لزوم اجراي اصل 44 قانون اساسي و برون سپاري مسئوليت ها/ پليس به شرح وظايف آموزشگاه هاي رانندگي ورود کرده است!

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

فرهاد حقيقي، رئيس اتحاديه آموزشگاه هاي رانندگي استان تهران:

لزوم اجراي اصل 44 قانون اساسي و برون سپاري مسئوليت ها/ پليس به شرح وظايف آموزشگاه هاي رانندگي ورود کرده است!

  • کد خبر : 96559
  • 1401/07/09

رئيس اتحاديه آموزشگاه هاي رانندگي استان تهران در لزوم اجراي اصل 44 قانون اساسي بيان داشت: در قانون صراحتاً به اصل 44 قانون اساسي تاکيد شده است در حاليکه دستگاه هاي دولتي بدون توجه به اين اصل قانوني، منافع خود را ترجيح داده و با اصناف موازي کاري مي کنند.

فرهاد حقيقي، رئيس اتحاديه آموزشگاه هاي رانندگي استان تهران با بيان مطلب فوق بيان کرد: بارها از طريع تريبون هاي مختلف گفته ايم که مي خواهيم با دولت و پليس براي برقراري قانون و امنيت همکاري کنيم؛ اما پليس راهنمايي رانندگي متاسفانه به حقوق خود قانع نيست و در نظر دارد مجدداً با دست اندازهايي که براي صنف آموزشگاه هاي رانندگي ايجاد مي کند، راه را براي اين اتحاديه و صنف بن بست کند. ما تابع قانون هستيم؛ قانوني که به اصل 44 و خصوصي سازي تاکيد دارد، مسئوليت ها بايد برون سپاري شود.

حقيقي تصريح کرد: قانون وظايف سازماني را مشخص نموده؛ اما پليس به شرح وظايف آموزشگاه ها ورود کرده و توجهي به قانون ندارد. شرح وظايف اتحاديه ها کاملاً معلوم است. در تمامي مراکز پليس، امکان آموزش رانندگي و ارائه گواهينامه وجود دارد. اين دستگاه دولتي بدون هيچ گونه هزينه و با داشتن امکاناتي همچون مکان، وسيله نقليه، مربي، بدون پرداخت درصدي از ماليات و يا بيمه تامين اجتماعي به دانش آموختگان دوره رانندگي مدرک مي دهد در حاليکه بيرون از اين اداره دولتي، افرادي هستند که به عنوان مربي تنها درآمدشان از تعليم رانندگي به دست مي آيد.

وي اضافه کرد: با در اختيار گرفتن شغل و پيشه اين افراد، امورات زندگي شان را مختل مي کنند در حاليکه تنها وظيفه پليس نظارت است نه اين که کسب و شغل ديگر مشاغل را اشغال کند.

حقيقي با اشاره به حمايت پليس از سوي دولت هاي مختلف افزود: اين مرکز حتي براي بازنشستگان خود با عناوين مختلف، مشاغلي را ايجاد مي کند. بسياري از اين افراد با تاسيس شرکت هاي خصوصي و موازي کاري هاي زياد برخي از مشاغل را تصرف مي کنند. نمونه آن اجازه تاسيس آموزشگاه هاي رانندگي بر پايه مجوز از پليس راهنمايي رانندگي است.

رئيس اتحاديه آموزشگاه هاي رانندگي استان تهران تاکيد کرد: در حاليکه امر رهبر استفاده از جوانان و گماشتن آنها در مشاغلي در خور توجه ايشان است در نظر نگرفتن فرصت هاي شغلي براي جوانان جوياي کار از صدمات و لطمات بزرگي است که اين گروه هاي موازي کار انجام مي دهند.

حقيقي افزود: بيش از 2500 آموزشگاه در کشور داريم که هر يک داراي کد هستند. هدف از ايجاد اين کدها از ابتدا از سوي پليس در اختيار داشتن اطلاعات آموزشگاه ها بود تا بتوانند ضمن حفظ امنيت آموزشگاه ها از ترددهاي بي دليل شهري جلوگيري کرده و تکريم به ارباب رجوع باشد. همچنين امتحان رانندگي در اين آموزشگاه ها صورت پذيرد اما به مرور اين کدها سبب آزار آموزشگاه ها شد و پليس هم به جاي اجراي قانون در مقابل قانون ايستاد. هر کاري بخواهيم انجام دهيم به دليل اينکه اين کد در اختيار پليس است و بدون آن آموزشگاه عملا نمي تواند مراحل کار خود را ادامه دهد با کوچکترين مخالفتي با پليس کد را مسدود مي کنند، آيا اين عدالت است ؟

رئيس اتحاديه آموزشگاه هاي رانندگي استان تهران تاکيد کرد: تعامل پليس با اتحاديه آموزشگاه هاي رانندگي مي تواند در بهتر عمل کردن امور کمک بسيار خوبي باشد. يعني سرمايه گذاري از ما و توليد محتوا با پليس. اين کار موجب مي شود در سال تعداد تصادفات بسيار کاهش يابد.

حقيقي در پايان تصريح کرد: خيلي از کارها را مي توانيم با تعامل و اتحاد به دست آوريم. بياييد به جاي مقابل هم ايستادن، کنار هم بايستيم.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.