ضرورت هوشمندسازي اصناف/ دولت از اصناف حمايت کند

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

رئيس اتحاديه فناوران رايانه تهران و دبير همايش «اصناف دانش بنيان، فناور و هوشمند»:

ضرورت هوشمندسازي اصناف/ دولت از اصناف حمايت کند

  • کد خبر : 96510
  • 1401/06/16

رئيس اتحاديه فناوران رايانه دبير همايش اصناف دانش بنيان، فناور و هوشمند با اشاره به ضرورت هوشمندسازي اصناف گفت: با توجه به توسعه فضاي مجازي ضروري است اصناف کشور نيز به سمت هوشمندسازي گام بردارند. براي تحقق شعار سال نيز دولت بايد حامي بنگاه‌هاي کوچک باشد.

بنا به گفته محمدرضا فرجي، رئيس اتحاديه فناوران رايانه تهران، نخستين همايش اصناف دانش بنيان، فناور و هوشمند» امروز چهارشنبه ساعت 9 صبح با هدف اصلاح ساختار و خدمات هوشمندسازي برگزار ميشود.

رئيس اتحاديه فناوران رايانه تهران درباره اين همايش که قرار است امروز چهارشنبه 16 شهريور در سالن اجلاس سران با همکاري اتاق اصناف برگزار شود، گفت: با توجه به ساختار سنتي اصناف و همچنين گستردگي فضاي مجازي همايش اصناف دانش بنيان، فناور و هوشمند» جهت ارتقاي ساختار برگزار خواهد شد.

او اظهار کرد: يکي از رويکردهاي مهم دولت سيزدهم در سال توليد دانش بنيان و اشتغال آفرين توجه به ساختار و توسعه کسب و کارهاي کوچک و متوسط هست از اين رو براي اينکه گامي جهت تحقق شعار سال برداشته شود و اصناف به سمت بازاريابي و فروش هوشمند حرکت کنند بايد مشارکت اصناف، اتحاديه ها در اين مسير بيشتر شود. چرا که اصناف نقش پر رنگي در توليد داخلي دارند و امروزه از sme ها بنگاه هاي کوچک» به عنوان موتور پيشران توسعه کشور ياد ميشود.

فرجي توضيح داد: چنانچه دولت از بنگاه هاي خرد و اصناف حمايت کند اين بخش مي تواند نقش موتور محرک را براي توسعه کشور ايفا کند.

دبير همايش اصناف دانش بنيان، فناور و هوشمند» همچنين گفت: براي اينکه موتور محرکه کشور روشن شود بايد ساختار بنگاه ها تغيير کند و اصلاح شود. همچنين بايد به کاهش هزينه هاي اصناف از طريق فناوري، خدمات هوشمندسازي و بازاريابي توجه کنيم و از برندسازي و صادرات غافل نشويم.

رئيس اتحاديه فناوران رايانه تهران تصريح کرد: البته زماني اين ساختار سنتي اصلاح خواهد شد که دستگاه هاي متولي هم به کمک اصناف بيايند و موانع پيشرو را برطرف کنند.

او در رابطه با اقدامات انجام شده براي اينکه اصناف به سمت فناوري پيش بروند، گفت: آخرين آمار براي بهمن سال گذشته است که تا پايان بهمن سال قبل بيش از 60 درصد واحدهاي صنفي به کارتخوان، 29.2 درصد به ترازوي ديجيتال و 23.7 درصد واحدها به صندوق مکانيزه مجهز شده اند.

دبير همايش" اصناف دانش بنيان، فناور و هوشمند» در پايان بيان کرد: جديدترين آمار منتشر شده از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان مي دهد که تا پايان بهمن سال 1400 بيش از دو ميليون و 400 هزار واحد صنفي در کشور فعال بوده اند که نزديک به نيمي از آنها توزيعي و فقط حدود 19 درصد آنها توليدي هستند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.