تحقق رونق اقتصادي کسبه و رفاه مردم با رونق دوباره شرکت تعاوني هاي صنف/ حضور دلالان و واسطه ها درد مشترک کشور است

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

علي اکبر نريماني، رئيس اتحاديه چلوکباب و چلوخورش تهران:

تحقق رونق اقتصادي کسبه و رفاه مردم با رونق دوباره شرکت تعاوني هاي صنف/ حضور دلالان و واسطه ها درد مشترک کشور است

  • کد خبر : 96529
  • 1401/06/21

رئيس اتحاديه چلوکباب و چلو خورش تهران در الزام اهميت دادن دولت به شرکت تعاوني اين صنف بيان داشت: شرکت هاي تعاوني همواره در کنار صنوف و به حمايت از مصرف کننده فعاليت داشته اند، اگر دولت به مانند سابق تمامي مواد اوليه مورد نياز صنف چلوکباب و چلو خورش را با قيمت دولتي در اختيار شرکت هاي تعاوني قرار دهد و صنف چلوکباب نيز با مديريت و عدالت به توزيع در ميان اعضا بپردازد، طبيعتاً محصول نهايي براي مصرف کننده با قيمت بسيار پايين تري تهيه و عرضه مي گردد.

علي اکبر نريماني، رئيس اتحاديه چلوکباب و چلوخورش تهران گفت: با تحقق اين موضوع مصرف کننده شرايط بسيار بهتري براي استفاده از چلوکبابي ها را خواهد داشت. رونق دوباره تعاوني ها رونق اقتصادي براي کسبه و رفاه براي مردم است.

وي در ادامه تاکيد کرد: با توجه به قيمت بالاي مواد اوليه بتدريج مشتري هاي اين صنف کم و کمتر شده است. در دو سالي که کشور با کرونا روبه رو بود زيان هاي زيادي به اين صنف وارد شد. از سويي تعطيلي واحدهاي صنفي ارائه غذا و از سوي ديگر نگراني خود مردم به دليل شيوع اين ويروس، مراجعات را بشدت کاهش داد تا جايي که امروز که بيش از هشت ماه از عادي شدن شرايط در کشور مي گذرد هنوز استقبال از صنوف سرويس ارائه خدمات غذا به قبل از کرونا بر نگشته است.

وي افزود: براي سامان دادن به اين اوضاع راهي جز حمايت دولت نيست. به طور نمونه قيمت گوشت هاي وارداتي از زماني که تاجر گوشت را وارد کشور مي کند تا اينکه به دست صنوفي مانند چلوکبابي ها برسد حداقل در هر کيلو 100 هزار تومان افزايش داده مي شود. اين نکته که چرا اين اتفاق رخ مي دهد براي ما مشخص نيست. چرا دولت شرايط را طوري هماهنگ نمي کند که بتوانيم از تاجري که واردکننده گوشت با قيمت فرضي گوشت در هر کيلو 50 هزار تومان تهيه کنيم. اگر اين روال شود، قطعاً منوي قيمت چلوکبابي ها نيز کاهش مي يابد و مردم هم استقبال مي کنند و به همين سادگي مي توان قيمت ها را شکست .

نريماني تصريح کرد: عمده درد مشترک در کشور وجود دلالان و واسطه هايي است که بر هر محصول و کالايي چنبره زده اند و نمي گذارند اقتصاد کشور به جريان افتاده و رونق گيرد. دلالاني که هيچ کار مثبت و درستي بر روي کالا و محصول انجام نمي دهند و فقط سهمي از سود خود را بر روي آن مي گذارند و به بازار عرضه مي کنند. در اين ميان کسبه و مردم زيان مي کنند که نه رونق اقتصادي مي بينند و نه رفاه اجتماعي.

وي اجراي کامل قانون نظام صنفي را از ديگر راه حل ها براي رفع بحران دانسته و گفت: مواد قانون نظام صنفي اگر به طور کامل اجرا شود عدالت اجرا مي شود. مواد 27 و 28 قانون بدرستي نگاشته شده اما در عمل مي بينيم که خوب اجرا نمي شود. از سوي ديگر سازمان ها با اجراي برخي بخشنامه هاي تحميلي مانند ماده 186 و همچنين اجراي محاسبات براي تراکنش هاي دستگاه هاي پوز فقط بار و مشکل بر دوش اصناف اضافه کرده ا ند.

نريماني اضافه کرد: سازمان امور مالياتي از ابتدا در استفاده از دستگاه هاي پوز هرگز اعلام نکرده بود که هر تراکنشي با اين دستگاه ها در ماليات محاسبه خواهد شد، بنابراين تمامي تراکنش هايي که توسط افراد مختلف از دوست و آشنا با اين دستگاه ها صورت پذيرفته را جزو درآمد حساب کرده و از آن ماليات کم مي کند. چرا سازمان ها ناعادلانه با اصناف برخورد مي کنند؟ مگر نه اين است که همه ما ايراني هستيم؟ از سوي ديگر اگر هر صنفي در رسته خود فعاليت کند و تداخل صنفي نباشد همه عادلانه در کنار هم کسب و کار کرده و مشکلات شان کمتر خواهد شد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.