مداخله و موازي کاري سازمان ميراث فرهنگي در کار اتحاديه فروشندگان بستني، آبميوه/ خانه هاي قديمي و سنتي بدون نظارت صنفي اتحاديه به کافه هاي سنتي تبديل مي شوند

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

محسن مبرا، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان بستني، آبميوه و نوشابه هاي تهران:

مداخله و موازي کاري سازمان ميراث فرهنگي در کار اتحاديه فروشندگان بستني، آبميوه/ خانه هاي قديمي و سنتي بدون نظارت صنفي اتحاديه به کافه هاي سنتي تبديل مي شوند

  • کد خبر : 96553
  • 1401/07/06

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان بستني، آبميوه و نوشابه هاي تهران گفت: طبق قانون نظام صنفي، هر کار صنفي تحت نظارت اتحاديه مربوطه بايد پروانه کسب و جواز دريافت کند در حاليکه سازمان ميراث فرهنگي در فعاليت صنفي اين اتحاديه دخالت کرده و موازي کاري مي کند.

محسن مبرا، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان بستني، آبميوه و نوشابه هاي تهران بيان کرد: اتحاديه در تلاش است تا خانه هايي که ميراث فرهنگي به آنها جواز بهره برداري براي ايجاد کافه مي دهد را طبق قانون به نظارت خود برگرداند.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان بستني، آبميوه و نوشابه هاي تهران در خصوص احداث انواع کافه ها در خانه هاي قديمي و سنتي اظهار داشت: رسته کافه و کافه هاي سنتي متعلق به اتحاديه آبميوه و بستني است؛ اما متاسفانه در سال هاي اخير خانه هاي قديمي و سنتي که اجازه تخريب ندارند با اجازه و موازي کاري هاي ميراث فرهنگي، تبديل به کافه هاي سنتي شده اند در نتيجه اتحاديه و اماکن تهران نمي تواند به اين اماکن ورود پيدا کرده و تخلفات شان را ثبت، گزارش و پي گيري کند..

وي در ادامه تاکيد کرد: اين خانه ها به ظاهر کافه هستند در حاليکه منوي باز به مشتريان ارائه مي دهند. در اين منوها انواع نوشيدني هاي سرد و گرم، دسرها و غذاهاي مختلف و متنوع سرو مي شود. تداخل صنفي در کشور منجر به کسادي کار عده اي مي شود که عين بي عدالتي است.

مبرا با بيان اينکه هر تخلفي در اين کافه ها صورت گيرد از سوي اتحاديه قابل پي گيري نيست، تصريح کرد: کافه ها حق سرو غذا و فست فود را ندارند. هيچ يک از رسته هاي اتحاديه آبميوه و بستني، اجازه سرو غذاي گرم و سرد را ندارد. اگر مي خواهيم عدالت را برقرار کنيم بايد از خودمان شروع کنيم. سازمان ها و ارگان هاي مختلف با موازي کاري با صنوف و اتحاديه هاي مختلف موانع زيادي در کسب و کار انها ايجاد مي کنند. سازمان ها بايد دست از موازي کاري بردارند.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان بستني، آبميوه و نوشابه هاي تهران تصريح کرد: از ديگر مشکلاتي که سازمان ها براي اتحاديه ها ايجاد کرده اند، وجود ماده 186 قانون ماليات هاي مستقيم براي صدور و تمديد پروانه کسب است. بيش از 500 پرونده در حال بررسي داريم که منتظر صدور جواز هستند. وجود اين ماده باعث اختلال و کندي صدور پروانه کسب شده است.

وي افزود: در صدديم با برگزاري جشنواره هاي مختلف، فعاليت صنف آبميوه و بستني را به مردم شريف ايران بشناسانيم؛ لذا علاوه بر برگزاري جشنواره در شهريور ماه با برگزاري جشنواره هايي در مهر و آذر ماه در تلاشيم جايگاه اين صنف و اتحاديه را در بين مردم نشان دهيم.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.