کمتر از 50 درصد تالارهاي پذيرايي فعاليت دارند/ تاثير کاهش قدرت خريد مردم به برگزاري مجالس

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

خسرو ابراهييم نيا، نايب رئيس دوم اتاق اصناف و رئيس اتحاديه دارندگان تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران:

کمتر از 50 درصد تالارهاي پذيرايي فعاليت دارند/ تاثير کاهش قدرت خريد مردم به برگزاري مجالس

  • کد خبر : 96475
  • 1401/06/07

نايب رئيس دوم اتاق اصناف و رئيس اتحاديه دارندگان تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران اظهار داشت: شايد کمتر از 50 درصد واحدهاي صنفي در مدار کار آمده ‌اند که آن ها هم با توجه به کاهش بودجه خريد مردم و بالا رفتن هزينه‌ ها، مشکلات برگزاري مجالس را همچنان دارند.

خسرو ابراهيمينيا، نايب رئيس دوم اتاق اصناف و رئيس اتحاديه دارندگان تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران در مورد تاثيرات سوء کرونا بر اعضاي صنف تالارهاي پذيرايي و تجهيز اظهار داشت: همان طور که ميدانيد بعد از 2 سال از کرونا مشکلات بسياري براي واحدهاي کسب و کار بوجود آمده که تالارهاي پذيرايي از جمله واحدهاي صنفي بودند که بيشترين آسيب را خوردند. اين آسيب سبب چند اتفاق شد؛ از جمله اين که بسياري از واحدهاي صنفي ما که مستاجر بودند با ريش سفيدي ما، صاحب ملک ها تا چند ماه اجاره نميگرفتند.

نايب رئيس دوم اتاق اصناف تهرانادامه داد: از سويي آگاهي از اين موضوع وجود نداشت که اين ويروس منحوس تا اين حد باقي ميماند و زماني که مدت آن طولاني شد، صاحبان املاک به ملکشان احتياج داشتند و مستاجران توانايي پرداخت اجاره را نداشتند و در نتيجه اين مشکلات عديده، بيش از 60-70 درصد از واحدهاي صنفي ما از حيز انتفاع افتادند؛ البته 100 درصد واحدهاي صنفي ما تعطيل بودند که 10-15 درصد مالک بودند و تغيير شغل داده يا بعضا توانايي حفظ کار را داشتند اما عدهاي ديگر واحدهاي صنفي خود را تغيير کاربري دادند.

رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران در خصوص حل موانع و چالش هاي پيش روي صنف خود گفت: با وجود زحمت کادر درماني و بهبود اوضاع که بهتر شدن وضعيت واحدهاي صنفي را به دنبال داشت، بايد توجه داشت که بازگشايي اين واحدهاي صنفي آسان نيست؛ زيرا صحبت از يک صنعت و موارد ذيل آن است که اين مسائل با جلورفت زمان و تغييرات مد دچار تحول مي شود؛ لذا شايد کمتر از 50 درصد واحدهاي صنفي در مدار کار آمدهاند که آن ها هم با توجه به کاهش بودجه خريد مردم و بالا رفتن هزينه ها، مشکلات برگزاري مجالس نيز را همچنان دارند.

ابراهيمي نيا ادامه داد: از سويي در اين يکي دو سال، رويه اي پيش آمده که اقبال همه به سوي مکان هاي بيرون از شهر نظير باغات و فضاهاي باز رفته است. البته واحدهاي صنفي يادشده که فعاليت مي کنند نيز شرايط سختي دارند.

وي با اشاره به انتظارات اتحاديه تالارهاي مجلس و پذيرايي از شهرداري و شوراي شهر گفت: انتظار همکاري و همياري در اين يکي دو سال از آنها داشتيم که متاسفانه آنها نه تنها همکاري نکردند، بلکه برگ هاي عوارض پسماند و عوارض شغلي را نيز براي واحدهاي صنفي ما فرستاد؛ در حالي که سوال اين جاست که براي يکواحد صنفي که دو سال تعطيل است، عوارض شغلي چه معنايي دارد؟ اين وظيفه شوراي شهر و شهرداري است که بداند کرونا مشکلاتي را براي واحدهاي صنفي ايجاد کرده است.

نايب رئيس دوم اتاق اصناف تهران تصريح کرد: ما مکاتبات و جلساتي در اين خصوص داشتيم ولي متاسفانه شاهد اعلامي نبوديم و اين جاي گلايه دارد. اراده شوراي شهر و شهرداري و شکل دادن جلسه تعاملي راه حل ماجرا است؛ البته مي دانيم که سر آنها بسيار شلوغ بوده و جلسات بسياري دارند اما واقعيت اين است که نبايد وضعيت اين گونه باشد.

منبع : خبرگزاري ايلنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.