بازار پررونقي را شاهد نيستيم/ تاثير مشکلات صادرات دام بر ميزان عرضه گوشت در بازار

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

علي ‌اصغر ملکي، ‌رئيس اتحاديه تهيه و توزيع کنندگان گوشت گوسفندي تهران:

بازار پررونقي را شاهد نيستيم/ تاثير مشکلات صادرات دام بر ميزان عرضه گوشت در بازار

  • کد خبر : 96531
  • 1401/06/21

‌رئيس اتحاديه تهيه و توزيع کنندگان گوشت گوسفندي تهران گفت: بازار در يکي‌ دو ماه اخير تغييرات خاصي نداشته و بدون افزايش يا کاهش قيمت روال عادي خود را طي مي‌کند؛ ولي به ‌رغم اين ثبات، بازار پررونقي را شاهد نيستيم.

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه تهيه و توزيع کنندگان گوشت گوسفندي تهران درباره روند تغييرات قيمت گوشت قرمز گوسفندي در پنج ماه امسال گفت: قيمت گوشت از ابتداي امسال در مقايسه با ديگر کالاها افزايش زيادي نداشته، حتي در ماههاي رمضان و محرم نيز تغييرات تقاضا محسوس نبود و با توجه به افزايش قيمت ديگر کالاهاي اساسي مردم در حد بودجه خودشان خريد مي کنند. از سوي ديگر با توجه به مازاد توليد، عرضه گوشت به بازار نيز مشکلي نداشت و تعادل عرضه و تقاضا باعث شد نوسان قيمتي بسيار محدودي را در زمينه گوشت گوسفندي شاهد باشيم.

وي با بيان اينکه قصابي ها امروز گوشت نر درجه يک را بين کيلويي 160 تا 165هزار تومان و گوشت ماده را 10 تا 15هزار تومان ارزانتر ميخرند، گفت: قيمت فروش هر کيلو گوشت گوسفندي نر درجه يک با 10درصد سود در واحدهاي صنفي هم اکنون بين 176 تا 182هزار تومان است و اين قيمت در هفته هاي گذشته نوساني نداشته است.

رئيس اتحاديه تهيه و توزيع کنندگان گوشت گوسفندي تهران درباره اينکه مشکلات صادرات دام بر ميزان عرضه گوشت در بازار داخلي تأثيرگذار بوده يا خير، گفت: با توجه به گراني نهاده ها دامداران براي نگهداري دام مشکلات زيادي دارند و براي کاستن از هزينه هاي نگهداري، داشته هاي خود را در حد توان به بازار عرضه مي کنند، در نتيجه بازار تامين است و کششي براي افزايش عرضه وجود ندارد. مشاهدات ميداني از خرده فروشي ها نشان مي دهد قيمت راسته گوسفندي بين 170 تا 190هزار تومان، ران کامل ممتاز 180 تا 200هزار تومان، سردست بين 165 تا 180هزار تومان و ماهيچه بين 165 تا 180هزار تومان به فروش مي رسد.

منبع : همشهري آنلاين

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.