درخواست بازنگري براي ماليات دستگاه ‌هاي کارتخوان اصناف/ اصناف همواره بر شفاف ‌سازي مالياتي تاکيد دارند

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

قاسم نوده فراهاني، نماينده وزير صمت در اتاق اصناف ايران و رئيس اتاق اصناف تهران:

درخواست بازنگري براي ماليات دستگاه ‌هاي کارتخوان اصناف/ اصناف همواره بر شفاف ‌سازي مالياتي تاکيد دارند

  • کد خبر : 96508
  • 1401/06/15

نماينده وزير صمت در اتاق اصناف ايران و رئيس اتاق اصناف تهران در خصوص جلسه فعالان صنفي با وزير اقتصاد گفت: در اين جلسه مقرر شد طرح وزير اقتصاد مبني بر تخفيف 30 درصدي ماليات دستگاه هاي کارتخوان طي نامه ‌اي براي رئيس مجلس ارسال شود تا در دستور کار مجلس قرار گيرد و ماليات دستگاه ‌هاي کارتخوان اصناف مورد بازنگري قرار گيرد.

قاسم نوده فراهاني، نماينده وزير صمت در اتاق اصناف ايران و رئيس اتاق اصناف تهران تصريح کرد: اصناف همواره بر شفاف سازي مالياتي تاکيد دارند و سلامت مالياتي و اخذ آن بر اساس قانون را سرلوحه کار خود قرار دادهاند.

فراهاني افزود: در جلسه با وزير اقتصاد موضوع کاهش اخذ ماليات از تراکنش هاي دستگاههاي کارتخوان در واحدهاي صنفي مطرح و مقرر شد به جبران عملکرد ضعيف در حوزه اطلاع رساني و آموزش نحوه اخذ ماليات دستگاه هاي کارتخوان، ماليات اين تراکنش ها در سال 1399 تا 30 درصد تخفيف داده شود تا اشتباهات جبران شود، اما براساس قانون بودجه 1400، نميتوانيم ماليات تراکنش ها را تخفيف دهيم، مگر اينکه مجلس مصوب کند.

نماينده وزير صمت در اتاق اصناف ايران ادامه داد: اين طرح وزير اقتصاد موافقت نمايندگان مجلس حاضر در جلسه را به دنبال داشت و مقرر شد نامه اي در اين خصوص تهيه شود تا براي رئيس مجلس ارسال شود که در دستور کار مجلس قرار گيرد و ماليات دستگاه هاي کارتخوان اصناف مورد بازنگري قرار گيرد.

رئيس اتاق اصناف تهران توضيح داد: در اين جلسه همچنين توافق شد هر يک از اصناف اگر نسبت به ماليات تعيين شده اعتراض دارند، ميتوانند موارد را اعلام کنند تا بررسي و برطرف شود. به علاوه در اين جلسه اعلام شد که واحدهاي صنفي ميتوانند دو شماره حساب داشته باشند که يکي از آن به واريز دادوستدهاي واحد صنفي اختصاص يابد و ديگري نيز به حسابهاي شخصي فرد تعلق بگيرد و قابل رصد باشد تا در خصوص ماليات اجحافي نشود.

منبع : خبرگزاري ايلنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.