بايد امانتدار تجربيات و تلاش هاي پيشکسوتان صنف باشيم/ طبق قانون بايد تمامي مناقصات به اتحاديه سپرده شود

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

سهيل ميرمهدي، رئيس اتحاديه مسافربري استان تهران:

بايد امانتدار تجربيات و تلاش هاي پيشکسوتان صنف باشيم/ طبق قانون بايد تمامي مناقصات به اتحاديه سپرده شود

  • کد خبر : 96487
  • 1401/06/09

رئيس اتحاديه مسافربري استان تهران گفت: آنچه از گذشتگان و پيشکسوتان به ارث برده ايم به مانند امانتي است در دستان ما که بايد ضمن بهره مندي از آنها براي آيندگان، بخوبي مراقبت کنيم.

سهيل ميرمهدي، رئيس اتحاديه مسافربري استان تهران با بيان مطلب فوق اظهار داشت: اگر در مواجهه با مشکلات از متخصصين و با تجربه ها استفاده نکنيم به قطع در روند حل آنها با سختي هاي زيادي رو به رو خواهيم شد.

وي در خصوص برنامه هاي هيات مديره جديد براي چهار سال آينده گفت: در روزهاي اول تجربه حضور در اتحاديه با چالش بزرگي در ارتباط با ملک اتحاديه در قوه قضاييه روبه رو شديم که اگر اگر بموقع از حضور متخصصين حقوقي بهره نمي برديم، چه بسا ساختمان اتحاديه را از دست مي داديم. خوشبختانه توانستيم اين پرونده را در دادگاه تجديد نظر ببنديم و قاضي با حکم عادلانه اي که داد منجر شد تا حق به حقدار برسد و ملک در تصرف اتحاديه باقي ماند.

ميرمهدي در خصوص موازي کاري با صنف مسافربري گفت: صنف مسافربري با قدمتي بسيار زياد و تحت لواي قانون نظام صنفي، سال هاي متمادي است که جابه جايي مسافر درون و برون شهري را بر عهده دارد. ساماندهي و سازماندهي رانندگان و ايجاد نظم و انظباط بدون هيچ کمبودي در تامين وسيله نقليه براي افراد در ترددهاي مهم از ويژگي هاي بارز مديريت اين شبکه گسترده است. بطوريکه براي تامين وسيله نقليه در ايامي مانند اربعين و ... شبانه روز با مديريتي بي بدليل و تلاش شبانه روزي براي اينکه هيچ مسافري در راه نماند، استرس زيادي را تحمل مي کند.

وي ادامه داد: همچنين سرويس دهي بي نقص و منظم به تمامي کارمندان مراکز بيمارستانيپالايشگاه ها- پتروشيميکارخانجاتمدارسدانشگاه هاورزشگاه ها- خودروسازي- ارگان ها وزارت خانه ها را با جان دل پذيرا بوده است و رانندگان اين مجموعه بزرگ، شاهرگ تردد را در دست دارند؛ اما با اين همه مسئوليت هاي خطير و بي نقصي که هميشه ارائه مي دهند ، افرادي بدون کوچکترين تجربه و تنها با رابطه هاي فردي در انواع مناقصات شرکت مي کنند و برنامه تردد کارکنان آن سازمان را بر عهده مي گيرند.

ميرمهدي اضافه کرد: اين افراد در مدت زمان کم و با پرداخت مبلغي ناچيز، شرکتي را تاسيس و بدون هيچ تعهدي به کار مشغول مي شوند در حاليکه به کار مسلط نيستند و در ميانه راه با بحران روبه رو شده و کار را رها مي کنند و کارکنان سرگردان مي شوند. از وزارت کار انتظار مي رود تا از ايجاد شرکت ها و انجمن هايي که يک شبه توسط افراد غيرمتخصص، جلوگيري به عمل آورند.

رئيس اتحاديه مسافربري استان تهران تصريح کرد: با وجود اتحاديه مسافربري چه نيازي به شرکت ها و انجمن هاي بدون ريشه و بنيان است؟ ما قانون نظام صنفي داريم اما شرکت ها و انجمن ها هيچ سرمايه گذاري مادي، معنوي و علمي در اين خصوص ندارند و نکرده اند. بايد طبق قانون تمامي مناقصات به اتحاديه سپرده شود.

ميرمهدي افزود: بر اين اساس افراد بدون تعهد و مجوز را شناسايي و به اداره اماکن معرفي مي کنيم؛ اما اين اداره هيچ يک از متخلفان را پلمپ نمي کند؛ بنابراين افراد خاطي مي دانند که تخلف و موازي کاري هيچ پي گيري ندارد و در منازل شخصي حتي به کار ادامه مي دهند. اينجاست که در مي يابيم، اتحاديه ها با وجود قانون نظام صنفي، جايگاه خوبي ندارند و به حقوق شان نمي رسند.

وي تصريح کرد: از اقداماتي که در اين مدت کم براي اعضا انجام داديم ايجاد قرارداد با شرکت ايران تاير براي صدور 100 حلقه حواله خريد لاستيک دولتي در ماه است. اين حواله ها با ارائه معرفي نامه هايي از سوي اتحاديه ها، صادر مي شود. همچنين با چندين شرکت بزرگ براي اسپانسر شدن اتوبوس ها وارد مصاحبه شديم تا در مقابل آن بتوانيم براي رانندگان مزايايي را به صورت بن دريافت کنيم.

رئيس اتحاديه مسافربري استان تهران در پايان ضمن قدرداني از زحمات آقاي انصافي رياست و پيشکسوت اتحاديه گفت: ايشان بسياري از مشکلات را تا کنون پي گيري کرده و مابقي را به دست هيات مديره جديد سپردند و بحق بايد از تجربيات شان نهايت استفاده را جهت اهداف و پيشبرد اتحاديه به کار بست.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.