ممنوعيت واردات پارچه رومبلي، قيمت‌ها را انحصاري كرد/ آمارهاي اشتباه برخي كارخانه‌ هاي براي جلوگيري از واردات

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

محمد ولدخاني، رئيس اتحاديه بنکداران و طاقه فروشان پارچه تهران:

ممنوعيت واردات پارچه رومبلي، قيمت‌ها را انحصاري كرد/ آمارهاي اشتباه برخي كارخانه‌ هاي براي جلوگيري از واردات

  • کد خبر : 96486
  • 1401/06/09

رئيس اتحاديه بنکداران و طاق فروشان تهران گفت: يك سري كارخانه‌ هاي داخلي با آمارهاي اشتباهي كه نسبت به ميزان مصرف و توليد ارائه كردند جلوي واردات برخي گونه‌ هاي پارچه رومبلي را گرفتند و انحصار ايجاد كردند.

محمدولدخاني، رئيس اتحاديه بنکداران و طاق فروشان تهران اظهاركرد: اعضاي اين صنف انواع و اقسام پارچه هاي رومبلي، پرده اي، پوشاك، كالاي خواب و پارچه هاي ملحفه اي را دارند و اتحاديه شش هفت صنوف پوشاك، تشك دوزي هاي خودرو، كالاي خواب، كالاي ورزشي، تزئينات ساختمان و غيره را تأمين مي كند.

وي با بيان اينكه سرانه مصرف پارچه طبق آمار انجمن صنايع نساجي در سال 1399 حدود 9 كيلو و 100 گرم (معادل 32 متر پارچه) است گفت: از اين حجم، 45 تا 50 درصد توليدات داخل و 50 درصد هم وارداتي است.

ولدخاني با اشاره به اينكه واردات پارچه هاي رومبلي از حدود دو سال قبل ممنوع شد اظهاركرد: دليلش هم اين بود كه يك سري از كارخانه هاي داخلي با آمارهاي اشتباهي كه نسبت به ميزان مصرف و توليد داخل ارائه كردند جلوي واردات برخي گونه هاي پارچه هاي رومبلي را گرفتند و انحصار ايجاد كردند تا پارچه ها را با قيمت خودشان عرضه كنند.

رئيس اتحاديه بنکداران و طاق فروشان تهران در توضيح بيشتر اين مطلب عنوان كرد: اين كارخانه ها كه پارچه هاي رومبلي مخمل توليد مي كنند جلوي واردات آن را گرفتند و ادعا كردند نياز كشور را در اين حوزه تأمين مي كنند.

ولدخاني اظهار داشت: اتحاديه بنكداران پارچه، شبكه توزيع پارچه به سراسر كشور را در اختيار دارد و حدود چهار هزار عضو متمركز آن هم در بازار تهران هستند و فعاليت مي كنند.

منبع : راديو گفت‌وگو

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.