قيمت روغن موتور در بازار افزايش ندارد/ اجراي طرح شناسه کالا و کد رهگيري براي روغن موتور امکان پذير نيست

اخبار ویژه

آيين تکريم و تجليل از خانواده شهداي اصناف برگزار شد

بازار خودرو نيازمند واردات خودروهاي کارکرده و نو با تعرفه 20 تا 30 درصدي است

اولين جلسه کميسيون امور اجتماعي و فرهنگي اتاق اصناف تهران برگزار شد

3

محمدرضا آل سارا، رئيس اتحاديه فروشندگان لاستيک، روغن و پنچرگيران تهران:

قيمت روغن موتور در بازار افزايش ندارد/ اجراي طرح شناسه کالا و کد رهگيري براي روغن موتور امکان پذير نيست

  • کد خبر : 96696
  • 1401/08/17

رئيس اتحاديه فروشندگان لاستيک، روغن و پنچرگيران تهران ضمن اشاره به برقراري تعادل نسبي قيمت‌ ها و تامين بازار روغن موتور گفت: شايعاتي مبني بر افزايش نرخ مواد پايه روغن موتور در بورس و در نتيجه افزايش قيمت اين محصول در بازار صحت ندارد و افزايش قيمتي در بازار اتفاق نمي‌افتد.

محمدرضا آل سارا، رئيس اتحاديه فروشندگان لاستيک، روغن و پنچرگيران تهران در خصوص وضعيت قيمت روغن موتور در بازار اظهار داشت: قيمت روغن موتور در مقايسه با سه ماه گذشته تغييري نداشته و به طور تقريبي تعادل در بازار برقرار است.

وي افزود: شايعاتي مبني بر افزايش نرخ مواد پايه روغن موتور در بورس و در نتيجه افزايش قيمت اين محصول در بازار صحت ندارد و افزايش قيمتي نخواهيم داشت.

رئيس اتحاديه فروشندگان لاستيک، روغن و پنچرگيران تهران همچنين در خصوص وضعيت عرضه و تامين بازار گفت: در حال حاضر بازار روغن موتور تامين است و کمبودي مشاهده نمي شود.

آل سارا در خصوص وضعيت اجراي کامل نصب شناسه کالا و کد رهگيري تا موعد پاياني آذر ماه و اقدامات موثر صنف فروشندگان روغن موتور در اجراي اين طرح بيان کرد: اجراي اين طرح براي محصول روغن موتور امکان پذير نيست. ميبايست مهلتي در اختيار توليدکنندگان قرار گيرد تا با شرايط سامانه سازگار شوند و شناسه کالا مي بايست از مبدا کارخانه اعمال شود. اجراي اين طرح نسبت به روغن موتورهايي که در گذشته به بازار عرضه شده اند، دشوار و حتي غيرممکن است.

وي در خصوص تاثير اين طرح بر حذف تقلب و قاچاق، ساماندهي و کاهش قيمت ها در بازار اذعان داشت: تقلب زماني بروز ميکند که انگيزه اي ايجاد شود. عدم عرضه کالا به بازار موجب تفاوت قيمت مي شود و در اين شرايط طبيعي است که سودجويان نسبت به توليد روغن تقلبي هجوم مي آورند.

رئيس اتحاديه فروشندگان لاستيک، روغن و پنچرگيران تهران عنوان داشت: توصيه اتحاديه همواره اين بوده که مشتريان روغن موتور موردنياز خود را از واحدهاي صنفي خريداري نمايند که داراي پروانه کسب هستند.

آل سارا تصريح کرد: تشخيص روغن تقلبي براي فروشندگان عضو اتحاديه که دوره هاي آموزشي مربوطه را گذرانده اند به سهولت امکان پذير است.

وي در پايان در خصوص وضعيت بازار تاير و خروج تايرهاي باياس از قيمت گذاري دستوري خاطرنشان کرد: نحوه قيمت گذاري تايرهاي باياس همچنان دستوري است؛ اما قيمت اين نوع تايرها در بازار ارزان تر از نرخ مصوب است که علت آن به افزايش عرضه بيش از ميزان لازم بازمي گردد. در گذشته رانندگان اين تايرها را بر اساس سهميه هاي دو تايي، چهارتايي و شش تايي خريداري ميکردند که اکنون تايرهاي خريداري شده را در بازار عرضه مي کنند. با توجه به اينکه اين تايرها تاريخ گذشته هستند، پايين تر از قيمت مصوب در بازار به فروش مي رسانند. اين اقدام فروش توليدکنندگان از مبدا کارخانه را نيز با مشکل مواجه کرده است.

منبع : خبرخودرو

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.