قيمت‌ها در بازار خودرو ثابت ماند/ قدرت چانه‌زني خريداران واقعي

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

سعيد موتمني، رئيس اتحاديه نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودروي تهران:

قيمت‌ها در بازار خودرو ثابت ماند/ قدرت چانه‌زني خريداران واقعي

  • کد خبر : 96525
  • 1401/06/20

رئيس اتحاديه نمايشگاه‌ داران و فروشندگان خودرو تهران با اشاره به رکود عميق بازار از ثابت ماندن قيمت‌ها نسبت به هفته گذشته خبر داد.

سعيد موتمني، افزود: رئيس اتحاديه نمايشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در حال حاضر در بازار خودرو همچون هفته گذشته رکود شديدي حاکم است، به طوري که شاهد مراجعه اندک مشتريان براي خريد خودرو هستيم و به نوعي بازار بلاتکليف است.

وي بيان داشت: بلاتکليفي بازار بيشتر به اخبار مثبت و منفي واصله سياسي بينالمللي، نوسانات ارزي و موضوع واردات خودرو برميگردد که اين عوامل بازار را در يک خواب عميق فرو برده است.

موتمني خاطرنشان کرد: بررسي قيمتها در هفته جاري نسبت به هفته گذشته حاکي از عدم تغيير نرخها است؛ با اين وجود خريداران واقعي خودرو قدرت چانهزني دارند و در صورتي که بين 10 تا 20 درصد کمتر از قيمت بازار پيشنهاد خود را به فروشندگان ارائه کنند، امکان خريد وجود دارد.

رئيس اتحاديه نمايشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران يادآور شد: امروز خودرو در کشور ما نه يک کالايي مصرفي، بلکه يک کالاي سرمايهاي است و نوسانات ارزي در برخي موارد آنقدر قيمت ها را بالا برده است که به کاهش نرخ ارز نيز کمتر واکنش نشان مي دهند.

وي عدم تناسب عرضه و تقاضاي خودرو ديگر عامل تأثيرگذار بر قيمتها عنوان کرد و ادامه داد: بايد نياز روزانه، ماهانه و ساليانه بازار خودرو تامين شود، اما دستکم در چند سال گذشته عرضه خودرو در حد تقاضا نبوده و 40 تا 50 درصد کمتر از نياز بازار عرضه شده است.

رئيس اتحاديه نمايشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران به سال 96 و اوايل سال 97 اشاره کرد که عرضه و تقاضاي خودرو بسيار به هم نزديک بود و گفت: در آن زمان فاصله سه تا 10 درصدي قيمتهاي کارخانهاي و بازاري خودروها را شاهد بوديم.

منبع : خبرگزاري ايرنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.