لزوم برخورد با نمايندگي‌هاي غيرمجاز تعمير خودرو/ به تعميرکاران متخلف اخطار پلمپ داده مي ‌شود

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

عليرضا نيک آئين، رئيس اتحاديه تعميرکاران خودروي تهران:

لزوم برخورد با نمايندگي‌هاي غيرمجاز تعمير خودرو/ به تعميرکاران متخلف اخطار پلمپ داده مي ‌شود

  • کد خبر : 96558
  • 1401/07/09

رئيس اتحاديه تعميرکاران خودرو تهران گفت: خودروسازان بايد با نمايندگي‌ هايي که به صورت غيرمجاز فعاليت مي‌ کنند، برخورد کنند.

عليرضا نيک آيين، رئيس اتحاديه تعميرکاران خودرو تهران، فعاليت برخي تعميرگاه هاي بدون مجوز را غيرقانوني دانست و افزود: مردم هنگام مراجعه به تعميرگاه ها به مجوز آن ها دقت کنند؛ چرا که برخي از آن ها با وجود ابطال مجوز همچنان کار مي کنند.

وي اضافه کرد: هم اکنون بازرسان اتحاديه در سطح شهر به گشت مي روند و همکاري خوبي هم با اتاق اصناف دارند؛ ضمن اينکه فعاليت تعميرکاران بي جواز در حال پيگيري است و به آنهايي که جواز ندارند، اخطار پلمپ مي دهيم.

رئيس اتحاديه تعميرکاران خودرو تهران با اشاره به اينکه نمايندگي هاي زيادي خلع قرار داد شده اند، اما هنوز هم فعاليت مي کنند، گفت: برخي نمايندگي خودروسازان با وجود ابطال مجوز فعاليت مي کنند که بايد خودروسازها در اين رابطه اقدام و مجوز فعاليت آنها را چک کنند.

به گفته نيک آيين، نرخ مصوب براي تعميرکاران خودرو مشخص شده که نبايد بيش از اين نرخ از مشتريان هزينه دريافت کنند و در صورت مواجه با تخلف تعميرکاران، اخطار پلمپ داده مي شود که جريمه هاي مختلفي هم نسبت به تخلفي که دادند، انجام مي شود.

وي ادامه داد: برخي تعميرکاران براي نياز اورژانسي خودرو، اقدام به فروش لوازم يدکي مي کنند که نبايد اين ميزان از حد بيشتر بگذرد در غير اين صورت کاري غيرقانوني انجام مي دهند؛ مثلا اگر در روز جمعه مغازه هاي لوازم يدکي تعطيل هستند، تعميرکار براي راه افتادن کار مشتري مي تواند از لوازم يدکي اورژانسي استفاده کند، اما اينکه در حد يک مغازه لوازم يدکي، لوازم داشته باشد کاري غيرقانوني است.

رئيس اتحاديه تعميرکاران خودرو تهران در خصوص افزايش قيمت روغن موتور در بازار، گفت: هر زمان قيمت روغن موتور افزايش مي يابد، عرضه روغن هاي تقلبي هم زياد مي شود که اين به يک چالش اساسي هم براي مصرف کننده و هم براي تعميرکار تبديل مي شود. استفاده از روغن تقلبي باعث آسيب به خودرو شده و مالک زيان زيادي مي بيند، اما از طرفي نحوه تشخيص اصل يا جعلي بودن آنها سخت است؛ چرا که به حدي بسته بندي روغن هاي تقلبي بسيار حرفه اي انجام مي شود که نمي توان تشخيص داد کدام اصل و کدام تقلبي است.

منبع : خبرگزاري صدا و سيما

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.