اتحاديه پارچه فروشان در کنار حاميان صنعت نساجي/ همکاري بين دانشگاه، صنعتگران و بازاريان به رونق اقتصادي منتهي مي شود

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

مجتبي جعفري، رئيس اتحاديه پارچه فروشان تهران:

اتحاديه پارچه فروشان در کنار حاميان صنعت نساجي/ همکاري بين دانشگاه، صنعتگران و بازاريان به رونق اقتصادي منتهي مي شود

  • کد خبر : 96528
  • 1401/06/21

رئيس اتحاديه پارچه فروشان تهران اظهار داشت: با وجود مشکلات بسيار که در طول سال هاي زياد بر صنعت نساجي وارد آمده؛ اما دست اندکاران اين صنعت با شکيبايي و به اميد روزهاي خوب تحمل کرده اند. حمايت از توليدکننده و ايجاد فرصت براي حضور در بازارهاي خارجي بر عهده دولت است. در اين راستا صنف پارچه فروش در کنار تمامي افرادي قرار مي گيرد که از اين صنعت حمايت کنند.

مجتبي جعفري، رئيس اتحاديه پارچه فروشان تهران گفت: ما گذشته اي بسيار درخشان در اين صنعت داشته ايم؛ اما امروز کشور ترکيه از همه شرايط خصوصاً غيبت ما در بازارهاي همسايه استفاده کرده و جاي ايران را در اين بازارها از آن خود کرده است.

وي در بهبود اين وضعيت اظهار داشت: حضور متخصصان و دانش پژوهان در حوزه پارچه و پيوند با صنعت نساجي که پايه و مادر بسياري از کالاها و در نهايت صنوف زيادي در کشور است موجبات رونق اقتصادي را ايجاد مي کند. اتحاد و همکاري بين دانشگاه و صنعت بعلاوه بازار تحول بزرگي را ايجاد مي نمايد.

رئيس اتحاديه پارچه فروشان تهران در لزوم پيوند شرکت هاي دانش بنيان با تمامي توليدات، محصولات و کالاها بيان داشت: امروز رسوخ و پيوند علم و دانش در توليد هر کالا و محصولي موجب ارتقاي کيفيت وجلوگيري در اتلاف مي شود. سرعت پيشرفت تکنولوژي با بکارگيري ابزار علم در کنار تجربه تنها راه برون رفت از بحران در هر زمينه است که خوشبختانه مورد توجه رهبر معظم انقلاب نيز قرار گرفته است.

جعفري در ادامه تاکيد کرد: ورود اين شرکت ها به صنايع نساجي در دنيا از ديرباز شروع شده؛ لذا استفاده از علوم دانش بنيان در نساجي و پارچه کم کم مورد توجه کارخانجات بزرگ قرار گرفته و اين شرکت ها زمينه نوآوري و خلاقيت را فراهم آورده اند. حضور متخصصان و دانش پژوهان در اين رشته و پيوند با صنعت نساجي که پايه و مادر بسياري از کالاها و در نهايت صنوف زيادي در کشور است موجبات رونق اقتصادي را ايجاد مي کند. اتحاد و همکاري بين دانشگاه و صنعت بعلاوه بازار، تحول بزرگي را ايجاد مي نمايد.

رئيس اتحاديه پارچه فروشان تهران تصريح کرد: اما اگر ابزارهاي مورد نياز و حمايت هاي سازمان ها و وزارت خانه هاي مرتبط را در پي داشته باشد، اکنون که در تحريم بسر مي بريم و در خريد انواع فناوري هاي به روز با مشکل مواجه شويم، ساخت اين فن آوري ها در بسياري از مواقع نيازمند تکنولوژي خاص و مواد اوليه اي است که بايد وارد شود همچنين در سال هاي اخير عدم توجه به صنعت نساجي خود عامل مهم در عدم پيشرفت هاي بزرگ است.

وي همچنين اضافه کرد: ماشين آلات در صنايع نساجي از ديگر ابزارهاي لازم است که ورود دستگاه ها و ماشين آلات استوک تا حدي مي تواند کمک کننده باشد و با وجود متخصصين داخلي تا حدي مي توان آنها را ارتقاء داد تا مورد استفاده به روز قرار گيرد.

رئيس اتحاديه پارچه فروشان تهران تصريح کرد: اگر به جاي سرمايه گذاري بيش از حد در صنايع خودروسازي به صنايع ديگر از جمله نساجي بها داده مي شد اکنون مي توانستيم در وضعيت بهتري قرا گيريم. کاربرد صنعت نساجي در کشور بسيار گسترده است؛ اما به اين شرط که تصميمات در اين صنعت به سوي همگرايي جهت يابد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.