وجود گرمابه داران در شهر يک ضرورت است/ سهولت ساماندهي واحدهاي ماساژ با ايجاد تسهيلات فعاليت آنها در ساختمان هاي اداري

اخبار ویژه

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

عرضه غيرشفاف‌ در بورس کالا عامل افزايش قيمت خودرو‌/ «کاهش عرضه» سياست خودروساز براي گران ‌کردن است

يلدا، کمبود ميوه نداريم، به فکر صادرات مازاد باشيم/ توزيع ميوه به وسيله شهرداري‌ ها، خلاف رويه بازار

3

سيد مهدي سجادي، رئيس اتحاديه دارندگان حمام سنتي، ماساژ و سونا تهران:

وجود گرمابه داران در شهر يک ضرورت است/ سهولت ساماندهي واحدهاي ماساژ با ايجاد تسهيلات فعاليت آنها در ساختمان هاي اداري

  • کد خبر : 96471
  • 1401/06/07

رئيس اتحاديه دارندگان حمام سنتي، ماساژ و سونا تهران گفت: اتحاديه حمام ها از قديمي ترين اتحاديه هاست. خوب است مسئوليت آن در اختيار کساني باشد که از اعضاي متبوع حمايت شود. در غير اين صورت اشراف بر مشکلات شان سخت خواهد شد؛ بنابراين اين تعدادي هم که حضورشان کاملاً در شهر ضروري است از صحنه فعاليت خارج خواهند شد.

سيد مهدي سجادي، رئيس اتحاديه دارندگان حمام سنتي، ماساژ و سونا تهران با اشاره به ساماندهي فعالان حوزه ماساژها تصريح کرد: اگر تسهيلاتي فراهم شود تا فعاليت در ساختمان هاي اداري براي فعالان ماساژ هزينه کمتري داشته باشد به قطع ساماندهي اين افراد راحت تر خواهد بود؛ چرا که هزينه هاي تبديل ساختمان از مسکوني به اداري زياد است؛ بنابراين افراد غيرمجاز فعاليت مي کنند که تبعات خاص خود را خواهد داشت.

سجادي تاکيد کرد: بارها اين نکته را به مسئولان هشدار داده ايم تا شهرداري براي افراد تسهيلات ايجاد کند. ما بايد به دنبال قانونمند نمودن افراد باشيم اگر اين امکان فراهم نشود فرار از قانون رواج مي يابد.

رئيس اتحاديه دارندگان حمام سنتي، ماساژ و سونا تهران با اشاره به رسته هاي فعال در اتحاديه متبوعش بيان داشت: اين اتحاديه داراي سه رسته فعال؛ گرمابه داران، ماساژ و سونا مي باشد. رسته حمام ها داراي 50 عضو با پروانه و بدون پروانه کسب مي باشند.رسته ماساژ و سونا نيز 15 عضو دارد.

سجادي در ادامه با تاکيد بر تاثير مخرب ويروس کرونا بر وضعيت صنف متبوع گفت: در رسته ماساژ طي سال هاي زياد جهت عضو پذيري فعاليت بسياري صورت گرفت و موفق هم عمل کرد اما با شيوع ويروس کرونا و دستور ستاد مبارزه با آن فعاليت ماساژها کاملاً تعطيل شد. امتداد تعطيلي منجر به خروج تعداد زيادي از اين اعضا گرديد. همين امر به کاهش اعضاي اتحاديه منجر شد. موج کم شدن اعضا باعث شد تا سازمان صمت به فکر ادغام اتحاديه بيفتد. بايد اين ادغام حداقل با اتحاديه همگن تر باشد.

رئيس اتحاديه دارندگان حمام سنتي، ماساژ و سونا تهران ادامه داد: اتحاديه حمام ها از قديمي ترين اتحاديه هاست. خوب است افرادي مسئوليت آن را داشته باشند که از اعضاي آن حمايت شود. به تعبيري اگر با اين صنف آشنايي نداشته باشند اشراف بر مشکلات شان سخت خواهد شد؛ بنابراين اين تعدادي هم که حضورشان کاملاً در شهر ضروري است از صحنه فعاليت خارج خواهند شد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.