخ: ۹:۴۹ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
مواد اولیه متهم اصلی افزایش قیمت‌ها

در حالی‌که قیمت برخی از کالا‌ها در بازار افزایش یافته، تولیدکنندگان متفق‌القول یکی از دلایل افزایش قیمت‌ها را، گران شدن مواد اولیه به‌دلیل سودجویی برخی افاراد عنوان می‌کنند. پیشرانان تورم در فروردین ماهسرویس بازار – با آغاز سال جدید و تغییرات قیمت ارز قیمت برخی از کالاها افزایش یافت و تولیدکنندگان سایر کالاها نیز درخواست […]

در حالی‌که قیمت برخی از کالا‌ها در بازار افزایش یافته، تولیدکنندگان متفق‌القول یکی از دلایل افزایش قیمت‌ها را، گران شدن مواد اولیه به‌دلیل سودجویی برخی افاراد عنوان می‌کنند.

پیشرانان تورم در فروردین ماهسرویس بازار –
با آغاز سال جدید و تغییرات قیمت ارز قیمت برخی از کالاها افزایش یافت و تولیدکنندگان سایر کالاها نیز درخواست افزایش قیمت دادند.

به گزارش تجارت‌نیوز، اما، در این بین اکثر تولیدکنندگان متفق القول کی از دلایل افزایش قیمت کالاها یا در خواست برای افزایش قیمت را گران شدن مواد اولیه عنوان می‌کنند که با شدت زیادی رشد کرد.

در همین رابطه علی مرادی رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان ظروف آلومینیوم در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان با بیان اینکه نرخ مواد اولیه در سال جدید ۲۰ درصد افزایش داشته است، افزود: شمس آلومنیوم با قیمت ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان به دست تولیدکننده می‌رسد بنابراین قیمت تمام شده بالا می‌رود در نتیجه خریداران با توجه به قیمت رغبت برای خرید ندارند.

همچنین رسول شجری نیز گفته بود: برخی از واردکنندگان مواد اولیه را با ارز ۳۸۰۰ تومانی وارد کردند اما، می‌خواهند با قیمت بالاتر به فروش برسانند و در حال حاضر نسبت به گذشته حتی ۴۰ تا ۵۰ درصد گران‌تر می‌فروشند و از بازار سوء استفاده کردند.

محمدجواد کرمی رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی (حجیم و نیمه حجیم) نیز در گفت‌وگو با میزان در این باره اظهار کرده بود: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه شامل روغن و بهبود دهنده‌ها، قیمت نان پس از ماه مبارک رمضان ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی نیز درباره دلایل افزایش قیمت لوازم خانگی گفت: متوسط افزایش قیمت لوازم خانگی داخلی ۷ درصد بود که آن هم به دلیل افزایش نرخ ارز و قیمت مواد اولیه بوده است.

از صحبت‌های اکثر تولیدکنندگان اینگونه می‌توان نتیجه گرفت که با تغییرات نرخ ارز برخی از افراد از این فضا سوءاستفاده کرده و با گران کردن قیمت مواد اولیه به دنبال سودجویی و پر کردن جیب خود هستند.

این سوء استفاده در حالی از سوی این افراد صورت می‌گیرد که عملا به دلیل افزایش قیمت کالاها، متضرر اصلی در این زمینه مردم هستند که برای تأمین مایحتاج خود دچار مشکل می‌شوند و در این زمینه مسئولان دولتی باید تدابیری بیاندیشند تا مواد اولیه با قیمت ارزانتر به دست تولیدکنندگان برسد تا بتوان روند افزایشی قیمت‌ها را متوقف کرد.

پاسخی بگذارید