مردم قيد خريد سبزي را هم زده اند/ گراني 80 درصدي سبزي در سال جاري

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

اسدالله کارگر، رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران:

مردم قيد خريد سبزي را هم زده اند/ گراني 80 درصدي سبزي در سال جاري

  • کد خبر : 96507
  • 1401/06/15

رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران گفت: گراني، تورم و مديريت در مصرف دليل کاهش بيش از 50 درصدي تقاضاي سبزيجات شده است.

اسدالله کارگر، رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران گفت: امسال با افزايش تورم هزينه هاي توليد افزايش چشمگيري داشته و بر قيمت نهايي ميوه وسبزي تاثير گذاشته است.

کارگر گفت: کوچک شدن جمعيت خانواده ها عامل ديگري جهت کاهش تقاضاي ميوه در بازار است که تا حدودي بر مصرف ميوه و سبزي جات تاثير داشته است.

رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران با اشاره به مديريت مصرف گفت: با گران شدن محصولات مختلف خانواده ها با مديريت در مصرف ميوه و سبزي قصد تعادل بخشي به درآمد و هزينه هاي خود دارند.

به گفته کارگر؛ امسال با افزايش هزينه هاي توليد، قيمت هر کيلو سبزي نسبت به سال گذشته بيش از 80 درصد گران شده که اين موضوع مي تواند دليلي بر کاهش مصرف سبزي باشد.
وي تصريح داشت: سال گذشته هر کيلو سبزي خوردن بين 3 تا 5 هزار تومان در بازار فروخته مي شد اين در حالي است که در سال جاري قيمت هر کيلو سبزي خوردن بين 8 تا 14 هزار فروخته مي شود.
رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران تاکيد کرد: ميوه و سبزي به دليل هزينه هاي بالاي حاشيه توليد، گران و باعث کم شدن حجم مصرف از سبد خانوارها شده به طوري که در سال جاري با افزايش قيمت، مردم کمتر به سراغ خريد سبزي مي روند.

کارگر ادامه داد: امروز بحث تامين ويتامين از ميوه و سبزي براي مردم مهم تر از شکل و اندازه محصول شده است؛ چرا که افزايش قيمت مواد غذايي سهم زيادي از درآمدها را به خود اختصاص داده است.

وي گفت: اگر وضعيت افزايش هزينه هاي جاري مانند بارگيري، کارگر، سبد، کرايه و ساير هزينه هاي ديگر در بخش توليد ميوه و سبزي همچنان روند افزايش داشته باشد، قيمت نهايي محصولات در بازار نيز افزايش خواهد داشت و در نهايت قطعا تقاضاي خريد ميوه و سبزي هر روز کمتر خواهد شد.

رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران تاکيد داشت: افراد جامعه طبقه بندي شده اند و هر طبقه با توجه به سليقه و قدرت مالي اقدام به خريد ميوه و سبزي ميکنند. از اين رو با افزايش خانوارها در طبقه پايين جامعه انتظار تقويت و بازگشت رونق به بازار کمي دور از واقعيت است.

وي تصريح داشت: در صورتي که دولت راهي براي کاهش هزينه ها در بخش توليد ميوه و سبزي داشته و اجرايي کند ميتوان به بازگشت وضعيت افزايش تقاضاي خريد ميوه و سبزي اميد داشت.

منبع : اقتصاد??

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.