اتحاديه پوشاک پيشرو در آموزش دانش به اعضاي صنف/ مشکلات سامانه هاي دولتي، دليل سختي صدور مجوزهاست

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

ابوالقاسم شيرازي، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران:

اتحاديه پوشاک پيشرو در آموزش دانش به اعضاي صنف/ مشکلات سامانه هاي دولتي، دليل سختي صدور مجوزهاست

  • کد خبر : 96521
  • 1401/06/19

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با بيان اينکه اتحاديه پوشاک پيشرو در آموزش دانش به اعضاي خود مي باشد گفت: وجود توليدکنندگان و فروشندگان در صنعت پوشاک موجب افتخار اتحاديه است. اما چيزي که مشهود است اين که متأسفانه تاکنون نتوانستيم در حوزه آموزش بخوبي عمل کنيم. البته يکي از دلايل آن مي‌ تواند اين باشد که عموما فعالان اين عرصه مانند فروشندگان، خرده ‌فروش ‌ها و توليدکنندگان رغبتي براي آموزش ‌پذيري و فرهنگ‌پذيري نشان نمي‌ دهند.

ابوالقاسم شيرازي، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران در همايش آشنايي با دوره هاي MBA و DBA و مهندسي ارتباطات مؤثر به منظور ارتقاي سطح علمي مديران توليد و خرده فروش هاي صنعت پوشاک کشور ادامه داد: همه فعالان حوزه پوشاک از رکودي که در چند سال اخير بهويژه از پساز کرونا در بازار پوشاک حاکم است، گله مند هستيم. اما آيا بايد منتظر رسيدن ناجي باشيم و هيچ اقدامي از سوي ما شکل نگيرد؟ آيا تاکنون کسي در حوزه پوشاک نتوانسته موفق عمل کند؟ بايد به همان قول معروف " از تو حرکت از خدا برکت" توجه کنيم و گامي در جهت بهبود شرايط فعلي برداريم. نبايد ساکن بايستيم و منتظر رسيدن ناجي باشيم.

شيرازي با تاييد بر دانشي و علمي بودن امور نيز گفت: همچنان که طبق فرموده مقام معظم رهبري توليدات بايد دانش بنيان و بر اساس دانش باشد، معتقدم اگر چنين نکنيم نه تنها از رقباي داخلي بلکه از دنيا نيز عقب خواهيم ماند.

وي با اشاره به مشکلات اين صنعت گفت: در شهر تهران بالغ بر 18 تا 20 هزار فعال حوزه پوشاک وجود دارد؛ بنابراين امکان وقت گذاري براي رسيدگي به مشکلات تک تک آنها به صورت فردي ميسر نيست. بر همين اساس دوستان و نمايندگان و مديران بسياري در سطوح هاي اجرايي و نظارتي حوزه پوشاک وجود دارند تا بتوانند مشکلات آنها را در يک شماي کلي در مجلس و در نهادهاي قانوني مطرح و حل کنند.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران ضمن يادآوري مسئله عفاف و حجاب که اتحاديه پوشاک و توليدکنندگان پوشاک موظف به رعايت آن هستند، گفت: مسئله عفاف و حجاب در آموزه هاي ديني و قواعد کشوري وجود دارد؛ اما ترجيح ميدهيم با روش هاي درست پيش رويم. بنابراين اتحاديه پوشاک با همکاري ستاد امربه معروف و نهي از منکر تلاش مي کند تا به وضعيت عفاف و حجاب پرداخته و براي توليدکنندگان و فروشندگان آنها آموزش هاي لازم را ارائه دهد.

وي همچنين استيجاري بودن بسياري از فروشگاه هاي پوشاک را يکي از مشکلات اصلي ناميد که اتحاديه پوشاک با آن روبروست و گفت: همواره انجمن ها بر اساس منافع افراد تشکيل دهنده يا اعضاي آن تلاش مي کنند؛ اما اتحاديه ها در تلاش هستند تا از منافع حاکميت و سياستگذاري هاي دولت دفاع نموده و منفعت اعضاي اتحاديه ها را نيز در نظر داشته باشد و اگر مطالباتي در بستر قانون وجود دارد آن را به صورت لايحه يا درخواست از دولت طلب کنند.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران همچنين قاچاق پوشاک را از دلايل اصلي تحت تاثير قرار گرفتن بازار فروش داخلي ناميد و گفت: پنج سالي است که واردات پوشاک برندهاي خارجي به کشور ممنوع شده است. بنابراين پوشاک خارجي موجود در کشور همگي قاچاق هستند. چه بسا بسيار توليدکنندگاني داريم که محصولات بسيار باکيفيت تر توليد و پخش مي کنند.

شيرازي تصريح کرد: معتقدم بايد توليدکنندگان خود نيز به فروش روي آورند. در کشور اتحاديه هاي مختلفي داريم و اين مسئله نظارت و برخورد با فروشندگان خاطي را با مشکل مواجه مي کند براي نمونه برخي از فروشندگان پوشاک مجوزهاي خود را از اتحاديه خياطان، پيراهن دوزان، کشبافان و غيره مي گيرند. بنابراين اتحاديه پوشاک هيچ وجهه قانوني در برخورد با فروشندگان خاطي صنوف همگن ساير اتحاديه ها ندارد.

به اعتقاد وي بسياري از مشکلاتي که توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک با آن مواجه هستند به دليل نبود آگاهي و دانش است و چه بسا بسياري از آنها ماليات جريمه و ارزش افزوده بيشتري را به دليل نبود همين آگاهي و دانش پرداخت مي کنند.

وي در ادامه دليل تأخير در صدور مجوزها را ساماندهي آنها به وسيله سامانه ايرانيان اصناف ناميد و گفت: به دليل عدم مديريت درست و مشکلات موجود در سامانه مورد نظر که بعضاً با اشکالات متعددي همراه است، مواجه هستيم. بنابراين اين مشکلات فرايند صدور مجوزها را با مشکل مواجه مي کند. درنتيجه اين اتحاديه که بايد به طور متوسط روزانه 30 مجوز صادر کند فقط مي تواند دو مجوز را صادر نمايد.

شيرازي در پايان با بيان اينکه اتحاديه هيچ بودجه دولتي دريافت نمي کند گفت: اتحاديه پوشاک هيچ بودجه دولتي دريافت نمي کند و فقط از طريق دريافت حق عضويت افراد اداره مي شود. البته ميتواند از اعضاي خود کمک هاي مردمي دريافت کند؛ اما به دليل آنکه نمي خواهيم وامدار کسي باشيم، از هيچ عضوي کمک مردمي و خودياري دريافت نمي کنيم. صرفاً اتحاديه با دخل و خرج منطقي و برابر بودجه مصوب اداره مي شود.

منبع : خبرگزاري ايلنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.