تلاقي دانش بنيان ها با تمامي کسب وکارها يک ضرورت/ دولت بايد تسهيل کننده باشد و کار توليد را به صنعتگر و طراح بسپارد

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

عبداله اقبالي، رئيس اتحاديه سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگين تهران:

تلاقي دانش بنيان ها با تمامي کسب وکارها يک ضرورت/ دولت بايد تسهيل کننده باشد و کار توليد را به صنعتگر و طراح بسپارد

  • کد خبر : 96523
  • 1401/06/20

رئيس اتحاديه سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگين تهران در اهميت تلاقي علوم دانش بنيان ها با عموم کسب وکارها بيان داشت: در جهان امروز تلاقي دانش بنيان ها با تمامي مشاغل و حرف؛ موجب از بين رفتن اتلاف وقت در پيدايش تمامي ابزارهاي موجود براي ايجاد نوآوري و فن آوري گرديده است

عبداله اقبالي، رئيس اتحاديه سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگين تهران اظهار داشت: در دنيايي زندگي مي کنيم که افراد به طور مستمر در تلاش براي بهسازي و نوسازي شرايط ارتقاء براي پيشرفت کشورشان هستند. دانش بنيان ها در امور معمولي روزانه زندگي شان رسوخ پيدا کرده، تلاقي علم با کسب و کارها، دنياي جديد و بسيار وسيع تري را به ما نشان مي دهد که هزاران مشاغل جديد را ايجاد مي کند. کشور ايران مملو از جوانان تحصيلکرده اي است که جوياي کار و تشنه معلومات هستند. پتانسيلي که امروز در کشور داريم ستودني است، مي توان با مديريت موفق هم باعث پيشرفت کشور شد و هم جوانان را مشغول کار کرد.

رئيس اتحاديه سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگين تهران گفت: در سال هاي نه چندان دور علوم و فنون مختلف دانش بنيان ها جاي خود را بيش از پيش در بين تمامي جوامع، صنايع و علوم با سرعت باز کرد تا بشر بتواند خلق الساعه به آنچه نياز دارد دسترسي پيدا کند بطوريکه در برخي از کشورها اين پديده هم اکنون اتفاق افتاده است.

اقبالي با اشاره به لزوم و ضرروت هماهنگي تمامي دستگاه هاي ذيربط کشور در اين حوزه تاکيد کرد: اگر بخواهيم در مسير توسعه و همراه با کشورهاي در حال توسعه باشيم بايد در مقابل علم و دانش مقاومت نکنيم. هر آنچه از تجربيات گذشته داريم را دودستي تقديم دانش پژوهان و دانشجويان علوم و فنون کشور قرار دهيم تا موجبات ارتقاي آنها را فراهم سازيم.

وي تصريح کرد: چه بخواهيم چه نخواهيم در آينده علم است که حرف اول را مي زند؛ پس نه تنها نبايد مقاومت کنيم بلکه بايستي خود را مصلح به علم روز نماييم. براي آگاهي هر چه بيشتر بايد به تشکيل و برگزاري همايش هايي از جنس همايش اصناف، دانش بنيان، فناور و هوشمند تلاش نماييم تا با استفاده از متخصصين ايراني و خارجي در انتقال اطلاعات در زمينه علم به طالبين آن با سرعت پيش رويم.

اقبالي تصريح کرد: در صنايع فلزات رنگين کارخانجاتي که در دور افتاده ترين مکان ها قرار دارند مي توانند با ارتباطات مجازي با علوم و فنون روز آشنا و آموزش هاي لازم را ببينند. مطابق با همان فنون سفارش کالا گرفته و طبق برنامه ريزي علمي براي سفارش به حمل و نقلي که مجهز به اطلاعات علمي راهداري است به توليد و کسب وکار بپردازند. به اين معني که در همان کارخانه در دورترين مکان ممکن در کشور تمامي سفارشات از توليد، فروش، حمل و نقل، صاردات و عرضه به بازار را انجام دهد. اين همان تلاقي دانش با کسب وکار است. همه اين ها به حمايت دولت و ايجاد امکانات براي بخش خصوصي بستگي دارد. دولت بايد راه تسهيل کند و کار توليد را به صنعتگر و طراح بسپارد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.