کيف پول هاي ديجيتال داخلي با تاييديه اتحاديه بسيار معتبر است/ ضرورت بررسي دلايل عقب افتادگي کسب و کارهاي نوين در ايران

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

صادق فيض آبادي، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي تهران:

کيف پول هاي ديجيتال داخلي با تاييديه اتحاديه بسيار معتبر است/ ضرورت بررسي دلايل عقب افتادگي کسب و کارهاي نوين در ايران

  • کد خبر : 96560
  • 1401/07/09

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي تهران گفت: متاسفانه کيف پول هاي ديجيتال خارجي که به صورت قاچاق وارد کشور مي شود توسط هکرهاي خارجي کنترل مي گردد؛ اما به دليل ناآگاهي، افراد اين کيف پول ها را خريداري مي کنند و نهايتاً تمامي حساب هاي شان هک و سرقت قرار مي شود. اما کيف هاي پول داخلي که مورد تاييد اتحاديه است بسيار معتبر مي باشد.

صادق فيض آبادي، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي تهران بيان کرد: تا کنون موفقيت هاي زيادي در حوزه دانش بنيان ها در توليدات تجهيزات الکترونيک داشته ايم که مي توان به توليد انواع دوربين هاي مدار بسته با کمک علوم دانش بنيان که جزو صنايع هاي تک به شمار مي آيد اشاره کرد. همچنين در توليد ارزهاي ديجيتالي شرکتي را داريم که در حال توليد کيف پول ديجيتال است.

وي در خصوص فعاليت اتحاديه مذکور در حوزه دانش بنيان ها در ادامه تاکيد کرد: ذات صنف و کسب و کار اين اتحاديه باعث شده در زمينه دانش بنيان ها فعال باشد. بدين شرح که کارگروهايي با مبناي IOT -دانش بينان- توليد و... را تاسيس کرديم که علاوه بر کارگروه ها، رسته هاي مصوب هستند.IOT به معناي اينترنت اشياء است. 22 ميليارد دستگاه پيش بيني مي شود از طريق اينترنت اشياء کنترل بشود که پايه آن IOT مي باشد.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي تهران بيان داشت: صنايع الکترونيک بيس و پايه بسياري از صنايع در دنياست. بيش از 65 تا 70 درصد از اعضاي اين اتحاديه داراي تحصيلات آکادميک و دانشگاهي مرتبط هستند؛ ضمن اينکه صنعت الکترونيک و ارتباط آن با تمامي صنايع و صنوف از اين دست بسيار مشهود است. از آنجايي که از علوم مهم و به روز در دنياي امروز هوش مصنوعي است که شرکت هاي IOT و دانش بنيان وابسته به الکترونيک هستند، با وجود بيش از 25 شرکت دانش بنيان در اين اتحاديه جزو بيشترين اتحاديه هايي هستيم که به اين شرکت ها جواز داده ايم. همچنين با ابلاغ بخشنامه اي مبني بر امکان ايجاد شرکت هاي دانش بنيان در ساختمان هاي غير تجاري و اداري، شرايط بهتري براي تاسيس اين شرکت ها فراهم گرديد.

فيض آبادي تصريح کرد: پيش بيني هاي لازم براي اينکه با اين صنعت رو به رشد همگام باشيم بايد مي شد و دلايلي که در کسب و کارهاي نوين در دنيا عقب مانده ايم بايد بررسي شود. البته که در کشور هيچ برنامه اي نداشته و نداريم؛ هر چند اتحاديه تجهيزات الکترونيک تمامي پيش بيني هاي لازم را انجام داد از جمله تعبيه اپليکيشن "اصناف کار" در سال 1395 براي اينکه بتواند تمامي اطلاعات 134 اتحاديه اتاق تهران را در تمامي رسته ها و تقسيم بندي ها خاص در خود داشته و بارگذاري کند. با توجه به اينکه اصناف در بين مردم از جايگاه ويژه اي برخوردارند و اعتماد مردم را به طور کامل طي سال هاي زياد حفظ کرده اند اين برنامه ريزي و اپليکيشن با تمام دقتي که داشت، متاسفانه در اتاق اصناف عملياتي نشد.

وي با اشاره به طراحي پلت فرمي با قابليت محتوايي بسيار بالا تاکيد کرد: اتحاديه تجهيزات الکترونيک تهران با همکاري مگفا (مرکز گسترش فن آوري اطلاعات ايران وابسته به سازمان صمت ) به طراحي پلت فرم پرکاربرد و تخصصي پرداخته که فعاليت هاي انفورماتيک مهمي را انجام خواهد داد و بيشترين سامانه هاي اصناف مربوط به آن را دارد؛ مضاف بر آنکه تمامي تخصص هاي اتحاديه ها در آن جمع آوري مي شود.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.