مي توانيم يکي از قدرتمندترين توليدکنندگان پلاستيکي و پليمري در سطح آسيا باشيم!/ لزوم واردات دستگاه هاي به روز و امکان صادرات

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

اکبر مشهدي زاده، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان پلاستيک، نايلون و ملامين تهران:

مي توانيم يکي از قدرتمندترين توليدکنندگان پلاستيکي و پليمري در سطح آسيا باشيم!/ لزوم واردات دستگاه هاي به روز و امکان صادرات

  • کد خبر : 96506
  • 1401/06/15

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان پلاستيک و نايلون و ملامين تهران افزود: با وجود پتانسيل فراوان در حوزه توليدات پلاستيکي و پليمري مي توانيم يکي از قدرتمندترين توليدکنندگان در سطح آسيا باشيم و تمامي بازار منظقه را تحت پوشش قرار دهيم.

اکبر مشهدي زاده، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان پلاستيک و نايلون و ملامين تهران گفت: صنعتگران و توليدکنندگان قهار و قوي در حيطه توليدات پلاستيکي و پليمري فعال هستند، اما گراني مواد اوليه و کمبود تجهيزات به روز، همچنين عدم امکان صادرات و حمايت دولت از توليدکنندگان و صنعتگران موجب خسران کشور مي شود.

وي تاکيد کرد: با اين همه پتانسيل مي توانيم يکي از قدرتمندترين توليدکنندگان در سطح آسيا باشيم و تمامي بازار منظقه را تحت پوشش قرار دهيم.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان پلاستيک و نايلون و ملامين تهران در خصوص عرضه و تقاضا در بازار محصولات پليمري بيان داشت: محصولات پلاستيکي و پليمري داراي تنوع زيادي است؛ اما در بازار امروز تنها محصولات يک بار مصرف و انواع نايلون هاست که بار تقاضاي خوبي دارد آن هم به دليل شيوع ويروس کرونا و تمايل افراد به استفاده از اين ظروف برمي گردد؛ بطوريکه در تمامي مراسم ها خصوصاً ايام محرم و صفر بازار اين لوازم خوب بود.

مشهدي زاده در رابطه با لزوم واردات دستگاه هاي به روز براي توليد محصولات جديد تاکيد کرد: متاسفانه به دليل شرايط تحريم و عدم ورود دستگاه ها و تجهيزات جديد و تکنولوژي به روز دنيا با توجه به پتانسيل بالاي متخصصين و طراحان اين دست از صنايع؛ امکان توليدات جديد بندرت اتفاق مي افتد. دستگاه هايي که در حال حاضر وارد مي شود تنها از کشور چين است که اين مدل ها تکنولوژي خاص و جديدي را به همراه ندارد.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان پلاستيک و نايلون و ملامين تهران تصريح کرد: تمامي واحدهاي توليدي به دليل گراني و افزايش تعرفه واردات براي توليد با مشکلات زيادي مواجه شده اند. در بسياري از مواقع اين واحدها تعطيل و يا به ناچار تغيير کاربري داده اند. توليدکننده به دليل علاقه و عشق به فعاليت ادامه مي دهد در حاليکه سرمايه او هر سال کمتر مي شود تا جايي که به ناچار اگر مالک باشد تا جايي که ممکن است به توليدکننده ديگري واگذار مي کند و اگر اجاره اي باشد مجبور به ترک محل فعاليت است.

وي تصريح کرد: در کشورهاي ديگر سختي هاي توليد را دولت متقبل مي شود، توليد کننده تنها به طراحي و توليد فکر مي کند و هرگز با مشکلات روبه رو نمي شود. سيستم بانکي، صادرات و واردات مواد اوليه در کشورهاي ديگر سياست خاص خود را دارد و جزو دغدغه هاي توليد کننده نيست.

مشهدي زاده با اشاره به موضوع صادرات و نقش تحريم در تخريب آن گفت: در چند سال اخير که با تحريم روبه رو بوده ايم سيستم نظام بانکي براي مبادلات خارجي امکان پذير نبوده و تجار مجبورند پول تجارت شان را به صورت چمداني به کشور برگردانند. مسلم است که صادرات به جز کشورهاي همسايه و برخي از کشورهاي خليج فارس به ديگر کشورها امکان پذير نبوده و نيست، لذا از اين فرصت، کشور ترکيه نهايت استفاده و سود را برده است.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان پلاستيک و نايلون و ملامين تهران اظهار داشت: بازارهاي خاورميانه، آسياي شرقي و ميانه و کشورهاي جنوب شرقي آسيا مشتريان بسيار خوبي براي اين صنف بودند؛ اما اکنون کشور ترکيه با آفرهاي ويژه اي که به توليدکنندگان مي دهد، باعث رونق بيش از پيش توليدکنندگان در اين کشور شده است.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.